Radomyśl Wielki

Radomyśl Wielki – przyjazna gmina z tradycjami

Opublikowano: 21 stycznia 2017

– Certyfikat jest dowodem na to, że robimy wiele w zakresie szeroko pojętej tradycji i robimy to nieźle, co potwierdzają osoby spoza naszej gminy tak Józef Rybiński, burmistrz gminy Radomyśl Wielki, skomentował przyznany jej certyfikat„Przyjazna Polska” w kategorii „gmina z tradycją”

Organizatorzy i audytorzy z Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym sprawdzali między innymi, czy w gminie pielęgnuje się ważne tradycje narodowe i kulturowe. Prowadzi również działania promocyjne na rzecz posiadanych dóbr, organizuje uroczystości związane z integracją mieszkańców i przestrzega określonych tradycji.

Radomyśl Wielki – tradycja i nowoczesność

W tym zakresie radomyski samorząd od dawna ma się czym pochwalić, jest bowiem organizatorem imprez o zasięgu wojewódzkim, czego przykładem są: Dni Radomyśla Wielkiego, Podkarpacki Dzień Wędliniarza, Podkarpacki Konkurs Wieńca Dożynkowego, Parada Konna, Piknik Partyzancki. W gminie nie zapomina się też o ważnych dla narodu polskiego i lokalnej społeczności rocznicach, np. obchodach 900-lecia Zgórska, najstarszej miejscowości w powiecie mieleckim.

O gminie Zarszyn mówi się, że jest zagłębiem tradycyjnego wędliniarstwa w południowo-wschodniej Polsce. W kreowaniu takiego obrazu pomagają organizowane na jej terenie eventy, takie jak wspomniany Dzień Wędliniarza, bicie rekordu Guinnessa na najdłuższą kaszankę czy rekordu Polski na najdłuższą linię z kiełbasy. Ponadto włodarze zaangażowali się w obronę producentów wędlin wytwarzanych metodą tradycyjną w zakresie utrzymania norm dotyczących wędzenia. Samorząd promuje również lokalny biznes poprzez politykę niskich podatków.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Polskie przedsiębiorstwa oraz samorządy rozwijają się w...
Przyjazna Polska
Trwa V edycja Programu „Przyjazna Polska”. Rozpoczął...
Gmina Zarszyn jest miejscem niezwykłym, co ma odzwiercie...
24 listopada podczas uroczystej gali w warszawskim EXPO...
Radomyśl Wielki
Gmina Radomyśl Wielki od kilku już lat prowadzi politykę...