Menu
Probiotyk dla dziecka

Probiotyk dla dziecka – jak wybrać?

Jak wybrać probiotyk dla dziecka? Odpowiedzi na te, ale i inne pytania poznasz w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury!

Co to jest probiotyk?

Probiotyki to preparaty, o których w ostatnim czasie zrobiło się głośno przede wszystkim z uwagi na ich korzystny wpływ na mikroflorę jelitową. Nie jest tajemnicą, że w wielu sytuacjach bytowanie „dobrych” bakterii w jelitach jest znacząco utrudnione. Powodem takiej sytuacji mogą być np. stosowana antybiotykoterapia, ale również dolegliwości, które mogą wystąpić w trakcie lub po przyjmowaniu antybiotyku, takie jak biegunka, problemy jelitowe, a także wiele innych.

Małe dzieci, a szczególnie niemowlęta są niesamowicie delikatne i wrażliwe. Dlatego też nie można podawać im preparatów dla dorosłych. Zdecydowanie lepiej wybrać taki środek, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Przykładem takiego preparatu jest probiotyk dla dziecka i niemowlęcia Multilac Baby.

Probiotyk dla dziecka w kroplach

Dość ważne są też kwestie związane z podawaniem preparatu dziecku oraz przechowywaniem probiotyku już po jego otwarciu. Dostępne są np. probiotyki w tabletkach i kroplach – w zdecydowanej większości przypadków polecane są te drugie, gdyż dzieci (a zwłaszcza niemowlęta) nierzadko mają kłopoty z połykaniem pigułek.

Multilac Baby to probiotyk dla dziecka w postaci kropel, dlatego jest bardzo łatwy w użyciu. Multilac krople z łatwością podasz nawet niemowlęciu – wystarczy 6 kropelek rozpuścić w płynie. A po otwarciu opakowania, Multilac Baby krople nie musi być przechowywany w lodówce, co bez wątpienia jest bardzo praktyczne i pozwala na zabranie preparatu nawet w podróż.

Krople Multilac Baby dla dzieci

Jednym z  probiotyków dla najmłodszych są krople Multilac dla dzieci. Multilac Baby krople to nawet coś więcej, gdyż w swoim składzie ma nie tylko probiotyk, ale i prebiotyk, czyli pożywkę konieczną do wzrostu „dobrych” bakterii.

Probiotyk dla dzieci przeznaczony jest do stosowania:

  • wspomagająco w trakcie i po antybiotykoterapii
  • przy osłabieniu mikroflory jelitowej, np. na skutek choroby czy zatrucia pokarmowego
  • w okresie jesienno-zimowym

Multilac krople to suplement diety, który powinien być w każdej domowej i turystycznej apteczce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023