gruz

Planujesz prace wyburzeniowe? Zamów wywóz gruzu już teraz!

Opublikowano: 9 marca 2021

Stary garaż, a może mur ogrodzeniowy? Wyburzenie ściany w domu? To tylko wybrane prace, podczas których powstaje sporo gruzu. Jak można się go pozbyć? Najlepiej wybrać firmę, która będzie mogła pomóc w wywozie tego kłopotliwego odpadku.

Gruz betonowy, ceglany czy też gruz zmieszany nie może być wyrzucony do zwykłego kosza lub kubła na śmieci. W związku z tym konieczne jest jego prawidłowe zutylizowanie zgodnie z przepisami.

Gdzie wyrzucić gruz?

Według prawa gruz musi być przekazany odpowiednim służbom, które będą mogły zająć się jego właściwą utylizacją. Odpad ten jest klasyfikowany jako niebezpieczny dla środowiska, ponieważ może on powodować jego poważne zanieczyszczenie. Jednocześnie nie może być on usuwany tak, jak pozostałe śmieci zmieszane.

Wobec tego konieczne jest przekazanie gruzu do punktu PSZOK – znajduje się on w każdej gminie lub w mieście. Można także skorzystać z usług firm prowadzących kompleksowy wywóz gruzu Gliwice to jedno z miast, gdzie można zamówić taką obsługę.

Jak łatwo pozbyć się gruzu?

Najlepiej o pozbyciu się gruzu pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem prac wyburzeniowych. Wtedy można zdecydować się na zamówienie kontenera na gruz. To rodzaj pojemnika metalowego, który dostępny jest w różnych pojemnościach. Dostarczany jest on do klienta, który następnie zapełnia go, a potem odbierany jest przez firmę.

Wynajem kontenera na gruz nie jest związany z bardzo wysokim wydatkiem, a dzięki temu, że gruz można usuwać na bieżąco, nie musi on zalegać w budynku czy na podwórku. W efekcie oznacza to mniej kłopotliwych obowiązków związanych z wyburzeniem.

Druga usługa oferowana przez firmy zajmujące się zagospodarowaniem odpadów to wywiezienie gruzu. W tym przypadku na miejsce przyjeżdża pojazd wraz z pojemnikiem, do którego ładuje się gruz. Można zamówić usługę wraz z załadunkiem, co jest droższą, lecz też wygodniejszą dla klienta opcją.

Ile kosztuje wywóz gruzu?

Koszty związane z wywiezieniem gruzu zależne są od szeregu czynników, w tym od jego rodzaju oraz ilości, a także dodatkowych usług zamówionych przez klienta, na przykład jak załadunek gruzu przez pracowników firmy.

Zamówienie kontenera na gruz o pojemności około 6 metrów sześciennych, czyli do większej ilości odpadków, to około 1300-1500 złotych wraz z wywozem odpadku. W przypadku mniejszych kontenerów, na przykład o pojemności 2,7 metra sześciennego, koszt wynosi najczęściej od 500 do 600 złotych.

Dokładne informacje dotyczące kosztów wywozu gruzu są zaprezentowane na stronach firm. Można uzyskać je również telefonicznie lub online.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
Wiercenie otworów
Dziś pojawia się coraz więcej różnych urządzeń gospodarstwa...
Kaptur foliowy na palety
Umieszczone na paletach ładu...
Chemeko-System
To jedna z największych polskich firm przetwarzający...
kruszarka szczękowa
Kruszarki szczękowe są chętnie wybierane przez firmy z branż...