przeszczep włosów

Przeszczep włosów: jest skuteczny, ale tylko, jeśli spełnisz te warunki

Opublikowano: 11 lipca 2022

Przeszczep włosów metodą FUE to prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda odbudowy utraconego owłosienia, przy czym nie zawsze kończy się sukcesem – przede wszystkim ze względu na niespełnienie kilku podstawowych warunków. Czy znasz je wszystkie?

Skąd bierze się skuteczność FUE?

FUE, czyli Follicular Unit Extraction to metoda przeszczepu włosów z owłosionej części głowy w te miejsca, gdzie włosy wypadły. Ponieważ przeszczepia się starannie wyselekcjonowane mieszki włosowe i jest to przeczep własnego materiału, na dodatek w niewielkich jednostkach, to szanse na to, że mieszki się przyjmą w nowym miejscu, są bardzo duże. Przeszczep włosów jest jednak nadal procedurą inwazyjną, która niesie ze sobą określone ryzyko, a więc efekt będzie zależał także od spełnienia kilku istotnych warunków dodatkowych. Poniżej przeczytasz wszystkie szczegóły na ten temat: https://dermapoint.pl/przeszczepy-wlosow/

Czego trzeba, żeby przeszczep włosów się udał?

  • Konieczne są konsultacje lekarskie przed zabiegiem, ale nie konsultacje na zasadzie podstawowego wywiadu. Lekarz kwalifikuje do zabiegu na podstawie aktualnych badań krwi i moczu, potrzebne są też testy w kierunku HBS i HCV.
  • Po zabiegu pacjent nie wymaga szczególnej opieki, natomiast konieczne jest zachowanie dodatkowej ostrożności, aby nie podrażniać obszarów dawczego ani biorczego.
  • Nie zaleca się przez 2-3 tygodnie od przeszczepu podejmowania aktywności fizycznej.
  • Należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, a ponieważ niezalecane jest też noszenie nakryć głowy, najlepiej będzie przez kilka dni po prostu ograniczyć aktywność poza domem.
  • Jeśli na skórze głowy pojawią się krostki (może do tego dojść nawet miesiąc po zabiegu), nie należy ich usuwać. Jeśli stają się uciążliwe, należy skonsultować się z lekarzem.

Oczywiście niezbędne jest też, aby zadbać o higienę skóry głowy. Nie chodzi tylko o jej właściwe oczyszczanie, ale także ochronę filtrami i prawidłowe nawilżenie (które zapewnia się przez nawodnienie, a niekoniecznie stosowanie emulsji nawilżających).

Czy u każdego przyjmie się przeczep FUE?

W przypadku każdego zabiegu jest ryzyko, że się on nie powiedzie, choć akurat w tym przypadku jest ono bardzo niskie. Między innymi po to robi się badania z krwi, żeby wykluczyć najczęstsze przyczyny niepowodzenia. Ważne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu i prawidłowa opieka po zabiegu – wtedy szanse na to, że przeszczep włosów się przyjmie, zdecydowanie rosną. Coraz więcej mówi się również, że to genetyka wpływa na proces wypadania włosów.

Warto mieć tę świadomość, że profesjonalizm kliniki objawia się nie tylko prawidłowym przeprowadzeniem samego zabiegu, ale też – a może przede wszystkim – rzetelnym podejściem do kwalifikacji i zapewnieniem właściwej opieki. Dzięki temu, jeśli ryzyko nieprzyjęcia przeszczepu włosów będzie u danego pacjenta wyższe niż powinno, dowie się on o tym jeszcze przed zabiegiem, żeby można było podjąć świadomą decyzję co do przeszczepu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
fryzury ślubne
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
W dzisiejszym świecie, gdzie wygląd ma ogromne znaczenie, ka...
Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna to sposób na odzyskanie lepszego...
krem BB
Kremy BB to fantastyczne kosmetyki do wykonania lekkiego let...