choroba Leśniowskiego-Crohna

Probiotyki w chorobie Leśniowskiego-Crohna

Opublikowano: 9 października 2019

Musimy zawsze dbać o dobry stan naszych jelit, bo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zdrowie układu pokarmowego rzutuje również na naszą psychikę. Osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna doskonale o tym wiedzą.

Wiele jest przykrych schorzeń, a choroba Leśniowskiego-Crohna należy do naprawdę nieprzyjemnych. Osoba, która na nią cierpi, będzie musiała znosić naprawdę wiele niekomfortowych sytuacji związanych ze złym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Objawia się ona przede wszystkim bólami brzucha, ale pojawiają się także biegunki, w stolcu zaś można zauważyć śluz oraz krew. To uciążliwy stan zapalny o nieznanej przyczynie, dlatego też sprawia tyle problemów współczesnym lekarzom.

Aby pomóc sobie z tą przypadłością, trzeba przede wszystkim stosować ścisłą dietę. Nie ma lepszego pomysłu, bo lekarze jak do tej pory nie znaleźli jeszcze skutecznego lekarstwa. Jednak dzięki prawidłowemu odżywianiu się jesteśmy w stanie poradzić sobie z większością przykrych dolegliwości, jakie występują przy chorobie Leśniowskiego-Crohna – dieta oparta o probiotyki może nam w tym momencie pomóc, co możemy sprawdzić choćby na tej stronie: https://wybieramprobiotyk.pl/2018/10/22/choroba-lesniowskiego-crohna-dieta-i-probiotyki/.

Ratuje nas dieta

Chora osoba powinna przyjmować przede wszystkim od pięciu do sześciu niewielkich posiłków dziennie. Taki rozkład żywienia poleca się nawet ludziom zdrowym, pozwala bowiem organizmowi na lepsze przyjmowania konkretnych porcji.

U osoby cierpiącej na tę przypadłość występują bardzo często niedobory białka – dlatego też chory powinien go dziennie spożywać przynajmniej 100 gram. Przyswajalne białko znajdziemy między innymi w nabiale (a więc probiotykach), rybach czy drobiu.

Należy również pamiętać, że chora osoba musi dokładnie obierać warzywa i owoce, starać się je spożywać również bez pestek. Węglowodany mają stanowić główne źródło energii, natomiast tłuszcze należy ograniczyć.

Pod żadnym pozorem nie wolno spożywać alkoholu!

Nie taka straszna choroba

Chociaż choroba Leśniowskiego-Crohna brzmi dla niektórych jak wyrok, to przy odpowiedniej diecie – i zażywaniu probiotyków – można niemal całkiem zminimalizować jej przykre objawy. Jako, że choroby tej nie da się jeszcze wyleczyć, to można jedynie próbować poprawiać stan osoby nią dotkniętej. Nie zmienia to jednak faktu, iż taki proces może się udać, a to ze względu na to, że probiotyki poprawiają wyraźnie stan zdrowia osób, którym dokucza ta przypadłość. Obecnie są właściwie jedynym rozwiązaniem dla cierpiących na zespół Leśniowskiego-Crohna.

Probiotyki są dobre dla wszystkich – dobry stan jelit oznacza również dobre samopoczucie psychiczne, o czym przekonać może się każdy, kto zdaje sobie sprawę, jak niszczące dla naszej psychiki mogą być problemy z jelitami!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Marihuana lecznicza to temat, który budzi w...
Alergie
Porządki sezonowe to idealna okazja, aby nie tylko odświeżyć...
Siwienie włosów
Siwienie włosów to naturalny proces, podczas którego nasze w...
brak snu
W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia jest coraz...
Dieta śródziemnomorska
Pewnie słyszałeś o diecie śródziemnomorskiej, która kładzie...