Menu

Pomorski Pracodawca Roku

Każdego roku podczas Gali Evening „Pracodawców Pomorza” ma miejsce szczególny moment. Jest nim rozstrzygnięcie konkursu Pomorski Pracodawca Roku, a mocy którego specjalne statuetki wędrują w ręce najlepszych firm i osobowości regionu.

24 lutego w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo zebrała się śmietanka ze świata biznesu, nauki, kultury i samorządu. Stanowiło ją blisko 700 osób, które przybyły na Galę Evening „Pracodawców Pomorza”, podczas której rozstrzygnięto konkurs Pomorski Pracodawca Roku. Wieczór rozpoczął występ Leszka Skrli, wybitnego polskiego barytonu, który oczarował zebranych piosenką „My way”. Towarzyszyła mu trójmiejska orkiestra Jan Konop Big Band.

Gościem specjalnym gali był Janusz Gajos – aktor, którego nikomu przedstawiać nie trzeba.

Podczas wieczoru udzielił przeprowadzanego na żywo wywiadu, w którym opowiedział o swoim życiu, swojej pracy i swoich pasjach. – Wycofanie, tak często przypisywane aktorom, jest istotnym elementem w moim zawodzie. Symbolem ludzi związanych z teatrem jest maska. Jako aktorzy nie pokazujemy na scenie siebie, lecz określoną sprawę, stan uczuciowy. Po blisko pięćdziesięciu latach w zawodzie jestem w dalszym ciągu zafascynowany tym, co robię – tłumaczył.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był finał konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2016.

– Chcemy docenić i szeroko promować osiągnięcia pomorskich firm i ich menadżerów. To jest ideą nagrody, przyznawanej nie tylko za ekonomiczny wzrost firmy, lecz także za jej działania dla otoczenia i przyjazne relacje z pracownikami. Nagrodzone i wyróżnione firmy są przykładem zrównoważonego rozwoju. Z konsekwencją realizują swoją strategię z pożytkiem dla całego regionu, mieszkańców i pracowników. W działalności kierują się poszanowaniem i zrozumieniem otoczenia – powiedział Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach.

W pierwszej – małe przedsiębiorstwo – zwyciężyło Biuro Usługowe Mario (finalistami byli też ASTE Sp. z o.o., MGB Pompy Instalacje Sp. z o.o., OLICON Sp. z o.o.). Jako średnie przedsiębiorstwo triumfował Szkuner Sp. z o.o., który pokonał Gardner Aerospace Tczew Sp. z o.o., GOYELLO Sp. z o.o., Solwit SA. Dużym przedsiębiorstwem okrzyknięto Intel Technology Poland Sp. z o.o. – jego rywalami były: Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub, NFM Production Sp. z o.o. i Zakłady Porcelany Stołowej LUBIANA SA.

To jednak nie koniec nagród, jakie tego dnia posypały się w salach gdańskiego AmberExpo.

Otóż po raz drugi rozstrzygnięto tam także konkurs Pracodawca Roku Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot – nagroda powędrowała do firmy Trefl SA. Przyznano też Złoty Medal za zasługi dla Pracodawców Pomorza – został nim obdarowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Nie zapominano o tych, którzy z konsekwencją i determinacją budowali swoje firmy – im przyznano specjalne Nagrody Gospodarcze Złoty Oxer. W tym roku cieszyli się nimi Ireneusz Ćwirko i Krzysztof Kulczycki – założyciele Stoczni CRIST – oraz Zdzisław Sochacki Zdzisław Sochacki – założyciel firmy TERMIKA Sp. z o.o. – założyciel firmy TERMIKA Sp. z o.o.

Ostatnia pula nagród powędrowała do przedstawicieli pomorskich uczelni, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe, poparte ich udokumentowanym wdrożeniem w gospodarce.

Laureatem został prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń z Politechniki Gdańskiej, wyróżnienia powędrowały zaś do dr hab. inż. Bożenny Teresy Kawalec-Pietrenko, prof. Uniwersytetu Gdańskiego, prezes Pomorskiej Rady FSNT NOT w Gdańsku, oraz dr. hab. Bogdana Baneckiego, prof. UG.

 

Fot. Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press KFP (2), archiwum firmy Szkuner Sp. z o.o. (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022