PrestaShop

PrestaShop — czy warto zainteresować się tym oprogramowaniem?

Opublikowano: 25 października 2022

Platforma PrestaShop uznawana jest za jedną z najbardziej popularnych oprogramowań do sklepu internetowego w Polsce. Według statystyk opublikowanych przez Builtwith oprogramowanie PrestaShop używa przeszło 36 % sklepów online w naszym kraju. Szacuje się, że na całym świecie liczba użytkowników to ponad 270 000. Dzisiaj rozważymy, czy i dlaczego warto postawić na sklep PrestaShop.

Rynek e-commerce w obecnych czasach przechodzi naprawdę wielki rozwój. Z tego powodu właściciele małych sklepów stacjonarnych śmiało wkraczają w rynek internetowego świata sprzedaży. Sklep internetowy może założyć teraz niemal każdy i to bardzo niskim kosztem. Zaletą prowadzenia sklepu internetowego jest duża niezależność i spore możliwości działania.

Czym jest Prestashop?

Zacznijmy od tego, czym dokładnie jest PrestaShop. Otóż jest to oprogramowanie typu open source, które bazuje na ogólnodostępnym kodzie. Umożliwia on bezproblemową modyfikację systemu, dlatego tak łatwo można dopasować sklep do własnych potrzeb.

Sprawdź więcej na: https://coolbrand.pl/sklepy-internetowe/prestashop/

Open source to podstawa wielu systemów, które wykorzystywane są na co dzień przez użytkowników np. Mozilli Firefox czy Androida. Otwarte oprogramowanie to również rozwiązanie, na którym może powstać każda strona www, popularne w przypadku sklepów internetowych. Logując się w prosty sposób do panelu administracyjnego, można skorzystać w wielu opcji, np. dodawać systemy rabatowe itd.

Oprogramowanie PrestaShop — dlaczego warto?

Pierwszym i jednym z ważniejszych wątków jest fakt, że jest to rozwiązanie darmowe. Możemy je zainstalować bez przeszkód tylko po to, aby zobaczyć, czy spełnia nasze oczekiwania. Warto też zapoznać się z możliwościami sprzedaży online, które oferuje to oprogramowanie, a jest ich sporo.

Bazowe funkcje dają szansę na poprowadzenie całego procesu sprzedaży od A do Z. Jeżeli chcemy zwiększyć funkcjonalność sklepu, możemy zaopatrzyć się w dodatkowe moduły wedle potrzeb.

Sklep internetowy Presta — dostępność do dużej liczby ekspertów

PrestaShop to mnóstwo gotowych szablonów dostosowanych do indywidualnych potrzeb oraz wymagań małych i dużych sklepów. Ze względu na popularność tego rozwiązania możemy liczyć na szerokie grono deweloperów, którzy doskonale znają i rozumieją to środowisko. Mamy więc dostęp do wielu specjalistów i nie jesteśmy uzależnieni od jednego dostawcy usług.

Najważniejsza kwestia prowadzenia sklepu internetowego — bezpieczeństwo

Cyberprzestępstwa są aktualnie na porządku dziennym. W ramach przestrzeni serwera i posiadania dostępu do platformy twórcy oprogramowania działają jednak bardzo szybko i wdrażają niezbędne ulepszenia i zabezpieczenia, które mają chronić użytkowników przed różnymi zagrożeniami.

Elastyczność dzięki modułom

Wspomniane już moduły mogą wiele zmienić w stosunku do Twojego sklepu. Za ich pomocą w czasie rzeczywistym ulepszysz wygląd, dodasz nowe funkcjonalności i rozbudujesz swój sklep tak, aby wyglądał jak zechcesz. Wiele gotowych modułów oraz integracji sprawia, że możemy zaimplementować dowolne rozwiązania w sklepie. Koszt ich zakupu ze względu na rozłożenie na wielu klientów nie jest wysoki, co stanowi kolejną wartość dodaną.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wizytówka Google
Z roku na rok coraz więcej konsumentów kupuje w siec...
koreańskie kosmetyki
Popularność koreańskich kosmetyków w oczywisty sposób budzi...
sklep internetowy
W obecnych czasach handel internetowy rozwija się ta...
pozycjonowanie
Branża e-commerce stale się rozwija, coraz więcej klientów d...
biznes e-commerce
Rynek e-commerce dynamicznie się rozwija, ale jednocześnie j...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...