peeling kwasowy

Peeling kwasowy w pielęgnacji skóry dojrzałej – jak może poprawić Twój wygląd?

Opublikowano: 18 kwietnia 2023

Tradycyjne peelingi powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują kosmetyki oparte na kwasach. Choć do tej pory zazwyczaj były kojarzone z gabinetami kosmetycznymi, to dostępne w drogeryjnej sprzedaży produkty są bezpieczne do samodzielnego stosowania, a spektrum ich działania nie ogranicza się tylko do tradycyjnego złuszczania martwego naskórka. Jak ich prawidłowo używać? Jakich efektów możesz się spodziewać?

Kwasowe ABC

Peeling kwasowy to zabieg kosmetyczny, który możesz wykonać samodzielnie w domu, przy pomocy odpowiednich preparatów. W dostępnych powszechnie na sklepowych półkach kosmetykach, stężenia kwasów są dobrane w taki sposób, by zminimalizować ryzyko zrobienia sobie krzywdy, należy jednak pamiętać o kilku zasadach:

  •  kwasów nie łączymy w jednej pielęgnacji z innymi mocno działającymi składnikami, takimi jak np. retinoidy
  • choć nie wszystkie kwasy mają działanie fotouczulające, zaleca się, by nakładać je na noc, a do dziennej pielęgnacji włączyć krem z filtrem SPF 50
  • przed nałożeniem kosmetyku na całą twarz, warto wykonać próbę uczuleniową na skórze w zgięciu łokcia jeżeli produkt piecze lub podrażnia skórę – zmyj go natychmiast

Przestrzegaj tych zasad bezpieczeństwa, a skorzystasz ze wszystkich dobrodziejstw kwasowej pielęgnacji, bez niepotrzebnego narażania się na ryzyko. Gra jest warta świeczki, ponieważ peelingi kwasowe wykazują szerokie spektrum działania, a efekty ich działania bywają naprawdę spektakularne.

Redukcja niedoskonałości

Jednym z podstawowych obszarów działania peelingow kwasowych jest złuszczanie martwego naskórka i redukcja niedoskonałości. W przypadku cery dojrzałej trądzik jest rzadkim problemem, jednak warto wiedzieć, że stosowanie tego typu produktów bardzo często pomaga także na rozjaśnianie przebarwień – zarówno tych, powstałych w wyniku ekspozycję na promieniowanie słoneczne, jak i blizn itp.

Jeżeli jesteś fanką makijażu, odpowiednio dobrany peeling kwasowy pozwoli Ci na dokładne oczyszczenie porów skóry i nie dopuści do powstawania zaskórników. Po jego zastosowaniu skóra będzie gładka i rozświetlona, a także odpowiednio przygotowana na dalsze etapy pielęgnacji – warto nałożyć wtedy bardziej treściwy krem lub maskę.

Peeling kwasowy – stymulacja odnowy

Odpowiednio dobrana kompozycja kwasów będzie także stymulować zachodzące w komórkach skóry procesy odnowy. Szukaj w składach kwasu glikolowego i laktobionowego, jeżeli chcesz wygładzić strukturę skóry i zadziałać ujędrniająco. Skąd takie działanie tych substancji?

Wraz z wiekiem struktury odpowiadające za produkcje kolagenu i elastyny powoli przechodzą w stan spoczynku, przez co cera staje się mniej napięta, pojawiają się zmarszczki, a niektóre struktury twarzy migrują w dół. Stosując regularnie peeling kwasowy, pobudzamy komórki do pracy, dzięki czemu zachowują one wszystkie swoje funkcje na dłużej, a my możemy się cieszyć promiennym wyglądem.

Peeling kwasowy – nawilżenie

Niektóre kwasy będą miały także działanie nawilżające – należy do nich między innymi kwas mlekowy, który nie tylko złuszcza naskórek, ale także podnosi poziom nawilżenia skóry. Podobne silnie nawilżające działanie będzie miał dobrze znany kwas hialuronowy.

Odpowiednio nawilżona skóra nie tylko zyskuje bardziej promienny wygląd, ale staje się też widocznie bardziej gładka – drobne zmarszczki zostają niemal natychmiast spłycone.

Czy warto włączyć peelingi kwasowe do swojej codziennej pielęgnacji? Naszym zdaniem: tak, ponieważ są to produkty o szerokim działaniu. Można zaryzykować stwierdzenie, że odpowiednio dobrane kwasy będą w stanie poradzić sobie z każdym problemem skóry dojrzałej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://basiclab.shop/kategoria/peelingi-kwasowe

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Marihuana lecznicza to temat, który budzi w...
czyszczenie zmywarek
Zmywarka to urządzenie, które stało się niezbędnym sprzętem...
jasnowidz
W dzisiejszym wywiadzie mamy zaszczyt gościć Michała...
Już 7 lipca Tor Służewiec stanie się areną wyjątkowego wydar...
Zegarki Guess
Sezon letni sprzyja metamorfozom w różnych sferach życia. Do...