Menu
recepta online

Recepta przez internet – czemu nie?

Czasem chorujemy, krótko albo przewlekle – tak to już jest na Ziemi. Nie zawsze mamy czas na to, by udać się do apteki albo nasza recepta, na którą mieliśmy wykupić lek,  straciła swoją ważność. W obecnych czasach coraz częściej w sukurs przychodzi nam technika. Możemy obecnie, w niektórych przypadkach, otrzymać receptę wystawioną poprzez sieć – bez wychodzenia z domu. To bardzo ciekawa opcja, z którą warto się bliżej zapoznać. Recepta taka jest pełnoprawnym dokumentem pozwalającym uzyskać nam lek. Każdorazowo jest wystawiona przez uprawnionego pracownika medycznego.

Po receptę do lekarza w sieci

recepta onlineMożliwość uzyskania recepty online jest obecnie ograniczona do kilku możliwości. Możemy się o nią starać w momencie potrzeby przedłużenia recepty na leczenie chorób przewlekłych, na tabletki antykoncepcyjne, w tym także na tabletkę „dzień po”. Jak zamówić receptę i leki przez internet? W tym celu wystarczy wykupić konsultację w przychodni lekarskiej dostępnej w sieci, a recepta online zostanie, przesłana na nasz e-mail w formie formacie pdf. Aby taką e-receptę móc otrzymać, należy wypełnić wcześniej specjalny druk, który zostanie przesłany na naszą pocztę mailową. Będzie to nic innego jak wywiad zdrowotny, normalnie przeprowadzany przez lekarza w gabinecie w przychodni stacjonarnej. Gdy go odeślemy na wskazany adres mailowy, po około godzinie otrzymamy nowoczesną e-receptę, którą będziemy mogli zrealizować w każdej aptece. Do jej realizacji wystarczy nasz numer PESEL, a także specjalny czterocyfrowy kod przypisany do recepty. Na tej podstawie farmaceuta wyda nam odpowiednie lekarstwo. Recepty takie są realizowane w Polsce od pierwszego stycznia 2019 roku.

Recepta w ciągu godziny

Zwłaszcza w przypadku tabletki „dzień po” czas ma bardzo duże znaczenie. Zwłoka może mieć tu daleko idące konsekwencje. Także konieczność przedłużenia terapii, gdy akurat skończyły nam się zażywane przez nas specyfiki, może wymagać skorzystania z błyskawicznego zamówienia recepty przez Internet. Takie rozwiązanie może być bardzo pomocne dla wielu z nas. Dobrze mieć świadomość, że mamy taką możliwość – bez wychodzenia z domu. E-Receptę wystawiają tylko uprawnieni pracownicy medyczni, posługujący się podpisem elektronicznym. Dokument ten jest na bieżąco wprowadzany do Systemu Informacji Medycznej, a więc jest pełnoprawną receptą, z którą możemy udać się na zakupy do apteki. Godzinne oczekiwanie na receptę zdecydowanie skraca czas, który byśmy stracili, udając się do stacjonarnej przychodni. Nie mówiąc już o tym, że nie będziemy narażeni na drobnoustroje chorobotwórcze, których jest pełno w każdym ośrodku zdrowia.

Skutecznie oraz szybko

recepta onlineWszystko odbywa się więc całkowicie bezpiecznie oraz szybko, a cena samej konsultacji jest zdecydowanie niższa niż, np. koszty potencjalnej wizyty w prywatnym gabinecie ginekologicznym. Wygoda oraz dyskrecja mają też swoją wartość – to już naprawdę XXI wiek. Warto więc korzystać z tego typu udogodnień coraz częściej, a nie tylko w przypadkach awaryjnych. Przejrzysta strona internetowa oraz możliwość zapytania o szczegóły przed rozpoczęciem całej procedury, są też bardzo zachęcającą opcją do skorzystania z usług firmy zdalnaprzychodnia.pl. Strona dysponuje również fachowym blogiem, na którym możemy znaleźć ciekawe artykuły, np. na temat antykoncepcji lub tabletki „dzień po”. Wiedzy na temat, który nas bardzo interesuje – własnego zdrowia, nigdy za wiele.

Jedna odpowiedź do “Recepta przez internet – czemu nie?”

  1. Zorientowana pisze:

    Przy e-wizycie/ e-konsultacji wszystkie leki na receptę płatne są 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020