PWSZ im. Jana Grodka

PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku

Opublikowano: 19 marca 2019

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka stale doskonali ofertę dydaktyczną, podąża za potrzebami rynku pracy i podnosi jakość kształcenia. Wyrazem tego jest choćby czterokrotne zwycięstwo w konkursie „Uczelnia Liderów”, a także stypendium z puli MNiSW przyznawane studentom uczelni.

Sanocka uczelnia została utworzona w 2001 r. na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, a w 2005 r. otrzymała imię Jana Grodka – sanoczanina, wieloletniego rektora Akademii Krakowskiej, obecnie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na uczelni prowadzone są studia I i II stopnia w systemie stacjonarnym, stacjonarnym 26+, niestacjonarnym oraz studia podyplomowe i szkolenia specjalizacyjne. W czterech instytutach studenci kształcą się na dziewięciu kierunkach: gospodarce w ekosystemach rolnych i leśnych, mechanice i budowie maszyn, edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, ekonomii, pedagogice, pracy socjalnej, nowych mediach, reklamie, kulturze współczesnej, ratownictwie medycznym oraz pielęgniarstwie.

PWSZ im. Jana Grodka – profile praktyczne

PWSZ im. Jana Grodka

dr Elżbieta Cipora

Uczelnia kształci studentów wyłącznie na profilach praktycznych. Istotnym elementem tego kształcenia są zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe. Właściwe przygotowanie opiera się na współpracy z instytucjami prowadzącymi praktyki i na przemyślanym doborze tych jednostek. Doświadczona kadra dydaktyczna wywodząca się z zakładów pracy, w których odbywają się praktyki, właściwy przepływ informacji na linii uczelnia–zakład oraz gotowość do reagowania w sytuacjach wymagających działań doskonalących organizację praktycznej nauki zawodu są gwarantem wysokiej jakości kształcenia – mówi dr Elżbieta Cipora, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Stypendia MNiSW

PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku ściśle współpracuje ze środowiskiem lokalnym, krajowym i międzynarodowym, w tym w oparciu o umowy o współpracy podpisane z 57 uczelniami i zagranicznymi ośrodkami. Wysoką jakość kształcenia w sanockiej uczelni potwierdzają stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 r. otrzymało je 645 spośród 1861 zgłoszonych studentów. W gronie stypendystów znalazło się troje studentów państwowych uczelni zawodowych, w tym dwie studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Aktualnie w uczelni realizowanych jest sześć projektów unijnych, na łączną kwotę blisko 11 mln zł, skierowanych do studentów, nauczycieli akademickich i pracowników administracji.

Mechanizmy pomagające studentom odnaleźć się na rynku pracy

Doktor Elżbieta Cipora dodaje – PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku nie tylko zapewnia studentom profesjonalne przygotowanie do pracy w zawodzie, lecz także oferuje wsparcie przy wejściu na rynek pracy. Studenci każdego z realizowanych przez nas kierunków korzystają ze szkoleń, dzięki którym mają większą motywację i są doskonale przygotowani w zakresie zasad postępowania w procesie rekrutacji do zatrudnienia. Nasi studenci i absolwenci biorą również udział w spotkaniach z przedstawicielami firm, którzy objaśniają im specyfikę pracy na określonym stanowisku i wymagania rekrutacyjne.

Centrum Sportowo-Dydaktyczne i Symulacji Medycznej

Wizytówką uczelni jest m.in.: Centrum Sportowo-Dydaktyczne, które służy nie tylko studentom i pracownikom uczelni, lecz także całej społeczności miasta i powiatu. Studenci zrzeszeni w Klubie Uczelnianym AZS PWSZ Sanok osiągają znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym. Obecnie rozpoczęto realizację budowy Centrum Symulacji Medycznej – ponad 30-milionowej inwestycji, gdzie w specjalnie zaaranżowanych warunkach, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego będą nabywać praktyczne umiejętności zawodowe.

PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
nauka języka włoskiego z fiszek
Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym język...
jak nauczyć dzieci oszczędzania
Oszczędzanie jest jedną z najważniejszych umiejętnoś...