Menu

Podróż w czasie – Konkurs Tradycyjnego Powożenia

Na terenie malowniczo położonego Zamku Książ oraz Stada Ogierów Książ odbył się III Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Powozowe. To jedna z najbardziej atrakcyjnych imprez, jakie odbywają się w tym miejscu.

Licznie zgromadzona publiczność, patrząc na stylowe powozy, piękne konie w szykownej uprzęży, stroje powożących i ich pasażerów, miała wyjątkową okazję przenieść się w dawny świat. Oprawą dla pojawiających się na tle zamkowej architektury eleganckich pojazdów była muzyka na żywo w wykonaniu tria smyczkowego Altra-Volta. W zawodach startowały 44 konie w 21 zaprzęgach.

Drugiego dnia zawodnicy mieli próbę terenową z kilkoma zadaniami do wykonania oraz konkurs zręczności powożenia. Międzynarodowa komisja sędziowska oceniała nie tylko umiejętności powożących i stopień przygotowania koni, lecz także zabytkowe pojazdy, jakość ich renowacji, stroje powożących i osób im towarzyszących oraz to, czy zaprzęg stanowi harmonijną całość, zgodną z typem przeznaczenia i stylem.

Powożenie to dyscyplina rozgrywana na całym świecie z bardzo dużą tradycją. Pięknie łączy się tu elegancja ze sportowymi emocjami, a reprezentacja naszego kraju od wielu lat znajduje się w światowej czołówce.

Tekst i zdjęcia: Zenon Żyburtowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021