Menu
Sting koncert w Polsce

Prestiżowe wydarzenia muzyczne 2017 roku

Do końca roku zostały zaledwie 3 miesiące. Przez ten czas świat muzyki ma jeszcze wiele do zaoferowania. Przykładem może być koncertujący w Polsce Sting. Prezentujemy listę koncertów z obszaru symfonii, rewolucyjnego rocka i bajecznej klasyki. W wyborze kierowaliśmy się recenzjami krytyków muzycznych, światową sławą artysty i ostatnimi premierami. Warto się pośpieszyć, bo niektóre koncerty już za chwilę.

Sting Official Event –  Tauron Arena Kraków

Muzyk znany z pracoholizmu i perfekcji w trasie 57th & 9th World Tour ponownie podbija świat. W Europie zaplanowano siedem koncertów, wśród nich znalazła się Polska! To niezwykłe wyróżnienie, biorąc pod uwagę, że muzyk zagościł u nas stosunkowo niedawno – w marcu na warszawskim Torwarze. Podczas występu Sting zaprezentuje dwunasty solowy album”57th & 9th”. Trasa przez dziennikarzy zwana „Trasą życia”. Najprawdopodobniej dlatego, że premierowy krążek to pewnego rodzaju podsumowanie. Brytyjski muzyk choć  nadal w świetnej formie muzycznej i fizycznej, co raz częściej śpiewa o przemijaniu. Ma to swój oddźwięk m.in. w piosence „50,000”, w której oddał hołd zmarłym w 2016 roku artystom: Prince`a, Davida Bowie, Lemmy`ego Kilmistera, Glenna Freya. Opowiada w niej o tym, jak gwiazdy rocka nigdy nie umierają, lecz tylko znikają. Różnorodność w twórczości artysty, styl przechodzący z rockowej mocy po klasykę o przemijaniu kusi by przeżyć to ponownie na żywo.

Bilety w cenie: od 600 zł – 1754 zł.

Andrea Bocelli

W listopadzie zagości w Polsce znany na całym świecie, najlepiej sprzedający się śpiewak operowy i jedny z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych. Podczas koncertu w Krakowie zaprezentuje najbardziej znane przeboje, w tym muzykę z płyty Cinema, która jest kolekcją najpiękniejszych tematów muzycznych z wielu kultowych filmów, między innymi: Ojciec Chrzestny czy Gladiator.

Bilety od 389 zł – 699 zł.

David Garette – Explosive Tour

“Diabelski skrzypek” – tak David Garette określany jest w świecie muzyki. Nie sposób się  z tym nie zgodzić. David Gareete magnetyzuje nowatorskim stylem, w którym łączy charyzmę rocka z wirtuozerią.  Artysta o niemieckich korzeniach, urodzony jako syn prima baleriny, Dove Marie Garrett i niemieckiego prawnika Georga Petera Bongartza swym talentem zadziwiał od dziecka. Zaczął grać mając 5 lat, konkursy wygrywał zaledwie 2 lata później. Później  jego życiu przebiegało jak w filmach o wielkich talentach. Jako trzynastolatek podpisał kontrakt z wytwórnią Deutsche Grammophon, a dziś zna go cały świat. Po grudniowym koncercie wraca do Polski.  W październiku zagra aż trzy koncerty: w Krakowie, Warszawie, Gdańsku. Podczas pierwszego występu w łódzkiej hali Atlas Arena 6.000 fanów była zdumiona jego elektryzującymi dźwiękami. Wybrzemiewał niespotykane dotąd instrumentalne interpretacje znanych utworów,  m.in.: „Purple Rain”, “They Don’t Care About Us”, czy “Viva La Vida”. Nie zabrakło też jego własnych kompozycji: „Furious” i „Explosive”. Mistrz ma na koncie 23 złote oraz 16 platynowych płyt, przyznanych mu w różnych częściach świata: Hong Kongu, Niemczech, Meksyku, Tajwanie, Brazylii, Singapurze. Podczas zaplanowanych koncertów artysta zagra utwory głównie z nowej płyty „Explosive”, którą wypełnia duża dawka emocji i energii.

Bilety od 190 zł – 490 zł.

„La La Land in Concert”

La La Land wniósł wiele emocji w 2016 roku i jak widać to nie koniec. Film zrobił sporo zamieszanie nie tylko w świecie kina, ale i muzyki.  Richard Kraft wyreżyserował koncertową wersję La La Land z orkiestrą symfoniczną. Dzięki zachowaniu nagranych wokali Emmy Stone, Ryana Goslinga i Johna Legenda z ścieżki dźwiękowej filmu możliwe było połączenie ich z muzykami na żywo. W ten oto sposób nagłośniejszy film 2016 przeniesie widownie w jedyne w swoim rodzaju doświadczenie koncertowe. „Dla mnie jedną z najbardziej ekscytujących i niesamowitych rzeczy które miały miejsce przy La La Land było połączenie filmu i żywej orkiestry: zespół fenomenalnych muzyków grających w czasie rzeczywistym do zdjęć Technicolor, przenoszą kompozycje Justina Hurwitza do prawdziwego życia” – powiedział reżyser filmu, Damien Chazelle. Warto wiedzieć, że  trasa „La La Land in Concert” to światowy projekt,  oprócz Polski obejmie też Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę, Meksyk, Włochy, Niemcy, Turcję.

Bilety od 95 zł – 225 zł.

Trasa Queen Symfonicznie

Mogłoby się wydawać, że to ryzyko zmieniać instrumentalne brzemienie klasyków. Jan Niedźwiedzki, kierownik artystyczny zespołu Alla Viena wiedział co robi. Postanowił zorganizować koncert upoamiętniający twórczość  Freddiego Mercury’ego, łącząc rockowe stylistyki zespołu Queen z muzyką klasyczną. Przez 5 lat zespół Alla Vienna i chór Vivid Singers zagrali kilkadziesiąt występów, a na ponad 80 występach pojawiło się prawie 60000 widzów. W tym roku w siedemnastu miastach Polski zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in “Bicycle Race”, “Another One Bites The Dust”, “Under Pressude” znane z wykonania z Dawidem Bowie. Queen w symfonicznej aranżacji, oficjalne video dostępne tu: https://www.youtube.com/watch?v=JzuW_4W1MSw

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023