Menu
Grzegorz Swoboda

Powiat Raciborski- Zielona Oaza Kultur CZEKA NA CIEBIE

Szanowni Państwo,

z prawdziwą przyjemnością prezentuję Państwu walory geograficzne, przyrodnicze oraz historyczne Powiatu Raciborskiego. Powiat Raciborski ma sporo do zaoferowania.

Cenne zabytki, piękne krajobrazy, bogata fauna i flora, Rozwijającą się baza turystyczna, noclegowa i gastronomiczna, miejsca dla amatorów sportów letnich, a także cisza i spokój to wielkie atuty naszych okolic. Atrakcyjność krajobrazowa, bogata historia, dbanie o kult tradycji przy jednoczesnej innowacyjności i współczesności inwestycji sprawiają, że stanowi ona niezwykle interesujące miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Powiat Raciborski

Bajeczne meandry odry, szlaki wież widokowych, rezerwat przyrody Łęszczok, Zamek Piastowski oraz ruiny zamków m.in. w Tworkowie czy Sławikowie to tylko kilka z wielu czekających tu na ciebie atrakcji.

To tu Miłośnicy pieszych wędrówek mogą poruszać się po wyznaczonych szlakach. Pasjonaci historii zobaczą wiele zabytków. A wszystko to w otoczeniu przepięknej, nieskażonej gospodarką człowieka przyrody, gdzie fantastyczne plenery znajdą fotograficy.

Powiat Raciborski

To tu dwa kółka roweru zyskują coraz większą popularność wśród mieszkańców. Coraz więcej osób po powrocie z pracy w pogodny weekend chętnie wbija się w kolorowe stroje i wyrusza w teren by zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Atrakcyjne i nowopowstałe trasy rowerowe zachęcają coraz większą rzeszę ludzi do tej formy aktywnego wypoczynku.

Powiat Raciborski

Odwiedź nas i zacznij swoją wędrówkę wraz z  nową mapą turystyczną powiatu raciborskiego. Już dziś zapraszam na przyjemną podróż  po najpiękniejszych zakątkach Powiatu Raciborskiego.

Starosta Raciborski – Grzegorz Swoboda

zdjęcia: Powiat Raciborski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023