Potrzebujesz nowego katalizatora? Sprzedaj stary i odzyskaj część gotówki!

Opublikowano: 1 sierpnia 2017

Jeśli dysponujesz zużytym lub niedziałającym katalizatorem i nie wiesz, co z nim z robić – zgłoś się do skupu katalizatorów. Kraków, Poznań, Warszawa – w każdym z tych miast znajdują się profesjonalne skupy monolitu katalitycznego, które chętnie odkupują niedziałający sprzęt w celu odzyskania szlachetnych kruszców, takich jak rod, pallad czy platyna użytych do ich produkcji.

Jednym z takich miejsc jest Katalizatory.pro skup katalizatorów posiadający punkty na terenie Krakowa oraz innych polskich miast.  Skorzystanie z usług tego typu firmy to doskonały sposób na całkiem niezły zarobek. Wartość katalizatora zależna jest od ilości odzyskanych szlachetnych kruszców, ale zazwyczaj są to kwoty rzędu od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Warto więc wybrać sprawdzony skup katalizatorów, w jednym z dużych miast, takich jak Katalizatory.pro, by mieć pewność, że procedura odzyskania szlachetnych kruszców przebiegła prawidłowo, a wypłata gotówki nastąpiła terminowo.

Wycena katalizatora to podstawa! Jak przebiega proces ustalania jego wartości?

Odzyskiwanie metali szlachetnych rozpoczyna się od rozcięcia puszki katalizatora oraz zmiażdżenia znajdującej się w środku ceramiki na drobny pył. Następnie otrzymany proszek przesypuje się do spektrometru. Mierzy on zawartość kruszców w monolicie katalitycznym i na podstawie otrzymanych wyników ustala się ostateczną wartość starego katalizatora.

Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom skup katalizatorów Katalizatory.pro oferuje szybką i sprawną wycenę monolitów katalitycznych. Na stronie internetowej firmy, można się także zapoznać z aktualnymi stawkami jakie otrzymuje się za gram palladu, rodu lub platyny. Możemy też zapoznać się z orientacyjnym cennikiem zużytych katalizatorów. Firma przyjmuje katalizatory rozmaitych marek motoryzacyjnych oraz współpracuje z klientami indywidualnymi, jak i firmami.

Skąd szlachetne metale w katalizatorach?

Katalizatory to urządzenia, które odpowiedzialne są za usuwanie szkodliwych substancji powstających podczas spalania benzyny, takich jak tlenek azotu i tlenek węgla. Dzięki obecności palladu, rodu i platyny w katalizatorach możliwa jest zmiana wyżej wymienionych węglowodorów na dwutlenek węgla i parę wodną. Przypominamy, że od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej prawo nakazuje, aby każde auto poruszające się po polskich drogach było zaopatrzone w katalizator.

Źródło: katalizatory.pro

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
jak sprawdzić historię pojazdu
Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie oraz napięcia na światow...
Zrównoważone inwestowanie
Na rynku obserwujemy aktualnie bardzo ciekawy trend...
recykling tonerów
Drukarki laserowe są obecne praktycznie w każdej firmie i do...
alufelgi SEAT
Alufelgi stanowią jedną z najważniejszych części wyp...