meble ogrodowe

Przygotuj w ogrodzie swój idealny zakątek na lato

Opublikowano: 25 lipca 2022

Polskie lato jest piękne i grzechem byłoby nie spędzać czasu na zewnątrz, kiedy świeci słońce, wszędzie rozkwita zieleń, a chłodny wiaterek od czasu do czasu owiewa nas, zostawiając na ciele przyjemne wrażenie. Polacy lubią narzekać, że jest albo za gorąco, albo za zimno, a jeżeli nic z tych rzeczy, to znajdzie się coś innego. Dlatego lepiej po prostu skupić się na tym, że, co by się nie działo, to na zewnątrz może być pięknie – wystarczy po prostu o to odpowiednio zadbać.

Jak można sprawić, że żadna pogoda nie będzie nam przeszkadzać? Kluczem będzie zorganizowanie odpowiedniego zakątka, gdzie wykorzysta się na przykład meble na taras i zadaszenie osłaniające przed promieniami słonecznymi oraz deszczem. Następnie pozostaje zrobić coś, co zminimalizuje działanie ewentualnego wiatru i miejsce, w którym można spędzać każdy dzień na zewnątrz, będzie gotowe.

Wygodne i solidne meble ogrodowe to podstawa

W zależności od wielkości planowanego miejsca wypoczynkowego na zewnątrz trzeba dobrać rodzaj mebli. Mogą to być po prostu krzesła ze stołem lub wielki narożnik, przypominający te, które kupuje się do salonu w domu. Pierwsza opcja jest przeznaczona dla gospodarstw domowych, gdzie raczej nie ma wyznaczonego specjalnego miejsca na wypoczynek przy domu i trzeba sobie takowe stworzyć. Z kolei imponująco się prezentujące narożniki najczęściej wykorzystuje się na tarasach, gdzie dopasują się do ścian budynku.

W zależności od wyboru później dopasowuje się ławki do ogrodu, krzesła oraz stoły, żeby odpowiednio ze sobą współgrały. Do narożnika można dokupić niską ławę. Z kolei decydując się na krzesła lub wspomniane ławki, trzeba dobrać taką wysokość stołu, żeby siedzenie przy nim nie było wygodne. Ostatnim, ale równie ważnym aspektem dotyczącym wyboru jest dogranie wszystkiego pod względem stylistycznym. Na szczęście tutaj na ratunek przychodzą producenci mebli ogrodowych, którzy najczęściej tworzą całe zestawy, które idealnie ze sobą współgrają pod względem stylistyki. Wystarczy trzymać się jednej serii, a wszystko będzie wyglądać dobrze.

W przypadku, kiedy ktoś nie ma możliwości zorganizowania sobie stałego miejsca wypoczynku, należy wziąć pod uwagę wagę zakupionych mebli. To niezwykle istotne przede wszystkim ze względu na to, iż regularne przenoszenie ciężkich drewnianych ławek lub stołu, może być uciążliwe. Dlatego w takiej sytuacji warto zdecydować się na lżejsze materiały, które można z łatwością samemu przenosić.

Ulokowanie miejsca w sposób optymalny pod względem warunków pogodowych

Głównymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę przed zorganizowaniem swojego miejsca wypoczynku w ogrodzie lub na tarasie są: promienie słoneczne, wiatr oraz deszcz. Jeśli uda się zminimalizować nieprzyjemne działania pogodowe, to niestraszna będzie praktycznie żadna pogoda, a każdy domownik z chęcią będzie korzystał z nowo utworzonego miejsca w ogrodzie przez cały okres wiosenno-letni.

  • Promienie słoneczne. Tutaj można poradzić sobie na kilka sposobów. Istotne będzie umiejscowienie wypoczynku. Najmniej problemu będzie ze stroną wschodnią, gdzie cień budynku/ściany chroni już właściwie od południa. Jednak jeżeli ktoś nie może się osłonić ścianą to można wykorzystać parasol ogrodowy, zadaszenie altany lub markizy, które mogą występować w kilku rodzajach (poziome, pionowe).
  • Wiatr. Schronienie przed wiatrem może okazać się najtrudniejsze. Tutaj warto zastanowić się nad odpowiednim wykorzystaniem ścian domu, tarasu lub nawet ogrodzenia. Jeżeli uda się stworzyć stanowisko przy dwóch prostopadłych ścianach chroniące od najbardziej wietrznej strony, to z pewnością znacząco wyeliminuje się ten problem.
  • Deszcz. Tutaj oczywiście kluczowe będzie zadaszenie. To można stworzyć na kilka sposobów i jak się okazuje, rozwiązania tego typu wcale nie muszą być takie drogie. Przy budynku można zamontować rozwijaną markizę. Z kolei w miejscach oddalonych od budynku, o ile ktoś nie ma altany, warto zaopatrzyć się w parasol ogrodowy.

Eliminując te trzy główne czynniki, można stworzyć kompletne miejsce wypoczynkowe, gdzie każdy z chęcią spędzi czas i nikt nie będzie się przejmował, czy zapowiadają upalne lato, czy chłodne dni.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Agencja nieruchomości.
Kinnisvaramaakler on spetsialist, kes abistab kliente kinnis...
komoda z szufladami
Komody z szufladami to nie tylko meble, ale również...
awaryjne otwieranie drzwi
Brak możliwości dostania się do własnego mieszkania...
Pawilon ogrodowy
Lato jak żadna inna pora roku zachęca do tego, żeby jak najw...
Krzesła do Jadalni
Na pierwszy plan wysuwa się trend, który nie tyle robi wraże...