wyciągarka samochodowa

Kiedy przyda się wyciągarka samochodowa?

Opublikowano: 3 grudnia 2017

Wyciągarka samochodowa to jeden z nieodzownych elementów wyposażenia samochodu terenowego. Do czego będzie nam niezbędna i kto powinien zainwestować w jej zakup? Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model? Wyjaśniamy!

Dla kogo?

Wyciągarka samochodowa przyda się wszystkim tym, którzy poruszają się autem po trudnym terenie. Niezależnie od tego, czy złe warunki wynikają z warunków atmosferycznych i drogowych, czy są specjalnie dostosowane do emocjonującego off roadu – urządzenie to może uchronić nas przed tarapatami. Pomoże wydostać się z zaspy, błotnistej kałuży czy piachu. Przyda nam się również w przypadku mocno nachylonej płaszczyzny terenu.

Na co zwracać uwagę?

Do najważniejszych parametrów wyciągarki samochodowej należy jej maksymalny uciąg. Przyjmuje się, że powinien on wynosić 1,5 raza dopuszczalnej całkowitej masy pojazdu. Zwykle nie ma potrzeby kupować modelu o większym uciągu – powinien być dostosowany do naszego auta oraz potrzeb. Istotna jest także moc wyciągarki. Dla przeciętnego użytkownika odpowiednia będzie ta na poziomie 5-10 km. Kolejnym parametrem, który powinniśmy brać pod uwagę dokonując zakupu, jest łatwość montażu. Jeśli zależy nam, by był on jak najprostszy, możemy zdecydować się na wyciągarkę zintegrowaną ze specjalnie przewidzianym miejscem montażu w naszym aucie. Jeżeli chcemy mieć możliwość zainstalowania sterowania w dowolnym miejscu, odpowiedni będzie model z oddzielną puszką sterującą. Więcej o wyciągarkach można dowiedzieć się tutaj.

Poszukując odpowiedniej wyciągarki samochodowej, warto sprawdzić ofertę renomowanych, cenionych na rynku producentów. Ich produkty znajdziemy m.in. w sklepie www.dragonwinch.com. Nie zapominajmy o jakości – wbrew pozorom to ona będzie miała największe znaczenie dla trwałej i bezawaryjnej pracy urządzenia. Wybierajmy zatem sprzęt wykonany z trwałych, solidnych materiałów, o co najmniej dwuletnim okresie gwarancji. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zakup okaże się trafiony, a wyciągarka spełni nasze oczekiwania.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
jak sprawdzić historię pojazdu
Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie oraz napięcia na światow...
alufelgi SEAT
Alufelgi stanowią jedną z najważniejszych części wyp...
przyczepy furgony
Autoline to wiodący portal ogłoszeniowy, który specjalizuje...
Pasek rozrządu
Rozrząd stanowi bardzo ważny element składowy każdego silnik...