Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie

Opublikowano: 25 marca 2019

Wysoka jakość kształcenia, nowoczesne laboratoria oraz działalność naukowo-badawcza sprawiają, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zyskuje rozpoznawalność nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.

 Chełmska uczelnia rozpoczęła swoją działalność 1 września 2001 roku. Oferta kształcenia obejmuje aktualnie 10 kierunków studiów: filologię, matematykę, pedagogikę, pielęgniarstwo, stosunki międzynarodowe, budownictwo, elektrotechnikę, mechanikę i budowę maszyn, rolnictwo, bezpieczeństwo wewnętrzne. Od początku istnienia uczelni dyplom licencjata otrzymało ponad 6 tys. absolwentów. Studenci podejmujący studia w PWSZ w Chełmie reprezentują wszystkie województwa. Są wśród nich również obywatele innych państw: Ukrainy, Kazachstanu i Litwy.

 Centrum Studiów Inżynierskich

Od kilku lat największą grupę studiujących w chełmskiej Alma Mater stanowią studenci kierunków technicznych, którzy swoją wiedzę i umiejętności mogą poszerzać w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach Centrum Studiów Inżynierskich. CSI jest flagową inwestycją PWSZ w Chełmie. Na powierzchni prawie 9 tys. mkw. zgromadzono aparaturę i maszyny o wartości prawie 90 mln zł, co łącznie z wartością budynków daje sumę 130 mln zł. Infrastruktura ta stanowi podstawę rozwoju studiów inżynierskich. Posiadane laboratoria uatrakcyjniły programy kształcenia poszczególnych specjalności na kierunkach technicznych, a także stały się bodźcem do poszerzenia oferty studiów, m.in. o diagnostykę i eksploatację pojazdów samochodowych, budowę i eksploatację obrabiarek sterowanych numerycznie, automatykę i robotykę przemysłową.

Specjalności lotnicze

W ofercie kształcenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na szczególną uwagę zasługują unikatowe w skali kraju specjalności lotnicze: pilotaż samolotowy, pilotaż śmigłowcowy oraz mechanika lotnicza. Dumą uczelni jest Akademickie Lotnisko Szkoleniowe. Flota PWSZ w Chełmie to 10 nowoczesnych samolotów, dzięki którym studenci zdobywają doświadczenie i doskonalą umiejętności, czego efektem są czołowe miejsca na krajowych i międzynarodowych zawodach lotniczych.

Infrastruktura

PWSZ w Chełmie stale rozbudowuje swoją infrastrukturę. Do 2021 r. powstanie tu betonowy pas o długości ponad 1000 m. Jakość kształcenia i szkolenia personelu lotniczego doceniły m.in. linie lotnicze Wizz Air oraz Enter Air, fundując stypendia dla najlepszych studentów. Dla wszystkich żaków spoza Chełma PWSZ oferuje miejsca w nowoczesnym, komfortowo wyposażonym Domu Studenckim.

Pomoc absolwentom w odnalezieniu się na lokalnym rynku pracy

mgr-Jacek-Kosiński kanclerz-Państwowej-Wyższej-Szkoły-Zawodowej-w-Chełmie

Jacek Kosiński, kanclerz PWSZ

– Oprócz solidnego wykształcenia i praktycznych zajęć, które oferuje nasza uczelnia, zapewniamy studentom liczne szkolenia, wizyty studyjne, udział w targach pracy i konferencjach naukowych. Umożliwiamy też kontakt z pracodawcami, prowadzący bezpośrednio do rekrutacji do pracy w służbach mundurowych, w tym służbach specjalnych, a także w liniach lotniczych. Ponadto kluczowe jest zapewnienie dostępu do nowoczesnej aparatury laboratoryjnej, maszyn i urządzeń produkcyjnych, będących na wyposażeniu chełmskiej PWSZ – powiedział mgr Jacek Kosiński, kanclerz PWSZ.

Doskonalenie szkolenia zawodowego

dr hab inż Arkadiusz Tofil

Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ

– Nasza uczelnia stawia na kompleksowość kształcenia. Wiedza teoretyczna przekazywana na zajęciach zawsze musi zostać uzupełniona praktycznym doświadczeniem. Między innymi dlatego studenci mogą korzystać z półrocznych praktyk u pracodawców, które pozwalają sprawdzić wiedzę zdobytą na zajęciach oraz zapoznać się z realiami pracy i specyfiką zawodu. Atutem PWSZ w Chełmie są też wykładowcy, którzy jako praktycy zawsze dostosowują program do realnych wymagań rynku pracy. Nasi studenci korzystają też z kursów i szkoleń podnoszących ich kwalifikacje – mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie, rektor PWSZ.

Studenci Pilotażu PWSZ w Chełmie

Studenci Pilotażu PWSZ w Chełmie

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Csaba Gabnai
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...
Studia podyplomowe MBA
MBA uznawane jest za najlepszy program szkolenia managerów i...
MBA Management
Studia MBA cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze stron...
Mikołaj Tomaszewicz
Do olimpiady przygotowywałem się 2 lata, uczęszczając na zaj...
tablica kredowa
Tablica czarna kredowa często kojarzy nam się ze szk...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...