Płocka inwestycja roku – ZOZ Płock

Opublikowano: 3 lipca 2016

Organem założycielskim Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Stacja powstała w 1997 r. w wyniku połączenia Kolumny Transportu Sanitarnego i Stacji Pogotowia Ratunkowego, jej siedzibą jest Płock

Podstawą funkcjonowania SP ZOZ Płock jest działalność w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. W naszym rejonie operacyjnym funkcjonuje 28 zespołów ratownictwa medycznego, w tym wodny zespół ratownictwa medycznego. Zakresem działania obejmujemy obszar dziewięciu powiatów z liczbą ok. 800 tys. mieszkańców. Są to powiaty: płocki ziemski, płocki grodzki, gostyniński, sierpecki, ciechanowski, płoński, mławski, nowodworski i żuromiński.

W celu poprawy bezpieczeństwa osób przybywających nad brzegiem Wisły oraz korzystających z przyległych kąpielisk w okresie letnim na nabrzeżu wiślanym funkcjonuje wodny zespół ratownictwa medycznego. Realizujemy także zadania w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (ambulatoryjnej i wyjazdowej) oraz transportu sanitarnego.

Zdrowie, zaufanie, bezpieczeństwo, a przede wszystkim życie pacjenta są dla nas wartościami najważniejszymi.

W trosce o wysoką jakość świadczonych usług realizujemy wiele inwestycji. Największym przedsięwzięciem w ostatnim czasie była budowa Podstacji w Wyszogrodzie. Dzięki przychylności władz gminy i miasta Wyszogród otrzymaliśmy nieodpłatnie niezabudowaną nieruchomość gruntową o powierzchni 762 mkw.

DSC_0261Jest nim nowoczesny dwukondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 480 mkw. i kubaturze 1794 mkw., który składa się z garażu na dwa ambulanse, pomieszczeń dla członków zespołów ratownictwa medycznego oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej z uwzględnieniem warunków sanitarnych, socjalnych i likwidacją barier dla osób niepełnosprawnych. W budynku został zastosowany nowoczesny system ogrzewania za pomocą pompy ciepła solanka/woda.

Jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania budynków, który dodatkowo zapewnia niskie koszty eksploatacji oraz pozytywnie wpływa na środowisko.

Inwestycja została zrealizowana w całości ze środków własnych SPZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku – jej wartość to 1 430 882,00 zł. Budowę rozpoczęto w maju 2013 r., a zakończono we wrześniu 2014 r.

Realizacja inwestycji w znaczny sposób poprawiła jakość usług świadczonych na rzecz mieszkańców nie tylko gminy i miasta Wyszogród, lecz także gmin Bodzanów, Czerwińsk oraz Małej Wsi. Mogą oni korzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w nowym ambulatorium. Ponadto w budynku znajduje się przestronna poczekalnia, a cały obiekt jest wolny od barier architektonicznych. Budowa siedziby Podstacji w Wyszogrodzie zrealizowana została z myślą o naszych pacjentach, gdyż ich zdrowie, komfort i zadowolenie stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *