Deni Cler

Pierwsza kolekcja sportowa w historii marki Deni Cler

Opublikowano: 27 września 2022

Deni Cler Sport to pierwsza linia odzieży sportowej sygnowana przez markę z włoskimi korzeniami. Kolekcja składa się m.in. z topów, T-shirtów, legginsów, bluz i puchowych kurtek. Inspiracja? Wszechobecny trend athleisure, czyli sportowa odzież na co dzień. Modele są przeznaczone przede wszystkim do treningu. Jednak dzięki uniwersalności i trosce projektantów stylizacje będą odpowiednio prezentować się także podczas codziennego użytkowania.

Komfort i swoboda są dziś kluczowe przy kompletowaniu garderoby i tworzeniu stylizacji. Doświadczenia pandemii, izolacji i pracy zdalnej spowodowały, że po sportowe, wygodne zestawy zaczęto sięgać coraz częściej. Kierunek w modzie, który zakłada noszenie sportowej odzieży na co dzień został zapoczątkowany już w latach 70. XX w. To wtedy nasiliły się społeczne trendy – dbanie o zdrowie i uprawianie sportu. Zestawy inspirowane ubraniami do treningów zaczęły zdobywać coraz większą popularność. Postpandemiczny zwrot ku komfortowi i uniwersalności tylko zwiększył skalę zjawiska. Athleisure, czyli stylowy dres na trening i do wyjścia „na miasto” na stałe wpisał się w krajobraz europejskich ulic.

To właśnie zmiany stylu życia, które wpłynęły na sposób ubierania się zainspirowały Deni Cler. Powstał zupełnie nowy projekt – pierwsza kolekcja sportowa w historii marki – Deni Sport.

Obserwując zmiany stylu życia i sposobu ubierania się wokół nas, zauważyliśmy, że nasze klientki szukają nowych rozwiązań kompletując swoje garderoby. Pojawiły się zupełnie nowe potrzeby, na które reagujemy. Klientki chcą wyrażać siebie, a to przy powszechnym ostatnimi czasy zamiłowaniu do wygody powoduje wzrost zainteresowania trendem athleisure. Swoboda i komfort, ale także aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia to idee, które w ostatnich latach wybrzmiewają bardzo głośno. Jako, że moda jest odzwierciedleniem tego co dzieje się wokół nas to trendy te można z łatwością zaobserwować na ulicachmówi Iwona Kossmann, prezes Deni Cler.

Deni Cler

Jogging i siłownia, ale też wyjście do galerii

W nowej kolekcji znaleźć można m.in. topy, T-shirty, bluzy, różne rodzaje legginsów i spodni oraz puchowe kurtki. Projektanci Deni Cler pracując nad nową linią zastosowali najwyższej jakości, specjalistyczne tkaniny przeznaczone dla sportowej odzieży. Konstrukcje zastosowane w linii Deni Cler Sport mają odpowiednią ergonomię. Starannie przystosowano je do uprawiania różnego rodzaju ćwiczeń. Szczególną uwagę poświęcono jakości wykonania i wytrzymałości, które są w tym segmencie niezwykle ważne.

– Równie ważna co jakość i wytrzymałość jest dla nas kwestia designu projektów. Linię zaprojektowaliśmy tak, by zawrzeć w niej aktualne trendy charakterystyczne dla ubrań sportowych. Kolorystycznie skupiliśmy się na połączeniu szarości z czernią. To modne zestawienie, które łatwo można komponować z innymi kolorami. Kolekcja została zaprojektowana tak, by z dostępnych modeli złożyć zestaw odpowiedni na każdą sportową stylizację. Docelowo modele przeznaczone są do treningów, ale są też zgodne z aktualnymi trendami – tłumaczy Jan Kosieradzki, dyrektor artystyczny marki.

Kolekcja sportowa to kolejna nowość od Deni Cler. Niedawno marka zaprezentowała najświeższą kolekcję na sezon jesień-zima 2022/23. „Viaggio in città” czyli „Miejska podróż” została zainspirowana stylem życia w największych światowych metropoliach. Deni Sport jest uzupełnieniem „klasycznej” kolekcji marki o ubrania z nowego segmentu.

materiał prasowy 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
meble
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...
naturalne kosmetyki
Najlepsze kosmetyki mają krótki skład, ponad 95% składników...
pierścionki ze stali chirurgicznej
Zastanawiasz się nad kupnem pierścionka wykonanego ze stali...
kurtki jeansowe
Bardzo podoba Ci się jeansowa kurtka, ale nie wiesz, czy będ...
buty do ślubu
Buty ślubne powinny pasować do sukni, a jednocześnie zapewni...
Nowe artykuły
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...