Podkarpacka Nagroda Gospodarcza

Podkarpaccy liderzy przedsiębiorczości

Opublikowano: 2 stycznia 2021

19 lat tradycji, 2200 uczestników oraz 300 nagrodzonych usług i produktów – te liczby najlepiej podsumowują dotychczasowe edycje Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Tegoroczny finał odbył się 12 listopada w formie online, przy okazji Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza

Konkurs Podkarpacka Nagroda Gospodarcza jest organizowany przez Centrum Promocji Biznesu we współpracy z Wojewodą Podkarpackim i Marszałkiem Województwa Podkarpackiego. Inicjatywa stawia sobie za cel wskazanie najaktywniejszych, a zarazem wyróżniających się gospodarczo podmiotów działających na terenie regionu, których wyniki doskonale wpisują się w promocję Podkarpacia i budują jego pozytywny wizerunek.

Kapituła konkursu, w której skład wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Rzeszowa, regionalnego biznesu, rzeszowskich uczelni, mediów oraz zarządu banków i innych instytucji, dokonuje oceny zgłoszonych firm na podstawie kilkunastu wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. przychody, rentowność, poziom zatrudnienia, dbałość o pracowników, relacje z kontrahentami, sponsoring, wdrażane innowacje, nakłady przeznaczane na badania i rozwój oraz wyniki w zakresie eksportu. Nie bez znaczenia są też wyniki audytów prowadzonych w kandydujących do nagrody przedsiębiorstwach na przestrzeni kilku tygodni. Sumaryczna ocena podkarpackich firm przekłada się na wybór najlepszych podmiotów godnych miana liderów.

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza

W XIX edycji konkursu, objętej patronatem honorowym marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i Ministerstwa Rozwoju, członkowie kapituły ocenili 119 podkarpackich firm. Najlepsze z nich, którym nieobce jest profesjonalne zarządzanie i stosowanie nowatorskich rozwiązań, jak co roku zostały docenione statuetką. Przyznane nagrody są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości usług i produktów, dostosowanych do dynamicznych zmian rynkowych i aktualnych oczekiwań klientów, a jednocześnie nobilitacją dla wyróżnionych firm i wyraźnym sygnałem, że z tymi podmiotami warto współpracować.

Inicjatywa jest także wartościowa z punktu widzenia władz regionu oraz samorządu terytorialnego i gospodarczego. Za pośrednictwem konkursu prezentowane są bowiem firmy z dużym potencjałem, które mają trafne, sprawdzone pomysły na biznes, umiejętnie wdrażają opracowane strategie i osiągają znakomite wyniki ekonomiczne. Takie podmioty stanowią chlubę regionu i znak, że na Podkarpaciu znajdują one dobre warunki, by prowadzić działalność gospodarczą i rozwijać skrzydła w obszarze przedsiębiorczości na miarę XXI wieku.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sklep internetowy
Czy marzyłeś kiedyś o posiadaniu własnego biznesu...
Gorlice
Atrakcyjne, w pełni uzbrojone działki inwestycyjne c...
Jak zarabiać na Amazonie
Z dobrodziejstw Amazona korzysta wiele firm na całym świecie...
trening mentalny w biznesie
Wszyscy chcemy jak najlepiej zarządzać czasem i dobrze organ...
Kontener sanitarny
Kontener sanitarny to rozwiązanie, dzięki któremu szybko i n...