mikrodermabrazja

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja – które wybrać?

Opublikowano: 15 lipca 2020

Okres wiosenny oraz letni szczególnie motywuje nas do tego, żeby zatroszczyć się o swoją skórę. Często wtedy szukamy sposobów na to, żeby pozbyć się drobnych niedoskonałości oraz sprawić, żeby nasza twarz wyglądała młodo, promiennie i świeżo. Z pomocą, w takiej sytuacji, przychodzą zabiegi kosmetyczne, które z pewnością są w stanie w prosty i skuteczny sposób pomóc Ci uzyskać perfekcyjny wygląd! Do najbardziej popularnych zabiegów, z których korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni, aby uzyskać gładką skórę – jest mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny

Czym jest peeling kawitacyjny i jakie są jego zalety?

Jeżeli Twoim celem jest walka z trądzikiem pospolitym, różowatym lub chcesz uzyskać widoczny efekt oczyszczania i usunięcia zmarszczek, to ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Peeling kawitacyjny świetnie radzi sobie ze złuszczaniem naskórka, a tym samym ma działanie antybakteryjne, które w przypadku trądziku jest bardzo istotne. Nie zawsze kawitację stosuje się tylko na twarz, szyję czy dekolt. Istnieje możliwość wykonania tego zabiegu także na plecach czy ramionach gdzie często widoczne są właśnie zmiany trądzikowe i drobne blizny.

W jaki sposób powinno się przygotować do peelingu kawitacyjnego? Przede wszystkim kosmetolog wykonujący zabieg musi najpierw dokładnie oczyścić skórę, a także odpowiednio ją nawilżyć. Dlaczego nawilżenie skóry przed rozpoczęciem zabiegu jest takie istotne? Ponieważ działa jako łącznik pomiędzy skórą, a falami ultradźwiękowymi. W momencie kiedy Twoja skóra jest już właściwie przygotowana do zabiegu, kosmetolog masuje skórę, miejsce przy miejscu, specjalistycznym urządzeniem generującym ultradźwięki. Warto wykonać oczyszczanie skóry przy pomocy peelingu kawitacyjnego w serii 4-5 zabiegów w odstępach, co 4-6 tygodni.

Zadaniem peelingu kawitacyjnego jest:

  • odblokowanie porów,
  • usunięcie martwych warstw naskórka,
  • działanie łagodząco na zmiany trądzikowe
  • przygotowanie skóry na dogłębne przyjęcie niezbędnych składników odżywczych.

Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego w gabinecie kosmetycznym warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji domowej i zastosowaniu się do zaleceń kosmetologa. Przede wszystkim o używaniu odpowiednich kremów z filtrem, ponieważ skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i podatna na wszelkiego rodzaju niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Mikrodermabrazja – co to takiego?

Jest to metoda oczyszczania twarzy, szyi i dekoltu polegająca na mechanicznym ścieraniu naskórka. Do wykonania zabiegu stosuje się specjalistyczne urządzenie zakończone diamentową głowicą. Właśnie stąd wzięła się nazwa – mikrodermabrazja diamentowa. W niektórych gabinetach stosuje się także urządzenie do mikrodermabrazji wyposażone w głowicę korundową, jednak jest ona znacznie delikatniejsza niż diamentowa i gorzej radzi sobie z oczyszczaniem skóry.

Intensywność terapii jest ściśle uzależniona od rodzaju skóry, z jaką zgłasza się klient. Celem mikrodermabrazji jest przede wszystkim:

  • usunięcie zanieczyszczeń
  • zwężenie porów
  • usunięcie zaskórników
  • zmniejszenie łojotoku skóry
  • poprawienie kolorytu skóry
  • usunięcie przebarwień
  • walka z trądzikiem grudkowym i zaskórnikowym
  • zwiększenie produkcji kolagenu

Zabieg może być wykonywany przy prawie każdym typie cery, jednak przeciwwskazaniamu do niej jest:

  • bakteryjne oraz grzybiczne zakażenie skóry,
  • wirusowe zapalenie skóry,
  • naczyniaki,
  • skóra zbyt wrażliwa z popękanymi naczynkami.

Najlepsze efekty pojawiają się w momencie wykonania zabiegów w serii ok. 4 zabiegów przeprowadzanych raz w miesiącu.

Na jaki zabieg się zdecydować?

Patrząc zarówno na peeling kawitacyjny, jak i mikrodermabrazję można jasno stwierdzić, że są to świetne alternatywy dla tradycyjnych metod oczyszczania twarzy. Jeden jak i drugi zabieg ma działanie złuszczająco-wygładzające skórę. Dodatkowo są doskonałym uzupełnieniem dla zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ po ich zastosowaniu zwiększa się możliwość wchłaniania składników odżywczych.

Zaletą kawitacji i mikrodermabrazji jest to, że mają działanie ujędrniające, oczyszczające i regenerujące. Poprawiają krążenie krwi, nadają skórze zdrowy koloryt a także niwelują drobne zmarszczki, przebarwienia a nawet blizny.

Gdzie zatem szukać różnic w zabiegach i jak dopasować właściwy do swojej skóry? Peeling kawitacyjny działa w sposób bardziej łagodny. Trafia do znacznie płytszych warstw skóry niż mikrodermabrazja, dlatego jest szczególnie polecany klientom o skórze wrażliwej i naczynkowej.  Peelingiem kawitacyjnym możesz walczyć z  mocniejszą formą trądziku, ponieważ ma on działanie przeciwzapalne. Mikrodermabrazja w tym przypadku może przynieść więcej szkody niż pożytku.  Zaletą mikrodermabrazji jest jednak uzyskanie niemal natychmiastowego efektu wygładzenia skóry, który jest zauważalny już po pierwszej wizycie w salonie. Podsumowując obie metody są dobre w zależności od tego z jakimi problemami skórnymi zgłaszamy się do kosmetologa.

Saray Beauty & Spa dysponujemy zarówno jednym jak i drugim zabiegiem, dlatego z przyjemnością zapraszamy Cię do naszego salonu na bezpłatną konsultację podczas której nasz kosmetolog dokładnie obejrzy Twoją skórę i wybierze najodpowiedniejszą metodę terapii.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
antykoncepcja hormonalna
W ostatnich dekadach antykoncepcja hormonalna stała się jedn...
Piżamy damskie Bohomoss
Od zawsze zmagamy się z dylematem: wygodnie czy stylowo? Czy...
baggy jeans
Damskie baggy jeans to spodnie jeansowe o luźnym, workowatym...
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...
Torebki Crossbody
Wśród niezliczonej ilości dodatków, które stanowią nieodłącz...