PWSZ w Gnieźnie - siedziba

PWSZ im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie – jubileusz 15-lecia

Opublikowano: 19 marca 2019

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie świętuje w tym roku jubileusz 15-lecia. Z sukcesem kształci studentów na 7 kierunkach inżynierskich oraz 2 kierunkach medycznych: pielęgniarstwie oraz fizjoterapii. Są to studia stacjonarne, bezpłatne, o profilu praktycznym, kładą więc nacisk nie tylko na zdobywanie wiedzy, lecz także umiejętności.

Szeroka oferta

 PWSZ w Gnieźnie - rektor

dr hab. Janusz Wiśniewski

Uczelnia zapewnia studentom komfortowe warunki nauki w nowoczesnych salach wykładowych, laboratoriach i specjalistycznych pracowniach, a zarazem daje możliwość udziału w wyjazdach zagranicznych w ramach programu ERASMUS+. Studenci mają do wyboru szeroki wachlarz studiów i praktyk zagranicznych, jak również kursów i szkoleń nawiązujących tematyką do treści kształcenia, ale dających nowe możliwości (np. kurs CISCO).

– Doskonalenie zawodowe studentów to priorytetowy cel naszej uczelni. Praca nad uzyskaniem jak najlepszych efektów kształcenia, przekładających się na doświadczenie zawodowe przyszłych absolwentów, rozpoczyna się już w naszych laboratoriach. Przewaga zajęć o charakterze praktycznym w programie studiów, półroczne praktyki zawodowe, dodatkowe staże i kursy dają oczekiwane rezultaty. Po wielu latach współpracy z przedsiębiorcami wiemy, że bardzo cenią oni naszych absolwentów. Świadczy o tym również fakt, iż PWSZ w Gnieźnie już po raz drugi znalazła się w gronie najlepszych uczelni i otrzymała dotację na wsparcie kształcenia praktycznego studentów – mówi rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, dr hab. Janusz Wiśniewski.

Program praktyk

PWSZ w Gnieźnie realizuje projekt płatnych praktyk, dzięki czemu studenci kierunków inżynierskich i pielęgniarstwa otrzymują wynagrodzenie nawet do 2300 zł miesięcznie. Uczelnia od lat prowadzi współpracę z otoczeniem gospodarczym, co daje studentom szerokie perspektywy, np. możliwość studiowania w trybie dualnym, co pozwala połączyć bezpłatne studia i pracę w przedsiębiorstwie, gdzie zdobywają doświadczenie zawodowe. Wysoka jakość kształcenia przekłada się na szybką możliwość podjęcia zatrudnienia po zakończeniu studiów, a nawet w czasie ich trwania, co uczyniło 90 proc. studentów gnieźnieńskiej PWSZ. Jak pokazują najnowsze bezstronne statystki, poziom bezrobocia wśród absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. H. Cegielskiego w Gnieźnie sięga zaledwie 1 proc.

Dodatkowe formy rozwoju

Studia w PWSZ w Gnieźnie to jednak nie tylko nauka. Uczelnia stwarza możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia poprzez działalność w samorządzie studenckim i w kołach naukowych. Studenci angażują się w organizację konferencji naukowych, które są dla nich okazją do zaprezentowania zdobytej wiedzy i przełamania oporu przed wystąpieniami publicznymi. Regularnie włączają się też w akcje charytatywne, organizują zbiórki krwi pod hasłem „Krewniacka PWSZ-tka” oraz promują zdrowy styl życia, uczestnicząc w wydarzeniach sportowych. Uczelnia jest także ważną częścią Miasta Gniezna. Prowadzi szeroką współpracę ze szkołami średnimi w regionie, umożliwiając uczniom korzystanie z laboratoriów. Najmłodsi poznają tajniki świata nauki i przyrody na zajęciach w ramach Akademii Młodego Inżyniera, a seniorzy biorą udział w cyklicznych wykładach profesorów z PWSZ podczas spotkań Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

PWSZ w Gnieźnie - laboratorium

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
nauka języka włoskiego z fiszek
Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym język...
jak nauczyć dzieci oszczędzania
Oszczędzanie jest jedną z najważniejszych umiejętnoś...