PWSZ w Oświęcimiu - budynki

PWSZ im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu

Opublikowano: 5 października 2021

„Studiuj z pasją” – takim hasłem PWSZ w Oświęcimiu zachęca do studiowania osoby, które na co dzień rozwijają swoje zainteresowania. Teraz nie muszą stawać przed dylematem: „studia czy pasja?”. Uczelnia umożliwia dogodne warunki studiowania i zapewnia elastyczne podejście do każdego studenta.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu to jedyna uczelnia publiczna w Małopolsce Zachodniej. Studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie w oświęcimskiej uczelni mają dać studentom umiejętności praktyczne, które umożliwią zdobycie konkretnego zawodu, zgodnego z aspiracjami i ambicjami młodych ludzi. Dlatego PWSZ w Oświęcimiu współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami, w których studenci zdobywają cenne doświadczenie zawodowe oraz praktyczne umiejętności pożądane na rynku pracy.

Doskonalenie szkolenia zawodowego

PWSZ w Oświęcimiu - rektor

– PWSZ mają przed sobą przyszłość. Z racji ich profilu i funkcjonowania w mniejszych miastach muszą być otwarte na współpracę z lokalnymi firmami. Lokalne środowisko biznesu też potrzebuje naszych studentów, gdyż bardzo dobrze kształcimy. Współpraca na linii uczelnia zawodowa–lokalny biznes rozwija się szybko i skutecznie. Dzięki temu zatrzymujemy absolwentów przed odpływem do wielkich aglomeracji. W oświęcimskiej PWSZ studiuje się z pasją, co jest wymierne, bo np. najlepszą Pielęgniarką Roku w Polsce w 2016 r. była właśnie nasza studentka. Kształcenie praktyczne w publicznych uczelniach zawodowych jest potrzebne wszystkim zainteresowanym stronom – mówi prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, rektor PWSZ, przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.

Kierunki studiów

Uczelnia posiada certyfikaty potwierdzające najwyższy poziom kształcenia, a dzięki współpracy z otoczeniem gospodarczym oferuje program nauczania dostosowany do trendów panujących na lokalnym rynku pracy. Studenci mają do wyboru 16 kierunków studiów, m.in.: bezpieczeństwo wewnętrzne, dietetykę, filologię angielską i germańską z językiem angielskim, finanse i rachunkowość, pedagogikę, pielęgniarstwo, politologię, pracę socjalną, wychowanie fizyczne, zarządzanie, informatykę. Od roku akademickiego 2018/2019 nowością są studia magisterskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

Rozwój uczelni

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym wkrótce na uczelni zostanie uruchomione nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej. Symulatory wysokiej wierności, profesjonalne sprzęty oraz fantomy pozwolą na profesjonalne przygotowanie się do zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza. W ramach otrzymanych środków europejskich realizowany jest Zintegrowany Program Rozwoju Uczelni. Wpłynie to na poprawę standardu obsługi studentów i przyczyni się do rozwoju Akademickiego Biura Karier, w którym doradca zawodowy pomaga w wyborze ścieżki zawodowej, a studenci i pracownicy biorą udział w certyfikowanych szkoleniach, które podnoszą ich kompetencje.

Wsparcie studentów w odnalezieniu się na rynku pracy

PWSZ w Oświęcimiu - kanclerz

Nasza uczelnia podejmuje szereg działań mających na celu przygotowanie studentów do pracy na lokalnym rynku pracy. Służy temu wysoka jakość kształcenia praktycznego oparta na ścisłej współpracy z lokalnymi pracodawcami i władzami samorządowymi oraz realizacji zajęć dydaktycznych przez nauczycieli praktyków z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wszystkie kierunki studiów mają profil praktyczny, zobowiązujący do realizacji co najmniej 3 miesięcy praktyk zawodowych u pracodawcy. Ponadto na uczelni funkcjonuje Akademickie Biuro Karier, a studenci mogą liczyć na wsparcie doradcy zawodowego – mówi dr n. med. Katarzyna Matusiak, kanclerz PWSZ.

Praktyki

Na osoby studiujące w PWSZ w Oświęcimiu czekają praktyki zawodowe w renomowanych firmach i instytucjach z bardzo atrakcyjnym wynagrodzeniem, realizowane w ramach „Programu płatnych praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”. O nieustannym rozwoju uczelni świadczą również inwestycje budowlane, dzięki którym w centrum miasta powstanie akademik, a na terenie kampusu trzeci budynek o powierzchni ponad 8 tys. mkw.


Sprawdź porady związane z rachunkowością

https://e-rachunkowosc.pl/


 

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
nauka języka włoskiego z fiszek
Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym język...
jak nauczyć dzieci oszczędzania
Oszczędzanie jest jedną z najważniejszych umiejętnoś...