Pomaganie przez gotowanie w Dworskiej Kuchni

Opublikowano: 18 listopada 2019

Już po raz drugi w dniach 22-24 listopada znani i lubiani pojawią się w Dworze Droblin. W tych dniach Fundacja “Razem mierzymy wyżej” we współpracy z Kompleksem Dwór Droblin organizuje charytatywny event by wesprzeć bialską fundację “For Life”.

Fundacja “For Life” powstała w 2014 roku w Białej Podlaskiej a jej głównym celem jest niesienie pomocy dzieciom, które przeszły przeszczep wątroby.

Jak zapewnia Paweł Skerczyński właściciel Kompleksu Dwór Droblin – „atrakcji nie zabranie zarówno dla naszych przyjezdnych Gości jak i dla lokalnej społeczności”.

W piątek 22 listopada od godziny 21:00 w restauracji Dworu Droblin będziemy mogli podziwiać występ Anety Skarżyński. To znana śpiewaczka operowa, która jako jedyna w całej Europie wykonuje “Opera-paitnig-performane Od baroku do Popu”. Autorka projektu maluje na oczach publiczności obraz i jednocześnie śpiewa znane hity muzyczne. Aneta podczas swojego 40 minutowego występu przeprowadzi nas przez muzyczny świat od baroku poprzez klasycyzm, romantyzm, neoromantyzm aż po XX wiek .

Następnie na scenę wkroczy Maciej Jadowski ze swoim autorskim monodramem “Z kajetu kelnera” –  przy tym występie będzie można się naprawdę rozluźnić i zapomnieć o trudach całego tygodnia. „Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które będą chciały spotkać się ze sztuką w ciekawym wydaniu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny dla  Gości by nabrali ochoty na jeszcze więcej wrażeń” – zachęca pan Paweł Skerczyński.

W sobotę od godziny 11 w Dworskiej Kuchni do kulinarnego pojedynku staną znani nam z ekranów: Anna Lucińska, Robert Moskwa, Artur Chamski, Witold Casetti, Antek Smykiewcz, Charlotta Zielińska, Natasza Leśniak, Maciej Jadowski i Daria Marcinkowska.

“Kucharze” będą mieli 4 godziny na przygotowanie 3 dań: przystawki, dania głównego oraz deseru a ich zmagania oceniać będzie srogie jury: Anuello Serra prezes Zrzeszenia Kucharzy Włoskich , Paulina Drażba prezenterka telewizyjna, Mariusz Kamiński znany warszawski restaurator, Marek Artyszuk szef kuchni Dworu Droblin oraz Paweł Skerczyński właściciel Kompleksu Dwór Droblin.

„Wstęp na tą część eventu również jest bezpłatny, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy będą mogli do nas dołączyć i podziwiać zmagania naszych artystów” – zachęca Pani Wioletta Pietrzak, prezes fundacji Razem mierzymy wyżej.

„Zależy mi na tym by w przystępny sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na ważny choć trudny temat jakim w Polsce są przeszczepy, stąd pomysł na takie wydarzenie i mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie” – mówi Prezes Fundacji.

Wieczorem o godz. 19:00  serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy będą mieli ochotę zjeść z nami uroczystą kolację. Zysk ze sprzedaży biletów na kolację zasili konto fundacji For Life (koszt biletu to 140 zł/osoba).

Przy dźwiękach skrzypiec Oliwi Spychel Marek Artyszuk oraz dwóch włoskich kucharzy Anuelo Serra oraz Simone Loi zabiorą nas  w polsko-włoską podróż kulinarną by pobudzić nasze kubki smakowe i rozbudzić apetyt na więcej.

Po kolacji zebrani Goście będą mogli posłuchać występu Artura Chamskiego, aktora występującego w licznych serialach, musicalach teatru Buffo a także zwycięzcy 4 edycji “Jak oni śpiewają”, po Arturze popis swoich wokalnych umiejętności da nam Daria Marx uczestniczka obecnej edycji “The voice of Poland”. Po dwóch koncertach będziemy mogli posłuchać również krótkich występów Anety Skarżyński, Antka Smykiewicza oraz Macieja Jadowskiego. Będziemy mogli podziwiać występy artystyczne dziewczynek ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska.

Po wokalnej uczcie zaprosimy Państwa do licytacji na rzecz fundacji For Life, która zbiera środki przede wszystkim na to by zapewnić dzieciom w Centrum Zdrowia Dziecka prawdziwą wigilijną kolację oraz odwiedziny św. Mikołaja.

Na licytacji mamy dla Was ciekawe fanty m.in. koszulkę od Roberta Lewandowskiego czy rękawice od Agnieszki Rylik.

Na koniec na scenę wkroczy dj piotr djsensual-mente, który porwie nas do tańca w gorących, latynoskich rytmach.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Bialski oraz Wójt Gminy Leśna Podlaska.

Bilety na charytatywną kolację można nabyć pisząc pod adres: razemmierzymywyzej@gmail.com lub dzwoniąc po numer 507-711-852. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy by podarować uśmiech podopiecznym fundacji For Life! Magazyn VIP jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Dwór Droblin

.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
YOUNG STARS
W dniach 15 czerwca 2024 roku w Warszawie odbyły się...
Jan Sabiniarz
16 marca 2024 r. w hotelu Aubrecht w Koprzywnicy mia...
chlebek bananowy
Słuchajcie, w polskich domach pielęgnuje się od zaws...
Festivalove
8 grudnia 2023 roku w przestrzeni koncertowej warszawskiej P...
Małgorzata Kuliga
Biznes to dla nas nie tylko zarobek, lecz przede wsz...