Zakupy przez internet

Plusy zakupów przez Internet

Opublikowano: 22 czerwca 2017

Internet oferuje coraz więcej możliwości, a my chętnie z nich korzystamy, na przykład robiąc zakupy przez Internet. Wybieramy produkty, dodajemy do wirtualnego koszyka, płacimy i czekamy na kuriera. Prawda, że to kusząco proste?

Internet przede wszystkim stanowi dla nas źródło informacji oraz szybki sposób na komunikowanie się ze znajomymi. Możliwości daje jednak znacznie więcej, w tym e-zakupy. Liczne sklepy oferują szeroki asortyment – jedne z najpopularniejszych to m.in. Auchan Direct, Tesco czy Frisco. Opinie o tego typu zakupach są coraz lepsze, a ich popularność rośnie.

Zakupy przez Internet – znak naszych czasów

Osoby chętnie kupujące rozmaite towary przez Internet zwykle wymieniają więcej zalet niż minusów tej formy transakcji. Żyjemy dynamicznie, wciąż przytłacza nas nadmiar obowiązków w pracy i domu. Doby nie możemy wydłużyć, ale możemy dobrze zorganizować sobie dzień. Co prawda rola Internetu przy zakupach jest bardzo duża – użytkownicy chętnie szukają informacji, które ułatwiają im podjęcie decyzji.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Na pierwszym miejscu użytkownicy Internetu robiący zakupy w sieci stawiają wygodę oraz większy wybór produktów. Kluczowy jest także brak konieczności wychodzenia z mieszkania, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wiele produktów można też znaleźć w cenie promocyjnej, a dostawę pod same drzwi mieszkania często mamy już w cenie. To wszystko, a przede wszystkim brak kolejek, sprawia, że e-zakupy cieszą się tak wielką popularnością.

Brak namawiania i nachalnych sprzedawców

Doceniamy też swobodę wyboru, gdyż możemy dokładnie przeczytać informacje o produkcie, sprawdzić jego skład i spokojnie się zastanowić nad zakupem. Nachalni sprzedawcy, którzy wiedzą lepiej od nas, czego potrzebujemy, w niczym nam nie przeszkodzą. Ponadto, często skazani jesteśmy tylko na ich opinie, które nie zawsze są obiektywne.

Dostęp do różnorodnych produktów

W Internecie funkcjonuje wiele sklepów – m.in. znane marki jak Tesco, e-Carrefour czy Frisco. Opinie są jednak tak łatwo dostępne, że możemy sprawdzić także oceny mniej znanych sklepów. W nich często poszukujemy produktów trudniej dostępnych, np. bezglutenowych, ekologicznych, z certyfikatem bio czy coraz popularniejszych slowfood.

Z kolei w e-sklepie odzieżowym nie musimy się martwić, że akurat nie będzie naszego rozmiaru, który dostępny jest… na drugim końcu miasta. Opinie dostępne są w wielu miejscach, np. na portalach zakupowych i społecznościowych czy forach, a ceny sprawdzimy w specjalnych porównywarkach.

Są też minusy zakupów przez Internet

Mimo że przeważają zalety, nie można zapomnieć także o kilku minusach i obawach związanych z zakupami przez Internet. Towar może inaczej prezentować się na zdjęciu niż w rzeczywistości, może też okazać się uszkodzony. Kurier z kolei może się opóźnić, a wtedy stracimy pół dnia, czekając na przesyłkę. Liczne sklepy zapewniają jednak szybką i bezproblemową wysyłkę – jak Tesco, Piotr i Paweł czy Frisco. Opinie najlepiej jednak wyrobić sobie samodzielnie i sprawdzić, czy ta forma zakupów nam odpowiada.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Allegro Ads
Allegro, jakie znamy dzisiaj, jest serwisem, który w praktyc...
Integracja telefonii z CRM
Rozmowa telefoniczna to wciąż podstawowy środek komu...
Ewa Kraińska
AI już kieruje naszymi zakupami. To jest aktualna rz...
Jak współpracować z markami
W dynamicznie rozwijającym się świecie marketingu influencer...
gadżety reklamowe na targach
Targi i kongresy to nie tylko wydarzenia; to kluczow...