Menu
Gmina Gać

Przyjazna gmina – Gmina Gać

Gminę Gać nagrodzono w programie Przyjazna Polska w kategorii „e-Gmina”. W ubiegłych latach w tym samym plebiscycie okrzyknięto ją „Krainą historii i kultury” oraz „Gminą z tradycją”

Gmina Gać

Tytuł „Przyjazna Polska” to cenne dla gminy Gać wyróżnienie, bowiem zdobyte w programie certyfikacyjnym, który stawia uczestnikom wysokie wymagania. Jako „e-Gmina” stwarza ona swoim mieszkańcom szereg możliwości załatwienia spraw urzędowych za pomocą Internetu.

Należą do nich m.in. składanie wniosków za pomocą platformy ePUAP, BIP, e-Należności (wszelkiego rodzaju opłaty za śmieci, wodę, kanalizację czy podatek), korzystanie ze strony internetowej, skrzynki podawczej, systemu SISMS – przesyłanie informacji o ostrzeżeniach pogodowych czy wydarzeniach kulturalnych do zarejestrowanych numerów telefonów za pomocą automatycznych SMS-ów. Dzięki temu mieszkańcy oszczędzają czas, który mogą wykorzystać w bardziej twórczy sposób.

Aspiracją władz gminy jest służyć mieszkańcom w każdym wieku, zaspakajać ich potrzeby w sferze społecznej, dlatego też na jej terenie stworzono Klubik Dziecięcy, żłobek, przedszkola, bogatą sieć dobrze wyposażonych szkół, Dzienny Dom „Senior WIGOR”. Prężnie działają też gminny ośrodek kultury i biblioteka, kluby sportowe i stowarzyszenia. Nie zapominając o infrastrukturze, włodarze samorządu stwarzają warunki przyjazne inwestorom w dziedzinie rolniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021