Menu
kamper

Polska Grupa Caravaningowa – odpala ,,Bezpieczniejsze wakacje”

Ogólnopolska akcja „Bezpieczniejsze wakacje” powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Polska Grupa Caravaningowa” jako odpowiedź na ograniczone możliwości wyjazdów zagranicznych i podróży lotniczych w nadchodzącym sezonie ze względów epidemiologicznych. Zamknięcie szkół, przedszkoli i związana z tym konieczność opieki nad dziećmi wraz z przejściem na zdalny tryb pracy dużej części pracowników, stwarza idealne warunki do wyjazdu kamperem w odludne miejsce w Polsce.

To nie tylko możliwość pracy w otoczeniu natury, ale także szansa na zregenerowanie sił dla całej rodziny, z dala od dużych skupisk ludzi i związanych z tym ryzykiem. Akcja ma na celu promowanie idei caravaningu jako jednej z najbezpieczniejszych form podróżowania i wypoczynku.

Według większości analiz i komentarzy ekonomistów, w czołówce najdotkliwiej poturbowanych ekonomicznie branż będzie turystyka. Minie sporo czasu zanim podróżujący ponownie pojawią się na lotniskach, popłyną statkami lub zgromadzą się na festiwalach. Słowem odmienianym przez wszystkie przypadki w kontekście zarówno podróży, jak i innych aktywności będzie bezpieczeństwo.

Dlaczego caravaning?

Kamper czy przyczepa kempingowa to przede wszystkim wolność podróżowania. Dokąd możemy pojechać? Tam, gdzie tylko chcemy a zamknięte granice nie są problemem. Polska  jako kraj, ma do zaoferowania naprawdę dużo; morze, jeziora, góry. W każdym z tych regionów znajdziemy nie tylko dedykowane pola kempingowe, ale również miejsca, w których możemy zaparkować  „na dziko”. Podróżując kamperem lub przyczepą jesteśmy niezależni. Panele solarne produkujące energię, duże zbiorniki na wodę, termoizolacja i wydajne systemy grzewcze, które w większości przypadków są oparte na gazie lub oleju napędowym. Tak skonfigurowany „dom na kołach” pozwoli nam przebywać w jednym miejscu przez kilka dni bez potrzeby podłączania zewnętrznych źródeł energii.

przyczepa kempingowa

Polskie, ale także zagraniczne kempingi m.in w Chorwacji i Włoszech już przygotowują swoją infrastrukturę tak, by pozwolić na wypoczynek w komfortowych warunkach, ale jednocześnie maksymalnie ograniczyć kontakt z innymi. Za pobyt możemy zapłacić przelewem, a paragon lub fakturę otrzymamy na wskazany adres poczty elektronicznej. Punkt serwisowy, czyli miejsce, w którym zatankujemy wodę i usuniemy nieczystości to jedyne miejsce wspólne na polu. Posiadając kampera lub przyczepę, mamy  własną kuchnię, toaletę i prysznic. Wspólne sanitariaty mogą pozostać zamknięte. Wiele pól kempingowych oferuje na wydzielonych parcelach (mających 80 i więcej metrów kwadratowych) własne podłączenie do wody oraz kanalizacji. W ten sposób tworzymy z użyciem kampera lub przyczepy własne, wyodrębnione miejsce, do którego dostęp mamy tylko my.

Niezależny kamper lub przyczepa

W nowoczesnych przyczepach oraz kamperach znajdziemy nie tylko przestronne, wygodne sypialnie, ale również duże aneksy kuchenne z lodówkami, piecami oraz kuchenkami. Nie brakuje nowoczesnych salonów, czyli części wspólnych, telewizji, a niekiedy też pralek czy zmywarek. Nie zapominajmy o przestrzeni przed „domem na kołach”. To prywatne miejsce, które możemy przeznaczyć na relaks lub zabawy z dziećmi. Co ważne, nowe przyczepy kempingowe możemy wypożyczyć już od 100 zł netto za dobę. Kupno używanej, dobrze utrzymanej jednostki to wydatek rzędu 20.000 zł brutto. Wysokość cen nie stanowi więc progu wejścia, a walory w postaci bezpieczeństwa oraz możliwości użytkowania przez okrągły rok zapewniają komfort i niezależność.

#bezpieczniejszewakacje

Wspólnie z firmami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu, postanowiliśmy szeroko wypromować caravaning jako bezpieczną formę podróżowania. Stąd pomysł na akcję „#bezpieczniejszewakacje”. Dołączyły do niej pola kempingowe, wypożyczalnie, firmy dystrybuujące kampery i przyczepy kempingowe. Cały czas zachęcamy innych by również promowali tę formę podróżowania. Wierzymy, że zjednoczeni, ponad podziałami przetrwamy ten kryzys, a być może wyjdziemy z niego silniejsi.

– Dla entuzjastów caravaningu szklanka jest zawsze do połowy pełna. Nie załamujemy się, a, w trudnych momentach,  działamy razem – tłumaczy Joanna Woźnica, Prezes Stowarzyszenia „Polska Grupa Caravaningowa”.

Akcja posiada dedykowaną stronę internetową- www.bezpieczniejszewakacje.pl. Na niej – dużo praktycznych informacji dla osób, dla których caravaning jest jeszcze nowością m.in. poradniki dotyczące pierwszych kroków oraz wskazówki jak biwakować na dziko.

– W planach jest także opracowanie interaktywnej mapy z najlepszym, odludnymi miejscami idealnymi na camping w Polsce – mówi Bartłomiej Ryś, głównodowodzący akcją.

– Wszyscy wierzymy, że ta forma podróżowania zyska wiele na popularności w zbliżającym się sezonie wakacyjnym. Osoby podróżujące kamperami lub przyczepami są rozsądni, wiedzą, jak o siebie zadbać i jakie warunki stworzyć by spokojnie, bezpiecznie wypocząć. Cała społeczność jest zawsze chętna do dzielenia się ważnymi wskazówkami, więc dołączenie do niej zajmuje moment. Ktoś, kto raz spróbuje wakacji na kempingu, ten nigdy więcej już nie będzie chciał inaczej podróżować – dodaje Joanna Woźnica.

kamper

Szereg działań marketingowych

Prócz wspomnianej strony internetowej, Stowarzyszenie wraz z zaprzyjaźnionymi firmami zagospodarowała środki na promocję tej formy turystyki skierowaną do nowych, potencjalnych zainteresowanych. Powstały grafiki, wizualizacje, cykl rozmów z chociażby właścicielami kempingów.

– Promocja tej formy turystyki leży w interesie nas wszystkich. Firmy i media chętnie dołączyły do akcji, a jej zasięg zwiększa się z dnia na dzień. Liczymy, że na koniec roku, jako jedna z gałęzi turystyki, nie będziemy liczyć strat. Przetrwamy, razem – dodaje Prezes Stowarzyszenia.

bezpieczniejsze Wakacje

źródło: Stowarzyszenie „Polska Grupa Caravaningowa”

Co zabrać na kemping? 4 niezbędne rzeczy

6 odpowiedzi na “Polska Grupa Caravaningowa – odpala ,,Bezpieczniejsze wakacje””

 1. Marcin Ruta pisze:

  kto by chciał w takim domku spędzić wakacje? – poczekam jak otworzą hotele.

 2. Mk pisze:

  My też tak mówiliśmy do momentu kiedy pierwszy raz pojechaliśmy Naszym busem przerobiony na kampera masz wszystko A najważniejsze WOLNOŚĆ

 3. Michał - domek Mercedes pisze:

  Marcin – trzeba to przeżyć osobiście. Co powiesz na 10 europejskich plaż w 2 tygodnie – to w zeszłym roku. W tym planujemy 2 tygodnie na zamki w Rumunii.

 4. Monisia pisze:

  A jak teraz jest traktowany wyjazd na pole kempingowe? MOŻNA?

 5. Tomek Rekowski pisze:

  Co to za przyczepa na zdjęciu?

 6. Marcin pisze:

  @Monisia – aktualnie na kempingu tylko na wynajem długoterminowy – powyżej miesiąca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022