Pokoje zagadek czyli Room Escape Warszawa

Opublikowano: 23 maja 2016

Marka Room Escape Warszawa®  istnieje na rynku od 2013 roku. Na początku świadczyła usługi dla firm, organizując mobilne zabawy real life escape game w dowolnie wybranej lokalizacji, tworząc niepowtarzalne, personalizowane scenariusze zabaw na życzenie Klienta, z wykorzystaniem wskazanej przez niego tematyki i produktu. Eventy tego typu mogą być zrealizowane w dowolnej przestrzeni: hotelu, plenerze czy siedzibie.

Firma posiada największe doświadczenie na polskim rynku i najbardziej rozbudowaną ofertę usług dla klienta biznesowego.   W czerwcu 2014 roku powstał pierwszy lokal Room Escape Warszawa ® w Centrum Warszawy przy ulicy Śniadeckich z trzema pokojami zagadek: Piwnica, Łódź Podwodna i Indiana.

W sierpniu 2015 roku otworzył się drugi punkt w zabytkowej kamienicy na Pradze, przy ulicy Inżynierskiej z kolejnymi trzema przygodami: Muzeum, Rycerski i Wehikuł Czasu, zaś w kwietniu 2018 roku ruszył najnowszy Escape Room Centrum na ul. Marszałkowskiej z takimi pokojami jak: Olimp, Spisek Kardynała i Interactive.

Marka  Room Escape Warszawa® stała się symbolem jakości w branży gier escape the room.

Real Life Escape Game to rodzaj zespołowej gry przygodowej offline, odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu (tzw. pokój zagadek), w której  uczestnicy muszą: rozwiązywać szereg zagadek logicznych, otwierać tajne skrytki, odkrywać ukryte pomieszczenia, uruchamiać różnego rodzaju urządzenia i współpracować jako drużyna. Wszystkie te działania są powiązane ze sobą i prowadzą ku finałowi zabawy, jakim jest ucieczka z zamkniętego pokoju.

Zabawa odbywa się w świecie rzeczywistym pod presją czasu i z reguły trwa 60 minut. Gra Escape Room odbywa się pod czujnym okiem kamer. Gdy uczestnicy mają  problemy lub nie wiedzą, jak rozwiązać daną zagadkę, operator wyświetla na ekranie monitora podpowiedzi. Jest to zupełnie nowy rodzaj rozrywki, w którą mogą grać zarówno dorośli, jak i dzieci. Room Escape Warszawa ®  to bogata oferta scenariuszy zabaw przenośnych oraz trzy lokale w Śródmieściu i na Pradze z dziewięcioma przygodami stacjonarnymi.

Na Śniadeckich znajduje się pokój Indiana, który przenosi w rzeczywistość awanturniczych przygód rodem z Indiany Jones. Pokój Łódź Podwodna to kolejny escape room, który zachwyci nie tylko wystrojem, ale przede wszystkim różnorodnością nowoczesnych i utrzymanych w klimacie przygody zagadek. I pokój Piwnica, który pozwala przenieść się do domu strachów, mrożącego krew w żyłach. Na Inżynierskiej zaś można spróbować uciec z Muzeum, odkryć tajemnice Templariuszy w pokoju Rycerskim oraz podróżować w czasoprzestrzeni w Wehikule Czasu.

W naszym najnowszym lokalu przy Marszałkowskiej 140 będzie można poczuć się jak bóg ze starożytnej Grecji. Pokój Interactive to escape room nowej generacji. Zaawansowane technologicznie rozwiązania i minimalizm wystroju przeniosą graczy w przyszłość, zaś w pokoju Spisek Kardynała to escape room rodem z filmów płaszcza i szpady.

Głównym powodem wizyty w Room Escape Warszawa ® jest oczywiście zabawa. Jednak oprócz tego jest to świetne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zagadki są ułożone w logiczną całość, więc przy odrobinie sprytu można je łatwo rozwiązać. Stąd w ofercie Room Escape Warszawa ® znalazły się również szkolenia teambuildingowe dla firm prowadzone przez profesjonalnych coachów.

 

Room Escape Warszawa ® to marka, na której wzoruje się cała branża gier escape room w Polsce. Jest numerem jeden w niezależnym międzynarodowym rankingu Trip Advisor. Posiada ponad 13 000 fanów na Facebooku.

 

Fot. archiwum Room Escape Warszawa

Udostępnij ten post:  • Martyna pisze:

    Escape room to od jakiegoś czasu moja ulubiona rozrywka! 🙂 Ostatnio miałam okazję odwiedzić warszawski – Captivity, gdzie z grupą znajomych próbowaliśmy uciec z pokoju zagadek Gry o Tron. Wszyscy jesteśmy fanami tego serialu, dlatego idea, pomysł i sam pokój bardzo nam się podobał 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *