Polska Wystawa Gospodarcza

Polska Wystawa Gospodarcza

Opublikowano: 21 września 2018

Polska Wystawa Gospodarcza to ważny i wyjątkowy projekt wystawienniczy, zainicjowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jej celem jest przybliżenie osiągnięć ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki szerokiemu gronu odbiorców oraz wzbudzenie poczucia dumy i szacunku dla efektów pracy pokoleń rodaków poprzez prezentację dokonań rodzimych firm.

Zgodnie z hasłem Polskiej Wystawy Gospodarczej: „Siła Wspólnoty” organizatorzy chcą pokazać, że takie wartości, jak współpraca i współodpowiedzialność, są podstawą silnego i nowoczesnego państwa. Wystawa będzie prezentowana w cyklu dwuetapowym – w latach 2018 i 2019.

Pierwsza odsłona wydarzenia, podczas którego poznamy ideę przyszłorocznej wystawy, będzie miała miejsce od 28 września do 28 października na placu Piłsudskiego. Ekspozycję tworzyć będzie pawilon oraz wystawa zewnętrzna. Na wystawie plenerowej zaprezentowanych zostanie 25 polskich firm, które od ponad 100 lat wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski. W pawilonie do dyspozycji gości będą m.in. stanowiska rozszerzonej rzeczywistości (AR – ang. Augmented Reality), interaktywne stoiska edukacyjne. Zwiedzający będą mieli również okazję wziąć udział w grze z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.

Wydarzenia towarzyszące

Przez cały miesiąc Polskiej Wystawie Gospodarczej będą towarzyszyły różnorodne wydarzenia. W weekend otwarcia (29–30.09) odbędą się wykłady i warsztaty dotyczące budowy rakiet i satelitów, analogowych astronautów, misji kosmicznych i testowania innowacyjnych technologii. Od 28.09 do 7.10 obok pawilonu PWG będzie można obejrzeć wystawę poświęconą dziejom polskiego złotego, zorganizowaną przez partnera PWG – Narodowy Bank Polski.

Tegoroczna ekspozycja będzie jednocześnie zapowiedzią głównej odsłony wystawy, którą będzie można zobaczyć na błoniach PGE Narodowego w Warszawie w połowie 2019 roku. Wówczas na powierzchni 11 tys. mkw. powstanie kompleks 6 pawilonów sferycznych oraz wystawa plenerowa. Zwiedzający będą mieli okazję poznać polskie firmy, których osiągnięcia współtworzą sukces polskiej gospodarki, innowacyjne produkty oraz ich twórców.

Szczegóły projektu

Ze szczegółami projektu będzie można zapoznawać się na bieżąco na dedykowanej stronie internetowej oraz w social mediach (www.facebook.com/pwg2019; www.twitter.com/pwg2019; www.instagram.com/pwg2019).

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotr Michnikowski
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
jak produkowane są magnesy
Magnesy coraz częściej pojawiają się w codziennym życiu każd...
maszyny pakujące
W dzisiejszym świecie, gdzie...
Tomasz Balcerzak
Głównym wyznacznikiem rozwoju są ludzie: kompetentni...
CBDC
Wraz z poprawą globalnego systemu gospodarczego, oby...