prezent dla mężczyzny

Prezent dla mężczyzny na różne okazje – co wypada wręczyć w zależności od stopnia znajomości?

Opublikowano: 18 lutego 2023

Wybór prezentu dla mężczyzny wcale nie jest tak trudny, jak uważa wiele kobiet. Niekiedy, chcąc uszczęśliwić obdarowywaną osobę, wystarczy zupełna drobnostka. Warto jednak zdawać sobie sprawę z istnienia pewnych granic, zależnych od stopnia znajomości danego człowieka. Poniżej przedstawione zostały propozycje prezentów dla mężczyzny na każdą okazję, mogące być wręczonymi zarówno przez dobrych znajomych, jak i przez potocznie zwane osoby towarzyszące.

Butelka dobrego alkoholu

Pierwszą rzeczą, o której myśli większość osób w kontekście wręczenia prezentu jest alkohol. Oczywiście, to dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, o których nie wiemy zbyt wiele. W przypadku butelki alkoholu istnieje pewność, że taki prezent zostanie dobrze wykorzystany przez obdarowanego. Jaki rodzaj alkoholu powinniśmy uwzględnić przy wręczaniu prezentu? Otóż, w przypadku mężczyzn coraz częściej odchodzi się od butelki wódki i wręcza się dobrej jakości whisky. Symbolika Whisky jest dużo bardziej wyjątkowa, a sama butelka może leżeć na półce przez długie lata. Zazwyczaj tą odmianę alkoholu pije się co określony czas w ramach relaksu, co wydaje się dosyć prestiżowe. Wódka jest natomiast stawiana na stół przy najbliższej możliwej okazji i zazwyczaj nie cieszy się długo swoją obecnością.

Prezent dla palacza

Wiedząc, że solenizant lubi od czasu do czasu sobie zapalić, zawsze możemy zakupić mu niezbędne akcesoria. Wiele sklepów z tego typu rzeczami tworzy prezenty dla palacza, występujące w formie ładnie zapakowanych zestawów. W składzie takiego prezentu może znaleźć się opakowanie bibułek, filtrów, grindery, podstawki i wiele więcej. Jest to niezwykle dobre rozwiązanie, tyczące się nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Kupowanie gotowych zestawów wcale nie jest konieczne. Zawsze można zakupić obdarowywanej osobie np. bongo czy fajkę, które oprócz funkcji użytkowych, doskonale będą prezentować się na półce.

Gadżety elektroniczne

Elektronika jest dzisiaj topowym tematem. Praktycznie każdy mężczyzna lubi nowinki technologiczne oraz przydatne akcesoria z tego zakresu. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kamerki samochodowej na prezent. Dzięki takiemu urządzeniu, solenizant nie tylko otrzyma ciekawy gadżet, ale będzie również przygotowany na niefortunne zdarzenia na drodze. Niekiedy, dzięki takim kamerkom wygrywane są sprawy pokolizyjne. Ciekawymi akcesoriami są również słuchawki bezprzewodowe, przetwornica samochodowa czy nawet zegarek sportowy z funkcją liczenia kroków.

Zabawne akcesoria

Raczej nie zaleca się kupowania prezentów z humorkiem osobom, które znamy w mniejszym stopniu. Nigdy do końca nie wiadomo, jakie dana osoba ma poczucie humoru i w jaki sposób zareaguje. Znacznie lepiej wręczać wtedy wyżej wspomniane akcesoria bądź zdecydować się na chociażby grawerowaną karafkę czy zestaw kieliszków. Starajmy się kupować prezenty, które sami chcielibyśmy dostać od osoby na konkretnym etapie znajomości. Kiedy idziemy na urodziny czy nawet ślub do swoich długoletnich przyjaciół, można pokusić się o zabawny upominek, który dana osoba zapamięta na długo.


Jeśli opakowanie, to funkcjonalne i ekologiczne

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
TUBA BOX
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak zaskoczyć obdarowywaną...
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
Whisky
Whisky szkocka to trunek produkowany z wody i słodowanych zb...
etui na sztućce
Zbliża się Wielkanoc, a w głowie pojawiają się myśli, jak wy...