Probiotyk dla dziecka

Probiotyk dla dziecka – jak wybrać?

Opublikowano: 21 września 2021

Jak wybrać probiotyk dla dziecka? Odpowiedzi na te, ale i inne pytania poznasz w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury!

Co to jest probiotyk?

Probiotyki to preparaty, o których w ostatnim czasie zrobiło się głośno przede wszystkim z uwagi na ich korzystny wpływ na mikroflorę jelitową. Nie jest tajemnicą, że w wielu sytuacjach bytowanie „dobrych” bakterii w jelitach jest znacząco utrudnione. Powodem takiej sytuacji mogą być np. stosowana antybiotykoterapia, ale również dolegliwości, które mogą wystąpić w trakcie lub po przyjmowaniu antybiotyku, takie jak biegunka, problemy jelitowe, a także wiele innych.

Małe dzieci, a szczególnie niemowlęta są niesamowicie delikatne i wrażliwe. Dlatego też nie można podawać im preparatów dla dorosłych. Zdecydowanie lepiej wybrać taki środek, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Przykładem takiego preparatu jest probiotyk dla dziecka i niemowlęcia Multilac Baby.

Probiotyk dla dziecka w kroplach

Dość ważne są też kwestie związane z podawaniem preparatu dziecku oraz przechowywaniem probiotyku już po jego otwarciu. Dostępne są np. probiotyki w tabletkach i kroplach – w zdecydowanej większości przypadków polecane są te drugie, gdyż dzieci (a zwłaszcza niemowlęta) nierzadko mają kłopoty z połykaniem pigułek.

Multilac Baby to probiotyk dla dziecka w postaci kropel, dlatego jest bardzo łatwy w użyciu. Multilac krople z łatwością podasz nawet niemowlęciu – wystarczy 6 kropelek rozpuścić w płynie. A po otwarciu opakowania, Multilac Baby krople nie musi być przechowywany w lodówce, co bez wątpienia jest bardzo praktyczne i pozwala na zabranie preparatu nawet w podróż.

Krople Multilac Baby dla dzieci

Jednym z  probiotyków dla najmłodszych są krople Multilac dla dzieci. Multilac Baby krople to nawet coś więcej, gdyż w swoim składzie ma nie tylko probiotyk, ale i prebiotyk, czyli pożywkę konieczną do wzrostu „dobrych” bakterii.

Probiotyk dla dzieci przeznaczony jest do stosowania:

  • wspomagająco w trakcie i po antybiotykoterapii
  • przy osłabieniu mikroflory jelitowej, np. na skutek choroby czy zatrucia pokarmowego
  • w okresie jesienno-zimowym

Multilac krople to suplement diety, który powinien być w każdej domowej i turystycznej apteczce.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
prywatna opieka medyczna
Opieka medyczna może działać w oparciu o dwie formuły. Pierw...
mikrobiom skóry
O tym, jak dbać o skórę, czym jest mikrobiom skóry,...
Wszystkie kobiety są piękne bez względu na to jaką mamy sylw...
antykoncepcja hormonalna
Środki antykoncepcyjne zapewniają kobietom możliwość...
dna moczanowa
Kwas moczowy jest to organiczny związek chemiczny stanowiący...