salon fryzjerski

Profesjonalny salon fryzjerski- wybieramy niezbędne wyposażenie

Opublikowano: 2 lipca 2023

Niezależnie od tego, czy urządzasz nowo powstający salon fryzjerski, czy planujesz metamorfozę biznesu, który już jakiś czas działa w branży, odpowiednie wyposażenie to podstawa. Zdecydowanie zwiększy to Twoją szansę na sukces. Klienci dokonują bowiem pierwszej oceny miejsca zwracając uwagę przede wszystkim na aranżację i wyposażenie salonu. Odpowiednie meble, sprzęt i akcesoria fryzjerskie zapewniają im dodatkowo wygodę korzystania z usług fryzjerskich. Tobie – komfort i swobodę podczas pracy. Pamiętaj, że poszczególne elementy wyposażenia salonu podkreślą także profesjonalizm – Twój i Twojego zespołu. Co zatem warto kupić w pierwszej kolejności? Sprawdziliśmy absolutny must have nowoczesnego salonu fryzjerskiego i przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

Meble- podstawa komfortu klienta i fryzjera

Jeśli wybierasz meble fryzjerskie, sięgnij po praktyczny ich zestaw. Oszczędzisz czas na poszukiwaniu poszczególnych, pojedynczych elementów wyposażenia, które następnie trzeba będzie przecież jakoś skomponować w funkcjonalną i estetyczną całość. Decydując się na gotowy zestaw zaoszczędzisz także pieniądze. Meble oraz inne elementy wyposażenia salonu kupowane w zestawach to propozycja najczęściej atrakcyjniejsza pod względem ceny.

Co może składać się na taki zestaw? Tutaj dobór rozwiązania pozostanie sprawą indywidualną, bowiem zależeć będzie m.in. od tego, czym już dysponujesz i jakie meble, czy sprzęt fryzjerski masz już ewentualnie na stanie. Przykładowy zestaw to myjnia fryzjerska z taboretami do salonu, konsola fryzjerska plus fotel fryzjerski / barberski, fotel plus podnóżek etc. Postaw na rozwiązania oferowane przez sprawdzonych dostawców. Proponują oni najczęściej wysokiej klasy wyposażenie, które posłuży w Twoim salonie w doskonałej kondycji przez naprawdę długi czas. Istotny będzie również design i estetyka wykonania mebli, które określą styl i charakter wnętrza salonu. Na koniec oczywiście względy komfortu, zarówno dla klientów, jak i pracowników salonu. Nowoczesne myjnie, czy fotele fryzjerskie są naprawdę wygodne w użytkowaniu. Klienci z pewnością docenią możliwość zrelaksowania się podczas strzyżenia, koloryzacji, czy modelowania włosów.

Gotowe zestawy fryzjerskie- nożyczki i degażówki

Nawet wybitne umiejętności fryzjerskie na nic się zdadzą, jeśli w Twoich dłoniach nie znajdą się profesjonalne nożyczki, pozwalające na wykonanie najbardziej skomplikowanego strzyżenia. Dlatego wyposażając swój salon – fryzjerski, czy barberski – postaw na niezawodne, solidne i wykonane z wysokiej jakości stali (np. S440 o twardości 54-56 HRC, czy japońska stal s800) nożyczki do włosów. Dodatkowo, powinny być one odpowiednio wyważone i wyprofilowane, np. w stylu offset, co sprawi, że praca z takim sprzętem będzie naprawdę wygodna. Zanim wybierzesz konkretny model, sprawdź, czy nożyczki zostały zaostrzone laserowo. W ten sposób zyskasz pewność, że ostrość nożyczek zostanie zachowana przez długi czas. Zaopatrując się w nożyczki, pamiętaj również o zakupie degażówek, najlepiej w kilku różnych rozmiarach. Profesjonalny zestaw fryzjerski znaleźć można m.in. na stronie enzopolska.pl

W tej kategorii wyposażenia salonu uzupełnieniem będzie peleryna fryzjerska. Możesz wybrać komplet peleryn jednorazowych, klasyczne czarne peleryny wielorazowego użytku lub efektowne peleryny z nadrukami, które stanowią ciekawy element dekoracyjny aranżacji salonu. Tutaj zdecydowanie warto sięgnąć po duże peleryny – fartuchy. Ich rozmiar będzie uniwersalnym rozwiązaniem niezależnie od rodzaju wykonywanych zabiegów fryzjerskich.

Inne akcesoria ułatwiające prace fryzjera

To, co wymieniliśmy powyżej to kluczowy zestaw elementów wyposażenia, który będzie potrzebny niezależnie od profilu Twojej działalności, czy też wielkości salonu. Jeśli wykonujesz przede wszystkim usługi fryzjerskie dla kobiet, niezbędny będzie dodatkowo zestaw profesjonalnych szczotek do włosów, w tym szczotka okrągła, płaska, karkówka i kokówka, akcesoria do farbowania włosów oraz szereg “drobiazgów’ ułatwiających codzienną pracę, jak chociażby klamry do włosów. Brzytwy, maty barberskie, bądź też noże chińskie potrzebne będą z kolei w salonie barberskim. Zastanów się, co będzie absolutnie konieczne już na starcie działalności. Z czasem możesz po prostu sukcesywnie rozszerzać stan wyposażenia salonu. W ten sposób przekonasz się także, co jest faktycznie potrzebne Ci w pracy.

Udostępnij ten post:  • GetFull pisze:

    Ten artykuł to idealne źródło informacji dla każdego, kto planuje uruchomienie salonu fryzjerskiego lub chce zmodernizować swój biznes. Przedstawione w nim pomysły i porady na wybór odpowiedniego wyposażenia salonu fryzjerskiego są bardzo przydatne i praktyczne. Z pewnością ułatwią proces wyboru mebli, sprzętu i akcesoriów fryzjerskich, co wpłynie na komfort pracy fryzjera oraz zadowolenie klientów. Warto zwrócić uwagę na sklep internetowy GetFull, który oferuje szeroki wybór profesjonalnego wyposażenia salonów fryzjerskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kontener magazynowy
Kontenery magazynowe są nieodłącznym elementem współczesnego...
Anna Maria Porowska
Anna Maria Porowska jest wybitną postacią w świecie...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
Małgorzata Kuliga
Biznes to dla nas nie tylko zarobek, lecz przede wsz...
Jak sprzedać firmę
Decyzja o sprzedaży firmy to ważny krok – wymagający...