Range Rover Evoque

Range Rover Evoque – luksus dla wymagających

Opublikowano: 11 lipca 2023

Nowy Range Rover Evoque doskonale oddaje filozofię minimalizmu wpisaną w projekty marki. Tym razem jednak jego prostą stylistykę wzbogacono o najnowsze technologie i szeroki wybór ekskluzywnych materiałów dla klientów poszukujących nowoczesnego SUV-a dającego poczucie luksusu

Nowy Range Rover Evoque to subtelna ewolucja minimalistycznego wyglądu z zachowaniem niepowtarzalnych cech charakterystycznych dla marki: sylwetki przypominającej coupé, unoszącego się dachu, nieprzerwanej linii bocznej. Wizerunek nowego Range Rovera Evoque wzmacniają dodane elementy: osłona chłodnicy i smukłe reflektory Pixel LED z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej, które przywołują na myśl klejnoty.

Światła nie tylko nadają atrakcyjny wygląd, lecz także podnoszą bezpieczeństwo. Dynamiczne oświetlenie zakrętów pomaga reagować na sytuację na drodze oraz optymalnie oświetlać ciemne zakręty i pobocza, podczas gdy zasięg świateł drogowych zapewnia widoczność pół kilometra do przodu. Adaptacyjne światła drogowe są zdolne do rzucania cieni wokół 4 nadjeżdżających obiektów, nie dopuszczając do oślepiania. Automatycznie dostosowują się też do prędkości pojazdu, rzucając szeroką wiązkę przy niskich prędkościach i dłuższą powyżej 70 km/h.

Wygoda jak nigdy dotąd

Wewnątrz auta zwraca uwagę nowy, zakrzywiony szklany ekran dotykowy o przekątnej 11,4”, umożliwiający łatwe sterowanie kluczowymi funkcjami auta. Usytuowano go w linii wzroku kierowcy, tym samym zapewniając lepszą widoczność, a jednocześnie uwalniając miejsce na wewnętrzne schowki i ładowanie urządzeń bezprzewodowych. Nowa konsola środkowa z regularnymi aktualizacjami oprogramowania Software-Over-The-Air i wbudowanym Amazon Alexa, zasilana przez Pivi Pro,  umożliwia klientom wygodną obsługę.

Range Rover Evoque

Elementy sterujące klimatyzacją, siedzeniami i głośnością są zawsze widoczne na nowych paskach bocznych. Dają one natychmiastowy dostęp do często używanych elementów, w tym indywidualnej regulacji temperatury dla pasażerów z przodu, mocy nawiewu, kamer, nawigacji i poziomu dźwięku. Gdy samochód rusza, przed oczami kierowcy pojawia się trzypanelowy ekran główny, który można łatwo dostosować do swoich potrzeb. System informacyjno-rozrywkowy nowej generacji oferuje znacznie krótszy czas wykonywania zadań i interakcji. Teraz ok. 80 proc. zadań można wykonać za pomocą dwóch dotknięć ekranu głównego.

Range Rover Evoque oferuje też jeden z najbardziej wyrafinowanych zestawów technologii kamer w swojej klasie z 3D Surround View, ClearSight Ground View i lusterko wsteczne ClearSight, które składają się na większą pewność jazdy.

Czysto i zdrowo

Dobremu samopoczuciu pasażerów sprzyjają najnowsze technologie. I tak Cabin Air Purification Plus zapewnia najlepszą jakość powietrza. Nowy Range Rover Evoque w wersji Autobiography (lub opcjonalnie w pakiecie Comfort) oferuje filtrację PM 2,5 i zarządzanie CO2. System aktywuje przycisk „Oczyszczanie” w menu „Jakość powietrza” w Pivi Pro. Jego uruchomienie zmniejsza poziom alergenów oraz cząstek stałych wewnątrz pojazdu. Technologia nanoe X służy zwalczaniu patogenów i pomaga znacznie zredukować nieprzyjemne zapachy, bakterie i alergeny, podczas gdy technologia oparta o Indeks Jakości Powietrza (AQI) pozwala klientom monitorować na ekranie jakość powietrza na zewnątrz w ich lokalizacji i docelowym miejscu podroży.

Innowacje materiałowe lub klasyczna skóra

Fotele Ultrafabrics i Kvadrat, pokryte przyjemnymi w dotyku materiałami będącymi altrnatywą dla skóry, gwarantują poczucie luksusu w nowoczesnym wydaniu. Nowe opcje materiałowe uzupełniają szeroką ofertę skór z myślą o tych, którzy są wierni klasyce. Unikalne detale, w tym Moonlight Chrome na kierownicy, poszyciu konsoli środkowej i wlotach powietrza, nadają modelowi wyrafinowany wygląd. Moonlight Chrome współgra z  nowymi elementami wykończenia, które obejmują – w zależności od modelu − jasne anodowane lub ciemne anodowane aluminium oraz okleinę Shadow Grey Ash Veneer, tworząc eleganckie wykończenie Range Rovera Evoque Autobiography.

Paleta kolorów Range Rovera Evoque obejmuje Arroios Grey, Tribeca Blue i Corinthian Bronze, a warianty kontrastowego dachu − Narvik Black i Corinthian Bronze. Na zewnętrz wyjątkowy charakter Evoque’a podkreśla 8 wzorów felg aluminiowych o rozmiarze do 21” i 5 nowych wykończeń, w tym wersja diamentowa oferowana w Range Rover Evoque Autobiography i Dynamic HSE.

Szeroki wybór napędów

Klienci mają do wyboru modele Evoque S, Dynamic SE, Dynamic HSE i Autobiography. Elektryczna hybryda typu plug-in P300e pozawala pokonywać codzienne trasy w trybie elektrycznym przy zerowej emisji spalin. Range Rover Evoque jest w stanie przejechać do 62 km wyłącznie na napędzie elektrycznym zgodnie z cyklem WLTP, zaś nowy skład chemiczny akumulatora przekłada się na większy rzeczywisty zasięg do 48 km. Każdy P300e jest standardowo wyposażony w funkcję szybkiego ładowania prądem stałym.

Teraz w ofercie jest także większy niż dotychczas wybór silników benzynowych i wysokoprężnych Ingenium w typie miękkiej hybrydy (MHEV). Technologia ta znacznie zwiększa wydajność i szybkość reakcji auta, wykorzystując połączony poprzez pasek napędowy zespół pełniący funkcję generatora i rozrusznika do zbierania energii, która zwykle jest tracona podczas hamowania i zwalniania. Zgromadzona energia jest przechowywana w 48-woltowym akumulatorze litowo-jonowym pod przestrzenią ładunkową i ponownie wykorzystywana podczas przyspieszania.

Hybrydowy układ napędowy łączy wydajny trzycylindrowy silnik benzynowy Ingenium z silnikiem elektrycznym o mocy 80 kW, zapewniając łączną moc wyjściową 309 KM i przyspieszając od 0 do 100 km/h w 6,4 s. Szybkie ładowanie prądem stałym jest standardem w Evoque P300e − zapewnia ładowanie poza domem w zaledwie 30 min. Korzystając z domowej ładowarki o mocy 7 kW, pełne ładowanie od zera można osiągnąć w 2 godz.

Adaptive Dynamics pozwala na optymalizację sztywności zawieszenia w zależności od warunków jazdy, co poprawia komfort jazdy i wpływa na pewność prowadzenia. Dostępny jest także specjalny tryb jazdy terenowej oraz zmiana parametrów jazdy za pomocą systemu Configurable Dynamics, umożliwiająca wyjątkowe osiągi i zwinność na drodze.

Najwyższy zakres możliwości terenowych gwarantuje inteligentny system napędu na wszystkie koła z momentem obrotowym na żądanie (AWD), który zapewnia optymalny rozkład momentu obrotowego, niezależnie od tego, czy jedzie się dynamicznie po drodze, czy rusza z miejsca na śliskiej nawierzchni. System Terrain Response 2 jest dostępny za pośrednictwem Pivi Pro i pozwala dostosować ustawienia pojazdu do warunków jazdy. Każdy z trybów (Eco, Comfort, Trawa-Żwir-Śnieg, Błoto-Koleiny, Piasek, Dynamiczny i Automatyczny) zmienia kalibrację silnika, skrzyni biegów, układu napędu na wszystkie koła, zawieszenia i systemów kontroli stabilności w celu uzyskania optymalnej trakcji i doskonałego opanowania na drodze.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotra Laube
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Xavier Thuizat
W branży lotniczej często powtarza się, że podróż to...
W świecie luksusowych akcesoriów i mebli do domu, iRest Maes...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...