Pokazy iluzjonistyczne

Pokazy iluzjonistyczne wczoraj i dziś

Opublikowano: 4 września 2019

Historia magii jest bardzo burzliwa i sięga czasów przed naszą erą. Była elementem wierzeń religijnych, a także rozrywki. Niektórzy wykorzystywali ją do oszustw, inni praktykowali w celach zarobkowych. Znamy mnóstwo filmów, które powstały na bazie inspiracji iluzją i pokazywały różne jej oblicza. Dzisiaj pokazy magiczne stanowią element sztuki estradowej oraz wzbudzają powszechny podziw.

Historia magii

Nie trzeba być profesorem historii, aby wiedzieć, że magia i związane z nią emocje towarzyszą ludziom od setek, a nawet tysięcy lat. Kiedyś stanowiły element wierzeń religijnych, a nawet wierzono w ich uzdrowicielską moc. Praktykowano magię w czasach starożytnych, kontynuowano w średniowieczu. Wtedy to osoby uprawiające magię traktowano surowo i podejrzewano o kontakty z siłami nieczystymi. Od XX wieku wszelkie kontrowersje dotyczące iluzjonistów ustąpiły miejsca podziwowi. Od tego czasu magia rozwija się jako jedna z popularnych rozrywek kultury masowej, jest motywem przewodnim imprez, festiwali, a nawet programów telewizyjnych. W jednym z nich brał udział iluzjonista z Warszawy Just Edi Show, który swoimi umiejętnościami wprawił w zachwyt publiczność i jury w studiu oraz widzów przed telewizorami.

Pokazy iluzjonistyczne dzisiaj

Dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości, że pokazy iluzjonistyczne to sztuka, a uprawiający je artyści mają wyjątkowe, szlifowane latami umiejętności oraz talenty. Ich rolą jest ukazywanie zjawisk pozornie niemożliwych z punktu widzenia nauki, zwłaszcza fizyki, logiki czy matematyki. W tym celu korzystają oni z własnych metod i trików, które są nieznane innym i troskliwie chronione. Wszystko po to, aby nieustannie zaskakiwać publiczność, przenosząc uczestników seansu w zupełnie nowy wymiar rozrywki.

Rozwijając swój warsztat, iluzjoniści proponują nawet kilkanaście rodzajów pokazów, które różnią się między sobą miejscem prezentacji czy stopniem interakcji z publicznością. Te najbardziej efektowne i uwielbiane przez widzów na całym świecie to m.in.:

  • multiplikacje przedmiotów,
  • uwalnianie się z zamkniętych klatek umieszczonych pod wodą,
  • znikanie ludzi,
  • triki karciane.

Wraz z rozwojem iluzji i magicznych sztuczek, artyści mają coraz większe pole do popisu. Historia magii pokazuje, że równie efektowne mogą być sztuczki z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, jak również te, odbywające się zupełnie bez rekwizytów. Dzisiaj jednak magicy, chcąc zafundować swoim widzom nieznane dotąd przeżycia, korzystają np. z gadżetów elektronicznych czy technik multimedialnych. Dzięki muzyce, światłu i obrazom można prezentować zupełnie inną sztukę niż ta, do której przywykliśmy na przełomie lat.

Tak dynamiczny rozwój oraz rzesze sympatyków na całym świecie to najlepszy dowód na to, że chcemy i potrzebujemy odrobiny magii, by odczarować szarą codzienność. Z tego względu pokazy magików urozmaicają imprezy okolicznościowe, np. wesela, a także eventy firmowe czy inne biznesowe wydarzenia. Stanowią doskonałą rozrywkę, wobec której nikt z gości nie pozostanie obojętny.


Fotobudka 360 – nowa pełnowymiarowa zabawa

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Fotobudka 360
Poszukiwanie wyjątkowych form rozrywki dla różnych wydarzeń...
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
wesele w górach
Organizacja wesele to spore wyzwanie dla narzeczonych. Staje...
buty do ślubu
Buty ślubne powinny pasować do sukni, a jednocześnie zapewni...