recepty online

Recepty online – nowa usługa dla większej wygody polskich pacjentów

Opublikowano: 12 sierpnia 2021

Panująca obecnie sytuacja w polskiej ochronie zdrowia pokazała dobitnie, że wiele usług, z których na co dzień korzystają Polacy, nie musi być świadczona stacjonarnie w gabinecie. Jedną z nich jest konsultacja lekarska lub uzyskanie recepty na stale przyjmowane leki. Recepty online stały się bardzo popularne i ułatwiają dostęp do leków każdemu, kto potrzebuje szybko uzupełnić zapas przyjmowanych medykamentów.

Receptę online można uzyskać bez wychodzenia z domu, a zrealizować w dowolnej aptece. Wystarczy skontaktować się z lekarzem za pośrednictwem systemów teleinformatycznych, bez konieczności pojawienia się w gabinecie lekarskim.

Jak otrzymać recepty online?

Aby otrzymać receptę online, trzeba przejść prostą procedurę weryfikacji. Początkowo należy wskazać, na jaki lek ma być wystawiona e-recepta oraz dodać go do recepty. Później następuje weryfikacja zasadności wystawienia recepty przez lekarza, który analizuje odpowiedzi na pytania z wywiadu medycznego, udzielone przez zamawiającą osobę. Tak przygotowana recepta online będzie dostępna do pobrania po opłaceniu zamówienia. Jeśli lekarz będzie miał wątpliwości dotyczące stanu zdrowia pacjenta, który chce uzyskać receptę w formie elektronicznej, skontaktuje się z nim aby wyjaśnić wątpliwości i przeprowadzić pogłębiony wywiad lekarski. Cała usługa jest objęta tajemnicą lekarską, a wystawiona online recepta uzyskuje ważność jak każda inna recepta – można ją zrealizować w każdej aptece w ciągu 30 dni od daty wystawienia.

Recepta online dla każdego

Aby zamówić receptę online, trzeba mieć ukończone 18 lat – usługa jest dostępna jedynie dla osób pełnoletnich. Można ją otrzymać na potrzebne leki przyjmowane stale, na leki doraźne, a także na tabletki antykoncepcyjne, również te zaliczane do antykoncepcji awaryjnej. Ostatni przypadek jest szczególnie ważny – tzw. tabletka “po” jest dostępna w Polsce jedynie na receptę, a jej skuteczność zależy od czasu użycia po stosunku płciowym. Jest przepisywana zwykle po konsultacji medycznej, jednak czas oczekiwania na taką konsultację u lekarza ginekologa w ramach NFZ może okazać się zbyt długi.

Recepty online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przyjmują medykamenty na stałe. W tym przypadku konsultacje lekarskie często są zbędne, a wizyta w gabinecie ogranicza się do przekazania informacji dotyczącej ilości potrzebnych leków. W tym przypadku wystarczą recepty wystawiane online po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu lekarskiego.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
E-recepta
Papierowe recepty powoli przechodzą do historii. Obe...
Cascara
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieje zdrowsza al...