Menu

Piknik z psem. Jak się do niego przygotować?

Piknik z psem to świetny sposób na spędzenie razem czasu. Piknik może przyjąć dwojaką formę – typowo rodzinne spotkanie na łonie natury lub impreza plenerowa dla właścicieli psów. Co ze sobą zabrać, aby piknik z psem był udany?

Piknik z psem – impreza plenerowa

Coraz częściej spotkać się można z imprezami plenerowymi poświęconymi czworonogom. Nierzadko jest to sposób na wypromowanie jakiejś inicjatywy związanej z psami, np. zbiórką pieniędzy na schronisko czy adopcją czworonogów. Program takiego spotkania przewiduje wiele atrakcji. Mogą się w nim znaleźć widowiskowe pokazy. Dobrą propozycją są zawody rally-o. To wyjątkowy psi sport – łączy elementy psiego posłuszeństwa i agility. Drużyna składająca się z psa i przewodnika ma wykonać różne ćwiczenia. Inną atrakcją są zawody agility, które polegają na jak najszybszym pokonaniu przez czworonogi specjalnego toru. Niekiedy podczas psiego pikniku spotykane są konkurencje z użyciem w frisbee czy zawody w treibball. Ta ostatnia, to dyscyplina sportowa dla psów polegająca na przeprowadzeniu piłki gimnastycznej do bramki w jak najkrótszym czasie. Psi piknik jest okazją do zaprezentowania się różnych firm oferujących artykuły dla czworonogów. Niekiedy istnieje możliwość spotkań z psimi behawiorystami czy hodowcami. Przy takiej imprezie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych, loterii fantowej czy punktów z gastronomią. Uczestnicząc w psim pikniku, trzeba pamiętać o zapewnieniu pupilowi bezpieczeństwa i zabraniu akcesoriów spacerowych.

Piknik za miastem

Inne osoby zainteresować może bardziej rodzinna wersja pikniku. Wypad za miasto letnią porą – możliwość zażycia kąpieli słonecznych, ciszy, zieleni, doceni nie jedna osoba. Atrakcyjność takiego wyjazdu podniesie dodatkowo piknik. Lista rzeczy do zabrania nie jest długa, a spędzony w ten sposób czas przyniesie wiele radości opiekunom i psiakom. Smakołyki dla czworonożnych właścicieli najlepiej transportować w lodówce turystycznej lub specjalnym koszyku piknikowym. Poza smakowitościami trzeba się wyposażyć w kocyk, żeby komfortowo usiąść i środki do dezynfekcji rąk. Jedzenie dla pupila, jeśli jest hermetycznie zapakowane, to nie ma potrzeby trzymać go w lodówce. Jeśli psiak jest na diecie BARF, to posiłek trzeba trzymać w chłodzie. Konieczna jest miska dla psa. Dobrze wziąć jedną na jedzenie, a drugą na wodę. W sklepie zoologicznym spotkać można specjalne bidony na wodę. Dobrym pomysłem będą silikonowe miski dla psa, które są lekkie i po złożeniu zajmują mało miejsca.

Piknik z psem – co się przyda?

Decydując się na piknik z psem w plenerze, trzeba pamiętać o szelkach lub obroży oraz smyczy. Ważna jest ochrona przed pasożytami. Kleszcze wywołują wiele niebezpiecznych chorób zarówno u psów, jak i ludzi. Wyposażyć trzeba siebie i pupila w środki odstraszające te pajęczaki. Dobrze, jeśli psiak ma adresówkę lub lokalizator GPS. To praktyczny sposób zabezpieczenia go przed ewentualnym zgubieniem. Wyjście w miejsce publiczne wiąże się z koniecznością sprzątania po swoim psie. Nie można zatem zapomnieć o jednorazowych woreczkach. Piknik na łonie natury zapewnia świetne warunki do zabawy i wyszalenia się. Spakujmy do torby kilka psich zabawek.

Skuteczne usuwanie kleszcza u psa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023