Renault Megane Grandtour

Renault Megane Grandtour E-TECH Plug-In – nowa hybryda w klasie kompakt

Opublikowano: 3 czerwca 2021

Renault Megane to jeden z najlepiej rozpoznawalnych samochodów kompaktowych w Europie. Nic dziwnego − pierwsza generacja tego modelu pojawiła się na rynku w 1996 roku i od razu zdobyła rzesze klientów. W 2015 roku zadebiutowała czwarta odsłona Megane, która od niedawna jest dostępna z nowoczesnym napędem hybrydowym

Obecnie produkowana generacja Renault Megane wyróżnia się na tle pozostałych modeli elegancką i nowoczesną stylistyką. Dotyczy to wszystkich wersji nadwozia, jednak duża część klientów decyduje się na pakowne kombi. Wynika to z faktu, iż wariant ten jest najbardziej praktyczny. Oferuje naprawdę dużą przestrzeń bagażową do dyspozycji kierowcy oraz pasażerów, przez co doskonale sprawdzi się jako towarzysz dalekich podróży.

Na uwagę zasługuje również nowocześnie zaprojektowane wnętrze. Sterowanie wieloma funkcjami pojazdu odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Klasyczne, analogowe zegary również zastąpiono cyfrowym wyświetlaczem. Nabywca może zdecydować się na wiele dodatkowych opcji wyposażenia, które umilą i ułatwią podróże.

Renault Megane Grandtour

Nowoczesny napęd hybrydowy – serce samochodu

Renault od dłuższego czasu przykłada dużą wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska. Z tego względu francuski producent wprowadził do swojej oferty nowoczesne napędy z rodziny E-TECH. Rozwiązanie to można znaleźć także pod maską Megane Grandtour.

Podstawę napędu Renault Megane Grandtour E-TECH Plug-In stanowi silnik benzynowy o pojemności 1.6 l. Co ciekawe, jest to jednostka wolnossąca, która generuje zaledwie 91 KM. Niska moc pozytywnie wpływa na jej trwałość. Natomiast kierowca nie powinien obawiać się o osiągi samochodu, ponieważ silnikowi benzynowemu towarzyszy jednostka elektryczna o mocy 66 KM. Łączna moc układu hybrydowego to 160 KM, co zapewnia ponadprzeciętne przyspieszenie oraz elastyczność. Rozpędzenie pojazdu od zera do 100 km/h trwa 9 sekund, co należy uznać za naprawdę dobry wynik.

Renault Megane Grandtour

Korzystne rozwiązanie do miasta i w dłuższą trasę

Najnowsza wersja Megane to hybryda plug-in, a więc ładowana z gniazdka. Samochód wyposażono w akumulator o pojemności 9,6 kWh. Zgodnie z zapewnieniami producenta auto jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu 50 km w warunkach miejskich. Gdyby jednak doszło do wyczerpania prądu, z pomocą przyjdzie silnik spalinowy. Możliwość ta jest szczególnie przydatna w czasie jazdy poza miastem, gdzie pokonuje się znacznie większe odległości.

A jak wygląda spalanie? Renault deklaruje, że wynosi ono średnio 1,3 l na 100 km. To zasługa silnego wspomagania ze strony silnika elektrycznego. Jeżeli jednak jazda odbywa się wyłącznie na napędzie elektrycznym, wówczas spalanie benzyny spada do zera. Dynamiczny charakter auta zachęca do szybkiej jazdy, z którą wiąże się wyższe spalanie, ponieważ samochód porusza się wówczas na dwóch rodzajach napędu.

Renault Megane Grandtour

Ile kosztuje Renault Megane Grandtour E-TECH Plug-In?

Każdego potencjalnego nabywcę interesuje kwestia kosztów, jakie należy ponieść w związku z zakupem samochodu. Jeżeli chodzi o Renault Megane Grandtour E-TECH Plug-In, to oferta przedstawia się atrakcyjnie na tle rynkowych konkurentów, aczkolwiek nie jest to tania propozycja, jak każde auto z tego typu napędem. Ceny tej wersji Megane rozpoczynają się bowiem od kwoty 131 900 zł. Za tę kwotę można nabyć podstawową wersję Zen, posiadającą wyposażenie, które dla większości kierowców jest wystarczające. Najbardziej wymagający zainteresują się wersją za 144 400 zł, nie licząc dodatkowych opcji.

Należy jednak pamiętać, że eksploatacja auta z napędem hybrydowym jest znacznie tańsza niż klasyczny samochód spalinowy. W perspektywie dłuższego użytkowania może się okazać, że różnica w cenie zostanie mocno zniwelowana.

Renault Megane Grandtour E-TECH Plug-In to propozycja dla kierowców, którzy lubią dynamiczną jazdę, ale zależy im również na ekonomii oraz ekologii. Ponadto nadwozie typu kombi oferuje naprawdę pojemną przestrzeń bagażową, co szczególnie docenią rodziny.

AutoVIPek

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sonos
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...
Integracja telefonii z CRM
Rozmowa telefoniczna to wciąż podstawowy środek komu...
Ewa Kraińska
AI już kieruje naszymi zakupami. To jest aktualna rz...
Pompa ciepła
Pompy ciepła stanowią innowacyjne rozwiązanie w dzie...