Poeci Piosenki – koncerty w Warszawie w Multimedialnym Parku Fontann

Opublikowano: 18 sierpnia 2020

Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Alicja Majewska z Wojciechem Korczem i Dorota Miśkiewicz to artyści, których nie trzeba przedstawiać. Będziemy mogli ich posłuchać na żywo podczas czterech sobotnich koncertów pt. Poeci Piosenki w Multimedialnym Parku Fontann. Poetyckie koncerty w Warszawie to kolejna inicjatywa Stołecznej Estrady, która w tym sezonie ma zwiększyć atrakcyjność kulturalną stolicy.

Letnie koncerty w Warszawie, zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej, to tradycja przyciągająca Warszawiaków jak i turystów z całego kraju i świata. Organizowane po raz pierwszy koncerty w Multimedialnym Parku Fontann pt. Poeci Piosenki to cztery sobotnie spotkania z gwiazdami polskiej piosenki, które sięgają po repertuar charakteryzujący się nie tylko dobrą muzyką, ale także inspirującym słowem. Występy gwiazd będą poprzedzać kilkunastominutowe rozmowy z artystami. Będą je prowadzić znani dziennikarze.

Oprócz cyklu pt. Poeci Piosenki, który organizujemy po raz pierwszy, we wrześniu br. planujemy jeszcze wyjątkową odsłonę dobrze znanego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Zaprosimy na 21 internetowych spotkań z muzyką i muzykami świata, m. in. z Marią Pomianowską, Maciejem Szajkowskim, Noumassą Dembele, Aradem Emamgholi, czy Dariushem Rassouli. Zapraszamy do obserwowania naszej aktywności, bo mimo nietypowej sytuacji, nieprzerwanie przygotowujemy dla Państwa wydarzenia kulturalne – mówi, dla Magazynu VIP, Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Koncerty w Multimedialnym Parku Fontann od 22 sierpnia

Cykl koncertów Poeci Piosenki  zainauguruje, w najbliższą sobotę 22 sierpnia o godz. 18.00, występ znanego duetu muzyków: Alicji Majewskiej i Wojciecha Korcza. Artyści w tym roku obchodzą 45-lecie współpracy. Podczas  najbliższego warszawskiego występu będzie im towarzyszyć Warsaw String Quartet.

Kolejne koncerty w Warszawie

Podczas następnego, sobotniego koncertu w Warszawie w Multimedialnym Parku Fontann , który odbędzie się 29 sierpnia br. o godz.18.00, wystąpi Stanisław Soyka z Soyka Trio. Podczas koncertu usłyszymy: piosenki z jego niedawno wydanego albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, a także takie hity jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” i „Tolerancja”.

Kolejny koncert w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się 5 września br. o g.18.00. Wystąpi na nim Grzegorz Turnau. Jest to artysta, który w swojej twórczości wykorzystuje teksty czołowych polskich poetów XX w., najczęściej: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, Jana Brzechwy, czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Często sięga także po dzieła twórców współcześnie żyjących, głównie Michała Zabłockiego oraz Leszka Aleksandra Moczulskiego, ale również Ewy Lipskiej, Jarosława Kiliana czy też Michała Rusinka.

Ostatni koncert w Warszawie z cyklu „ Poeci Piosenki „ to występ Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego. 12 września br. g.18.00  Dorota Miśkiewicz zaśpiewa piosenki do wierszy: Wisławy Szymborskiej „Przy Winie”, Juliana Tuwima „Pokoik na Hożej“, Agnieszki Osieckiej „Ja nie chcę spać”, Wojciecha Młynarskiego „Samba z kalendarza”, Bogdana Loebla „Anna Joanna”, „A co sny” i Antoniego Marianowicza „Lubię być szczęśliwa”. Podczas sobotniego koncertu w Warszawie pojawią się także utwory, których słowa napisali krakowscy poeci i jej przyjaciele: Grzegorz Turnau „Ale” i Michał Rusinek „Nucę, gwiżdżę sobie”.

I Podróże z dźwiękiem

Stołeczna Estrada już od 65 lat nadaje kulturalny rytm Warszawie. Jak podkreśla Monika Arent, ze Stołecznej Estrady, organizując koncert w Multimedialnym Parku Fontann kontynuuje misję popularyzacji polskiej poezji, którą rozpoczęła instalacją artystyczną pt. Podróże z dźwiękiem  warszawskiego artysty plastyka Marka Sułka. W samym centrum stolicy spacerowicze mają okazję wysłuchać utworów: Marii Konopnickiej, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Ewa  Ploplis

Fot: Radek Zawadzki

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Jan Sabiniarz
16 marca 2024 r. w hotelu Aubrecht w Koprzywnicy mia...
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
17 marca  br. rozpoczął się 28. Wie...
Jerzy Hoffman
17 marca w reprezentacyjnych salach MCC Mazurkas w r...
Ciocia Tunia
Dawanie radości dzieciom oraz ich wdzięczność za to...
Festiwal Ludwiga van Beethovena
„Beethoven i filozofowie” – to motto 28. edycji Wiel...