Menu
EKO

Poznaj proste, codzienne decyzje, które mogą wpływać na środowisko naturalne

Bycie EKO, to nie tylko trend ostatnich lat, ale obecnie element niezbędny, do tego by pomóc pozytywnie wpływać na stan środowiska naturalnego. Dowiedz się jak możesz zmienić proste, codzienne nawyki i jakie możesz podjąć decyzje, aby zostać bardziej ekologicznym i przyjaznym dla natury.

Chcesz wpłynąć na środowisko? Zacznij od siebie

Często słyszymy o nie najlepszym stanie naszego środowiska, zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w dużych miastach, jak przykładowo w Krakowie czy Warszawie. Jesteśmy przyzwyczajeni, że duże problemy wymagają dużych rozwiązań, ale nie ma nic bardziej mylnego. Rozwiązanie problemu z sytuacją ekologiczną naszej planety, to zadanie do którego może się przyłożyć każdy, wystarczy wprowadzić kilka prostych w zrealizowaniu zmian w codzienną rutynę Twojego dnia.

Kosmetyki i środki czystości przyjazne dla natury

Zdecydowana większość stosowanych przez nas kosmetyków, czy to do higieny własnej, czy do sprzątania domu, w pewnym stopniu składają się z naturalnych elementów: wody, ekstraktów roślin, etc. Właśnie dlatego można powiedzieć, że są one “z natury i dla natury”. Choć dane założenie brzmi bardzo EKO, jednak nie zawsze jego druga część jest prawdą.

Warto stosować jak najwięcej kosmetyków i środków czyszczących, które są przyjazne dla natury, biodegradowalne. Jednym z najciekawszych przykładów środków czystości produkowanych w Polsce, które są w pełni przyjazne dla natury jest seria środków Ludwik Ekologiczny.

Ekologiczne podejście do kupowania i wyrzucania

Jednym z największych zagrożeń dla naszego środowiska, a dokładniej będzie powiedzieć oceanu, jest plastik w prawdopodobnie każdej możliwej jego postaci. W naszych czasach absolutnie wszystko pakujemy w plastik, niezależnie czy to produkty spożywcze, środki czystości, ubrania, meble czy urządzenia.

Jak pozbyć się problemu z plastikiem? Zlikwidować lub obniżyć do niezbędnego minimum jego wykorzystanie w naszym życiu codziennym. Jest to zadanie trudne, ale w pełni wykonalne.

Od kupowania do wyrzucania. Na dzień dzisiejszy segregowanie śmieci jest nadzwyczaj rozpowszechnione. Niektórzy segregują z wygody, niektórzy ze względu na niższe ceny wywozu śmieci, a niektórzy z myślą o środowisku. Choć duża część domostw i przedsiębiorstw uważa segregacje za normę, wciąż pozostaje duży odsetek osób, które jeszcze się nie przekonały do tej metody wyrzucania śmieci.

Podsumowując, dbanie o naturę i stan środowiska naturalnego tylko na pierwszy rzut oka jest zadaniem trudnym, a czasami niewykonalnym, jednak jedynie kilka drobnych zmian, które może wprowadzić w swoje życie praktycznie każdy, stanowią dużą różnicę dla obecnej sytuacji ekologicznej i jej poprawy w przyszłości.

Już stosujesz metody opisane powyżej: segregujesz śmieci, używasz naturalne środki czystości, etc? W takim razie zostań przykładem dla swoich znajomych i bliskich promując EKO styl życia.

Jedna odpowiedź do “Poznaj proste, codzienne decyzje, które mogą wpływać na środowisko naturalne”

  1. Anonim pisze:

    kosmetyki to przesada ale nie ma nic o oszczędzaniu prądu co jest po segregacji moim zdaniem najważniejszą rzeczą którą każdy z nas na co dzień może zrobić :/// mało tego a jest wiele PROSTYCH sposobów na zwalczanie zanieczyszczeń itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021