Problemy z potencją

Problemy z potencją – przyczyny i sposoby leczenia

Opublikowano: 22 października 2023

Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w sile wieku. Wykrywane są zwykle nagle, wtedy gdy pojawia się niemoc w łóżku. Przypadłością tą statystycznie obarczony jest jeden na pięciu mężczyzn, co oznacza, że występuje ona niezwykle często. Nie każdy jednak się do niej przyznaje. Jak sobie radzić, gdy pojawia się „męski problem”? Jakie są jego przyczyny?

Problemy z potencją w młodym wieku

Mimo iż statystyki pokazują, że główną grupą obarczoną ryzykiem wystąpienia choroby są mężczyźni w wieku 40-50 lat, problem ten może również dotyczyć zdecydowanie młodszych osób. W przypadku młodych mężczyzn pojawia się on zdecydowanie rzadziej, ale wyleczenie go wymaga równie dużego nakładu sił, jak ma to miejsce w przypadkach ujętych w statystykach.

Główną przyczyną problemów łóżkowych młodych osób jest stres. Niemoc jest szczególnie widoczna w momencie odbywania pierwszego stosunku płciowego lub zbliżenia z nowo poznaną partnerką. Wtedy nerwy mogą niezwykle silnie sparaliżować, co objawia się brakiem erekcji. Ponadto za istotną przyczynę uznaje się również stosowanie używek, czy sterydów anabolicznych.

Problemy z erekcją mężczyzn w sile wieku i starszych

Jeśli zanik erekcji występuje u mężczyzny w sile wieku, czyli po ukończeniu 30. i 40. roku życia, mamy tutaj do czynienia z przemęczeniem. Bez względu na to, na jakim polu występuje zmęczenie – mogą wystąpić problemy z erekcją. Dzieje się tak dlatego, że podczas przemęczenia nie jest możliwe wystarczające skupienie sił na stosunku, znacznie więcej energii poświęcane jest podstawowym procesom zachodzącym w organizmie.

Warto pamiętać, że im mężczyzna jest starszy, tym mniej testosteronu znajduje się w jego organizmie. Hormon ten jest bezpośrednio odpowiedzialny za pragnienia i sprawność seksualną, dlatego przy zbyt małej jego ilości niemożliwe jest odbycie satysfakcjonującego stosunku. Dodatkowo do obniżenia popędu seksualnego przyczyniają się choroby, które w wieku 50+ występują w znacznym nasileniu.

Naturalne sposoby na poprawę erekcji

Jeżeli pojawiają się problemy z potencją, w pierwszej kolejności warto sięgnąć po afrodyzjaki. W Polsce najpopularniejszym są owoce morza. Przyrządzenie smacznej potrawy zawierającej te przysmaki nie stanowi większego problemu, dlatego jest to idealny pomysł na kolację we dwoje, która może przerodzić się w upojną noc. Wystarczy odrobina chęci, przygotowanie potrawy i wytworzenie romantycznego nastroju, a dalej wszystko powinno potoczyć się własnym torem.

Jeśli afrodyzjak nie pomaga, można spróbować biczów wodnych i akupresury. Zabiegi te, z reguły wykonywane w specjalistycznych miejscach do tego przeznaczonych mogą zdziałać cuda. Prąd wodny podany pod odpowiednim ciśnieniem na ściśle określone partie ciała pobudzi najbardziej wrażliwe miejsca, co może spowodować wzrost popędu seksualnego. Akupresurą, czyli uciskaniem odgórnie określonych miejsc na stopach również warto się zainteresować.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że problemy z erekcją podobnie, jak inne przypadłości zależą od stosowanej diety. Walka z problemami ze wzwodem powinna rozpoczynać się od zmiany diety na taką, która posiada zdecydowanie więcej warzyw, owoców, kurzych jaj i ryb. Produkty te spowodują wzrost poziomu witamin i białka w organizmie, a jak wiadomo, elementy te przyczyniają się do poprawy zdrowia, a także ogólnej kondycji.

Problemy z potencją – środki na erekcję

W wielu aptekach dostępne są różnego typu środki na potencję. Możesz nabyć je zarówno bez recepty, jak i dopiero po jej okazaniu. Preparaty dostępne bez recepty, to w zdecydowanej większości suplementy diety dostarczające odpowiednich składników odżywczych we właściwej ilości. Mimo wszystko zalecamy, aby wszelkie medykamenty nabywane w aptece stosować dopiero po konsultacji z lekarzem specjalistą, gdyż ich działanie może nawet zaszkodzić. Permen w swoim składzie zawiera wiele cennych elementów takich, jak żeń-szeń, czy L-argininę.

Problemy z potencją dotyczą wielu mężczyzn zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mimo że dolegliwość ta jest niezwykle powszechna, nie ma jednego sposobu na to, aby jej w pełni zaradzić. Pierwszym krokiem, jaki warto poczynić w celu poprawy sytuacji, jest zmiana trybu życia. Modyfikacja diety, czy porzucenie używek może znacznie wzmocnić erekcję. Jeśli domowe, łatwe w zastosowaniu sposoby nie okazują się wystarczająco skuteczne – niezbędna jest pomoc lekarska.

Żeń szeń na potencje

Gdzie szukać tabletek na potencję bez recepty?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
radiofrekwencja mikroigłowa
Nazywana nieoperacyjnym liftingiem, polecana jako zabieg, kt...