Piknik z psem. Jak się do niego przygotować?

Opublikowano: 24 czerwca 2021

Piknik z psem to świetny sposób na spędzenie razem czasu. Piknik może przyjąć dwojaką formę – typowo rodzinne spotkanie na łonie natury lub impreza plenerowa dla właścicieli psów. Co ze sobą zabrać, aby piknik z psem był udany?

Piknik z psem – impreza plenerowa

Coraz częściej spotkać się można z imprezami plenerowymi poświęconymi czworonogom. Nierzadko jest to sposób na wypromowanie jakiejś inicjatywy związanej z psami, np. zbiórką pieniędzy na schronisko czy adopcją czworonogów. Program takiego spotkania przewiduje wiele atrakcji. Mogą się w nim znaleźć widowiskowe pokazy. Dobrą propozycją są zawody rally-o. To wyjątkowy psi sport – łączy elementy psiego posłuszeństwa i agility. Drużyna składająca się z psa i przewodnika ma wykonać różne ćwiczenia. Inną atrakcją są zawody agility, które polegają na jak najszybszym pokonaniu przez czworonogi specjalnego toru. Niekiedy podczas psiego pikniku spotykane są konkurencje z użyciem w frisbee czy zawody w treibball. Ta ostatnia, to dyscyplina sportowa dla psów polegająca na przeprowadzeniu piłki gimnastycznej do bramki w jak najkrótszym czasie. Psi piknik jest okazją do zaprezentowania się różnych firm oferujących artykuły dla czworonogów. Niekiedy istnieje możliwość spotkań z psimi behawiorystami czy hodowcami. Przy takiej imprezie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych, loterii fantowej czy punktów z gastronomią. Uczestnicząc w psim pikniku, trzeba pamiętać o zapewnieniu pupilowi bezpieczeństwa i zabraniu akcesoriów spacerowych.

Piknik za miastem

Inne osoby zainteresować może bardziej rodzinna wersja pikniku. Wypad za miasto letnią porą – możliwość zażycia kąpieli słonecznych, ciszy, zieleni, doceni nie jedna osoba. Atrakcyjność takiego wyjazdu podniesie dodatkowo piknik. Lista rzeczy do zabrania nie jest długa, a spędzony w ten sposób czas przyniesie wiele radości opiekunom i psiakom. Smakołyki dla czworonożnych właścicieli najlepiej transportować w lodówce turystycznej lub specjalnym koszyku piknikowym. Poza smakowitościami trzeba się wyposażyć w kocyk, żeby komfortowo usiąść i środki do dezynfekcji rąk. Jedzenie dla pupila, jeśli jest hermetycznie zapakowane, to nie ma potrzeby trzymać go w lodówce. Jeśli psiak jest na diecie BARF, to posiłek trzeba trzymać w chłodzie. Konieczna jest miska dla psa. Dobrze wziąć jedną na jedzenie, a drugą na wodę. W sklepie zoologicznym spotkać można specjalne bidony na wodę. Dobrym pomysłem będą silikonowe miski dla psa, które są lekkie i po złożeniu zajmują mało miejsca.

Piknik z psem – co się przyda?

Decydując się na piknik z psem w plenerze, trzeba pamiętać o szelkach lub obroży oraz smyczy. Ważna jest ochrona przed pasożytami. Kleszcze wywołują wiele niebezpiecznych chorób zarówno u psów, jak i ludzi. Wyposażyć trzeba siebie i pupila w środki odstraszające te pajęczaki. Dobrze, jeśli psiak ma adresówkę lub lokalizator GPS. To praktyczny sposób zabezpieczenia go przed ewentualnym zgubieniem. Wyjście w miejsce publiczne wiąże się z koniecznością sprzątania po swoim psie. Nie można zatem zapomnieć o jednorazowych woreczkach. Piknik na łonie natury zapewnia świetne warunki do zabawy i wyszalenia się. Spakujmy do torby kilka psich zabawek.

Skuteczne usuwanie kleszcza u psa

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Opieka nad zwierzętami
Opieka nad zwierzętami wiąże...
Pawilon ogrodowy
Lato jak żadna inna pora roku zachęca do tego, żeby jak najw...
sucha karma dla psów
Nie ma wątpliwości, że wybór odpowiedniej karmy dla naszego...
karma dla psa małej rasy
Wybór odpowiedniej karmy dla psa małej rasy może być...
karma mokra dla psa
Jak odpowiednio karmić swojego psiaka? – Poznaj pełn...