Pora na białe szaleństwo! Czy ubezpieczyłeś już swoją rodzinę?

Opublikowano: 3 stycznia 2019

Białe szaleństwo zbliża się wielkimi krokami! Z niecierpliwością czekasz na urlop, sprawdzasz pogodę na stokach i szukasz dobrej szkółki narciarskiej dla dzieci. Nie możesz jednak zapomnieć o bezpieczeństwie, które jest najważniejsze podczas rodzinnych wyjazdów. Zobacz, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne, gwarantujące szeroki zakres ochrony i dopasowane do charakteru wyprawy.

Zagraniczny wyjazd — czemu warto się ubezpieczyć?

Rodzinny wypad na narty to świetna okazja do wspólnej zabawy i umacniania rodzinnych więzi. Każdy rodzic jednak doskonale zdaje sobie sprawę, że w przypadku dzieci o wypadek nietrudno — zwłaszcza podczas nauki jazdy na nartach czy pierwszych samodzielnych zjazdów na stoku. Na pewno bezpieczeństwo najbliższych jest dla Ciebie priorytetem, musisz więc zadbać o to, by w razie zagrożenia zdrowia lub życia mogli szybko otrzymać profesjonalną pomoc. Dobre ubezpieczenie pozwala Ci nie martwić się o finanse, ponieważ za kosztowną akcję ratowniczą czy transport medyczny do Polski zapłaci ubezpieczyciel.

Obecnie wiele rodzin decyduje się na relaks na różnych stokach europejskich (zobacz np. ranking stoków narciarskich we Francji – TOP 5). Ponieważ na terenie Unii Europejskiej można korzystać z karty EKUZ, część osób zastanawia się, czy jest sens wykupowania ubezpieczenia. Warto jednak pamiętać, że karta EKUZ uprawnia jedynie do korzystania z podstawowych świadczeń, realizowanych w publicznych placówkach opieki medycznej. Tymczasem w awaryjnych sytuacjach potrzebne są często bardziej zaawansowane (i niezwykle kosztowne) usługi jak np. akcja ratunkowa z użyciem helikoptera.

Koszty leczenia: jaki zakres i sumę gwarantowaną wybrać?

Zakres ubezpieczenia kosztów leczenia powinien być możliwie szeroki, oczywiście na ile pozwala na to budżet domowy. Najbardziej zaawansowane opcje przewidują nie tylko hospitalizację, zabiegi i operacje, transport medyczny czy ratownictwo, ale również zwrot kosztu zakupu leków czy materiałów medycznych.

Ważną kwestią jest tzw. suma gwarantowana, która w krajach europejskich powinna wynosić minimum 20-30 000 euro, a poza Europą 60 000 euro. Zaniżając ją, narażasz się na sytuację, w której odszkodowanie nie pokryje poniesionych przez Ciebie w razie wypadku kosztów.

Dlaczego warto wykupić pakiet Assistance?

Dodatkowy pakiet Assistance okazuje się nieoceniony w przypadku podróży z dziećmi. Warto wykupić go zwłaszcza, jeśli jesteś jedyną osobą dorosłą na Waszej wycieczce. Jeżeli trafisz do szpitala, Twoje dzieci będą mogły liczyć na opiekę, wyżywienie i nocleg. Ubezpieczyciel zorganizuje transport dla innej osoby dorosłej, by mogła przyjechać na miejsce i przejąć opiekę nad dziećmi. W pakiecie mogą znaleźć się też m.in. wsparcie tłumacza, infolinia informacyjna itp.

Inne dodatkowe opcje ubezpieczenia: NNW i OC w życiu prywatnym

Podczas wyjazdu na narty może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli w wyniku wypadku doznasz uszczerbku na zdrowiu, dzięki ubezpieczeniu NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) otrzymasz odszkodowanie, co pomoże zabezpieczyć finansowo rodzinę.

Z kolei ubezpieczenie OC chroni Cię przed finansowymi konsekwencjami działań Twoich, lub także Twoich dzieci (jeśli zostało to uwzględnione w umowie). Jeżeli spowodujecie szkodę osoby trzeciej, odszkodowanie za nią wypłaci Twój ubezpieczyciel.

Narty Fischer – jakie technologie stosuje producent?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Taka promocja nie zdarza się często! Festiwal Biegow...
Portugalia słynie z doskonałych win, pysznych owoców morza o...
Rozpoczęcie sezonu 2024 na wodzie było dla firmy...
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...