Renault Megane

Renault Megane GT – małe kombi, a radość duża

Opublikowano: 2 czerwca 2017

Od niedawna dostępny jest w Polsce nowy 5-drzwiowy Renault Megane GT. Jego producent zwraca przede wszystkim uwagę na śmiały design i zastosowane nowoczesne technologie, typowe dla aut z wyższego segmentu.

Już na pierwszy rzut oka uwagę zwraca pełen ekspresji design nowej wersji Renault Megane GT – to mały samochód kombi o doskonale wyważonych proporcjach. Mimo niewielkich rozmiarów, cechuje go elegancja, a rozstaw kół – najszerszy w swojej klasie – zapewnia stabilną jazdę.

Przednie światła auta mają charakterystyczny kształt. Reflektory w systemie LED zaprojektowano w niespotykanym kształcie litery C. Również tylnie światła LED z efektem 3D podkreślają jego unikalną osobowość. Chromowane listwy ozdobne, biegnące wzdłuż nadwozia, nadają mu wrażenie lekkości.

Renault Megane

Wnętrze Megane’a stwarza wiele możliwości aranżacji.

Po złożeniu tylnich siedzeń i przedniego siedzenia pasażera otrzymuje się przestrzeń ładunkową o rekordowej długości 2,7 m. Pojemność bagażnika wynosi 580 litrów, można ją jednak łatwo zwiększyć dzięki systemowi Easy Break. Przy pomocy umieszczonej w bagażniku dźwigni automatycznie składane są tylnie kanapy. Samą przestrzeń ładunkową można podzielić na dwie części.

Wysoka i szeroka konsola kierowcy nadaje wnętrzu ekskluzywny wygląd.

W środku przewidziano ponadto liczne schowki, m.in. trzylitrowy schowek w podłokietniku. Producent Renault Megane GT wyposażył auto w technologie i systemy charakterystyczne dla wyższego segmentu. Dostępne są one w standardzie lub opcjonalnie.  Fotele przednie zostały specjalnie wyprofilowane i posiadają wbudowane zagłówki. Ich sportowy charakter podkreślają przeszycia w kolorze niebieskim. Dostępna jest tapicerka materiałowa lub – opcjonalnie – z alcantary.

Przezroczysty, kolorowy wyświetlacz Head-Up podaje informacje, które są widoczne bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Pokazuje on m.in. prędkość, dane z systemu nawigacji i innych systemów wspomagających kierowcę. System multimedialny R-LINK 2 kierowany jest przy pomocy ekranu dotykowego, dostępnego w dwóch formatach – poziomego o przekątnej 7 cali i pionowego o przekątnej 8,7 cala. Poprzez ekran można kierować nawigacją, radiem, aplikacjami, a także systemami wspomagającymi prowadzenie.

Renault Megane

W samochodzie zastosowano również układ czterech kół skrętnych 4Control. Zwiększa on dynamikę i precyzję jazdy na krętych drogach i przyczepność kół, umożliwia także bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu, niezależnie od stylu jazdy.

System kontroli pasa ruchu informuje kierowcę sygnałem dźwiękowym o każdym przekroczeniu linii pasa bez wcześniejszego włączenia kierunkowskazu. Aktywny regulator prędkości automatycznie dostosowuje prędkość, tak by zachować odstęp między pojazdami. Steruje on zarówno silnikiem, jak i układem hamulcowym. System kontroli martwego punktu ostrzega kierowcę przy pomocy diody na lusterku bocznym.

Renault Megane GT wyposażony jest w silnik benzynowy o mocy 151 KW, opracowany z myślą o maksymalnych doznaniach, które wynikają z dynamicznej, sportowej jazdy. Samochód w najprostszej wersji dostępny jest w cenie od 108400 zł.

Tekst: Wojciech Ostrowski

Fot. materiały prasowe

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kia EV9
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Nissan Ariya
Elektromobilność jest trendem, od którego nie ma odwrotu we...
Wynajem średnioterminowy
Posiadanie własnej firmy ma wiele zalet, jednak aby osiągnąć...
Mercedes-AMG GT
Mercedes-AMG GT 63 S E Performance 4-door Coupe to najmocnie...
Range Rover Evoque
Nowy Range Rover Evoque doskonale oddaje filozofię m...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...