Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie

Opublikowano: 25 marca 2019

Wysoka jakość kształcenia, nowoczesne laboratoria oraz działalność naukowo-badawcza sprawiają, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zyskuje rozpoznawalność nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.

 Chełmska uczelnia rozpoczęła swoją działalność 1 września 2001 roku. Oferta kształcenia obejmuje aktualnie 10 kierunków studiów: filologię, matematykę, pedagogikę, pielęgniarstwo, stosunki międzynarodowe, budownictwo, elektrotechnikę, mechanikę i budowę maszyn, rolnictwo, bezpieczeństwo wewnętrzne. Od początku istnienia uczelni dyplom licencjata otrzymało ponad 6 tys. absolwentów. Studenci podejmujący studia w PWSZ w Chełmie reprezentują wszystkie województwa. Są wśród nich również obywatele innych państw: Ukrainy, Kazachstanu i Litwy.

 Centrum Studiów Inżynierskich

Od kilku lat największą grupę studiujących w chełmskiej Alma Mater stanowią studenci kierunków technicznych, którzy swoją wiedzę i umiejętności mogą poszerzać w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach Centrum Studiów Inżynierskich. CSI jest flagową inwestycją PWSZ w Chełmie. Na powierzchni prawie 9 tys. mkw. zgromadzono aparaturę i maszyny o wartości prawie 90 mln zł, co łącznie z wartością budynków daje sumę 130 mln zł. Infrastruktura ta stanowi podstawę rozwoju studiów inżynierskich. Posiadane laboratoria uatrakcyjniły programy kształcenia poszczególnych specjalności na kierunkach technicznych, a także stały się bodźcem do poszerzenia oferty studiów, m.in. o diagnostykę i eksploatację pojazdów samochodowych, budowę i eksploatację obrabiarek sterowanych numerycznie, automatykę i robotykę przemysłową.

Specjalności lotnicze

W ofercie kształcenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na szczególną uwagę zasługują unikatowe w skali kraju specjalności lotnicze: pilotaż samolotowy, pilotaż śmigłowcowy oraz mechanika lotnicza. Dumą uczelni jest Akademickie Lotnisko Szkoleniowe. Flota PWSZ w Chełmie to 10 nowoczesnych samolotów, dzięki którym studenci zdobywają doświadczenie i doskonalą umiejętności, czego efektem są czołowe miejsca na krajowych i międzynarodowych zawodach lotniczych.

Infrastruktura

PWSZ w Chełmie stale rozbudowuje swoją infrastrukturę. Do 2021 r. powstanie tu betonowy pas o długości ponad 1000 m. Jakość kształcenia i szkolenia personelu lotniczego doceniły m.in. linie lotnicze Wizz Air oraz Enter Air, fundując stypendia dla najlepszych studentów. Dla wszystkich żaków spoza Chełma PWSZ oferuje miejsca w nowoczesnym, komfortowo wyposażonym Domu Studenckim.

Pomoc absolwentom w odnalezieniu się na lokalnym rynku pracy

mgr-Jacek-Kosiński kanclerz-Państwowej-Wyższej-Szkoły-Zawodowej-w-Chełmie

Jacek Kosiński, kanclerz PWSZ

– Oprócz solidnego wykształcenia i praktycznych zajęć, które oferuje nasza uczelnia, zapewniamy studentom liczne szkolenia, wizyty studyjne, udział w targach pracy i konferencjach naukowych. Umożliwiamy też kontakt z pracodawcami, prowadzący bezpośrednio do rekrutacji do pracy w służbach mundurowych, w tym służbach specjalnych, a także w liniach lotniczych. Ponadto kluczowe jest zapewnienie dostępu do nowoczesnej aparatury laboratoryjnej, maszyn i urządzeń produkcyjnych, będących na wyposażeniu chełmskiej PWSZ – powiedział mgr Jacek Kosiński, kanclerz PWSZ.

Doskonalenie szkolenia zawodowego

dr hab inż Arkadiusz Tofil

Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ

– Nasza uczelnia stawia na kompleksowość kształcenia. Wiedza teoretyczna przekazywana na zajęciach zawsze musi zostać uzupełniona praktycznym doświadczeniem. Między innymi dlatego studenci mogą korzystać z półrocznych praktyk u pracodawców, które pozwalają sprawdzić wiedzę zdobytą na zajęciach oraz zapoznać się z realiami pracy i specyfiką zawodu. Atutem PWSZ w Chełmie są też wykładowcy, którzy jako praktycy zawsze dostosowują program do realnych wymagań rynku pracy. Nasi studenci korzystają też z kursów i szkoleń podnoszących ich kwalifikacje – mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie, rektor PWSZ.

Studenci Pilotażu PWSZ w Chełmie

Studenci Pilotażu PWSZ w Chełmie

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
książki dla nastolatków
...
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
nauka języka włoskiego z fiszek
Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym język...