PZL-KALISZ – Silniki o wielu atutach

Opublikowano: 12 sierpnia 2016

WSK „PZL-KALISZ” S.A. jest zakładem polskiego przemysłu lotniczego, powstałym w 1952 r. Obecnie zatrudniamy 600 osób. Ich wysokie kwalifikacje powodują, że produkowane przez nas silniki cechuje wysoka jakość

Produkujemy tłokowe silniki lotnicze ASz-62 IR do samolotów An-2 i M-18 „Dromader”. Posiadają one szereg międzynarodowych certyfikatów (m.in. z takich krajów, jak USA, Kanada, Brazylia, Chińska Republika Ludowa). Podlegają ciągłej modernizacji, czego efektem jest obecnie nowoczesny silnik z elektronicznym wtryskiem paliwa, zwiększonym resursem i mocą przystosowany do zasilania paliwem samochodowym (E95).

Przeprowadzamy również naprawy i remonty tych urządzeń.

Ponadto produkujemy i remontujemy zespoły i części silnika TWD-10B do samolotu AN-28. Obecnie prowadzimy próby fabryczne z nowym silnikiem tłokowym PZL 200 o mocy 280 KM oraz prace konstrukcyjne nad silnikiem lotniczym PZL 100 o mocy 100 KM.

Nasza oferta handlowa obejmuje również produkcję kół i przekładni zębatych na potrzeby przemysłu lotniczego oraz części do silników wysokoprężnych, takie jak pompy olejowe i sprężarki do silnika W 46, korpusy pomp, korbowody, sworznie oraz inne elementy, które wymagają precyzji wykonania. Ponadto świadczymy usługi w zakresie obróbki mechanicznej oraz cieplnej, cieplno-chemicznej i galwanicznej.

Ich wysoka jakość odpowiada wymogom krajowych i zagranicznych firm lotniczych, co pozwoliło nam nawiązać i rozwijać współpracę z wieloma wymagającymi kontrahentami z branży lotniczej i motoryzacyjnej.

Dla tych pierwszych dostarczamy silniki i części do nich, podzespoły oraz świadczymy usługi remontowe i kooperacyjne.

Dla firm z segmentu motoryzacyjnego produkujemy części do silników wysokoprężnych, które mają zastosowanie w pojazdach trakcyjnych i samochodach. Jesteśmy znani na rynku również jako kooperant w zakresie części maszyn roboczych, głównie kół zębatych.

Rozwój naszej firmy opiera się certyfikacji, i aby sprostać wymaganiom stawianym przez nowoczesny przemysł lotniczy, uzyskaliśmy certyfikaty: ISO 9001-2008, AS 9100, PART 145, PART 21G, AQAP-2110 oraz NADCAP na azotowanie gazowe i jonowe, hartowanie próżniowe, chromowanie, fosforanowanie, pasywację, elektrodrążenie chemiczne, badania nieniszczące stanu powierzchni (NITAL ETCH) i defektoskopię magnetyczną.

Naszym celem jest spełnienie wymagań jakościowych i bezpieczeństwa w wytwarzanych wyrobach. Chcemy, by każdy klient wiedział, że jakość, niezawodność i bezpieczne użytkowanie naszych wyrobów są ich atutem

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Jacek Jankowski,
Czas wszelkich światowych kryzysów gospodarczych stanowi zag...
Marcin Bruske
Chociaż może się wydawać, że czasami trudno połączyć...
WSK „PZL-KALISZ” S.A. jest zakładem polskiego przemysłu...
Wystawa Air Fair, która w tym roku będzie miała...