Mercedes Maybach

Polacy kochają luksusowe samochody

Opublikowano: 27 grudnia 2020

Na polskich drogach pojawia się coraz więcej aut luksusowych. Nikogo to nie powinno dziwić. Samochody premium potrafią oferować wiele. Czy jednak warto zapłacić naprawdę sporą sumę pieniędzy za coś, co przecież traci na wartości? Dlaczego tak robią osoby przedsiębiorcze, które potrafią dobrze zarządzać pieniędzmi? Co sprawia, że samochody luksusowe są obiektem westchnień?

Dlaczego zamożne osoby kupują drogie samochody?

Mogłoby się wydawać, że zakup auta – nieważne, czy drogiego, czy taniego – zawsze oznacza stratę. Nie od dziś wiadomo, że samochód zaraz po wyjechaniu z salonu traci pewną wartość. Dlaczego więc zamożne osoby wydają po kilkaset tysięcy na drogie auta? Przede wszystkim luksusowe samochody dają o wiele większą przyjemność podróżowania niż np. auta miejskie, kompaktowe. Modele premium mogą oferować szereg systemów bezpieczeństwa, ale i komfortu. Do ciekawszych „umilaczy podróży” możemy zaliczyć przede wszystkim dobre nagłośnienie, wygodne fotele, które mogą być podgrzewane i wentylowane. Mało tego, często możemy trafić także na modele z funkcją masażu, które mogą sprawić, że wysiadając z auta, nawet po długiej podróży, będziemy wypoczęci.

Czy jednak chodzi tylko i wyłącznie o jakość wykonania i mnogość gadżetów na pokładzie? Niekoniecznie – chodzi także o prestiż i pokazanie swojego statusu społecznego. Kupując drogi samochód, możemy oznajmić światu, że odnieśliśmy sukces. Auto jest tak naprawdę zachcianką, dlatego luksusowy samochód możemy uznać za prezent dla siebie – nagrodę za osiągnięte wyniki.

Jakie auta luksusowe kupują Polacy?

W ubiegłym roku w naszym kraju zarejestrowano ponad pół miliona nowych samochodów. To o 14 procent więcej niż w 2016 roku. Mówimy oczywiście o wszystkich autach, także takich producentów jak Skoda czy Toyota. W przypadku klasy premium według danych sprzedażowych zarejestrowano ponad 60 tysięcy luksusowych pojazdów, co daje wynik o 23 procent większy niż w roku poprzednim. Co to znaczy auto premium? Według raportów są to pojazdy za minimum 215 tysięcy złotych. Czym więc jeżdżą zamożni Polacy? Liderami są Mercedes-Benz i BMW, wysokie miejsce zajmują również takie marki jak Volvo, Lexus, Porsche i Audi. Co ciekawe, krakowski salon japońskiej marki premium, czyli Lexusa, jest trzecim co do wielkości sprzedaży w całej Europie! Bogaci Polacy kochają również włoskie auta – bardzo często zamożni klienci wybierają Maserati. Dobrymi wynikami sprzedaży chwalą się także Lamborghini czy Ferrari, a przecież myśląc o samochodzie super premium, musimy liczyć się z wydaniem kwoty siedmiocyfrowej. Rodacy często odwiedzali także salony Astona Martina, Bentley’a oraz Rolls-Royce’a. Na ulicach nie brakuje także aut takich marek jak McLaren, Bugatti czy elektrycznych modeli Tesla.

Patrząc na zdjęcia wykonywane przez tak zwanych car spotterów, czyli osób, które wykonują fotografie samochodów nietuzinkowych, możemy zobaczyć naprawdę dużo egzotycznych aut w naszym kraju. Z roku na rok jest ich coraz więcej, co świadczy o rosnącej liczbie milionerów.


Chcesz się pozbyć Twojego samochodu? Wybierz zatem auto skup Bydgoszcz!


 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotra Laube
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Xavier Thuizat
W branży lotniczej często powtarza się, że podróż to...
W świecie luksusowych akcesoriów i mebli do domu, iRest Maes...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...