Menu
Polanika

Polanika – idealne miejsce do wypoczynku i powrotu do zdrowia

Polanika to Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy położony niemal w samym centrum Gór Świętokrzyskich, w sąsiedztwie zabytkowego dębu Bartek i w dogodnej odległości 100–150 km od Krakowa, Warszawy, Łodzi czy Lublina. Obiekt jest usytuowany na leśnej polanie, dzięki czemu po intensywnej rehabilitacji można sobie pozwolić na wypoczynek w ciszy, w otoczeniu natury

Misją ośrodka jest integracja osób niepełnosprawnych oraz pomoc w ich usamodzielnieniu i powrocie do aktywności. Miejsce powstało z potrzeby współwłaścicielki ośrodka, Katarzyny Michoń, mamy Andrzejka, który urodził się z zespołem Downa. Pieczę nad całością sprawuje zatem osoba, która doskonale zna potrzeby rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Polanika

Opieka zespołu wykwalifikowanych terapeutów oraz innowacyjny w skali kraju sprzęt rehabilitacyjny sprawiają, że goście są w pełni zadowoleni z rezultatów zabiegów. Ośrodek otwarty jest przede wszystkim na potrzeby najmłodszych, stąd w ofercie znajduje się duży wybór zajęć adresowanych do dzieci z autyzmem, z zespołem Aspergera, z zespołem Downa oraz mózgowym porażeniem dziecięcym, ale nie tylko. Polanika przez cały rok organizuje 7- lub 14-dniowe turnusy rehabilitacyjne dla wszystkich grup wiekowych. Na co dzień można też skorzystać z zabiegów niewymagających skierowania od lekarza, np. masaży: klasycznych, relaksacyjnych, limfatycznych.

Ośrodek Polanika to 8-hektarowy kompleks w głębi lasu, w nieskażonym środowisku. Ośrodek ogrzewany jest ekologicznie, poprzez spalanie pestki owocowej. Stanowi on idealne miejsce do relaksu. W ośrodku funkcjonuje kryty basen, wykorzystywany zarówno do zajęć rehabilitacyjnych, jak i do rekreacji. Wodne atrakcje uzupełniają sauna, jacuzzi oraz chata solna. Integralną część ośrodka stanowi także stajnia, na terenie której odbywają się zajęcia hipoterapii oraz nauki jazdy konnej dla dzieci i dorosłych.

Polanika jest częścią Kompleksu Świętokrzyska Polana, gdzie znajduje się m.in. trzecie pod względem wielkości oceanarium w Polsce oraz jedyny park miniatur województwa świętokrzyskiego, przybliżający zamki, pałace i dwory stanowiące największe atrakcje turystyczne ziemi świętokrzyskiej.

Polanika

Do dyspozycji gości przygotowano ok. 160 miejsc noclegowych. Większość z nich znajduje się w wolnostojących domach Polanika. Kolejnych kilkadziesiąt miejsc noclegowych przygotowano w budynku głównym, w którym można wybrać także apartamenty w standardzie hotelu 4-gwiazdkowego. Na terenie kompleksu funkcjonuje kilka punktów gastronomicznych oraz wypożyczalnia rowerów i sprzętu wędkarskiego. W razie niepogody można oddać się grze w bilarda. Niezdecydowanym czas pomagają zagospodarować animatorzy, którzy na życzenie gości organizują ogniska, bale, warsztaty i zajęcia sportowe.

www.polanika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021