Menu
Renault Megane

Renault Megane GT – małe kombi, a radość duża

Od niedawna dostępny jest w Polsce nowy 5-drzwiowy Renault Megane GT. Jego producent zwraca przede wszystkim uwagę na śmiały design i zastosowane nowoczesne technologie, typowe dla aut z wyższego segmentu.

Już na pierwszy rzut oka uwagę zwraca pełen ekspresji design nowej wersji Renault Megane GT – to mały samochód kombi o doskonale wyważonych proporcjach. Mimo niewielkich rozmiarów, cechuje go elegancja, a rozstaw kół – najszerszy w swojej klasie – zapewnia stabilną jazdę.

Przednie światła auta mają charakterystyczny kształt. Reflektory w systemie LED zaprojektowano w niespotykanym kształcie litery C. Również tylnie światła LED z efektem 3D podkreślają jego unikalną osobowość. Chromowane listwy ozdobne, biegnące wzdłuż nadwozia, nadają mu wrażenie lekkości.

Renault Megane

Wnętrze Megane’a stwarza wiele możliwości aranżacji.

Po złożeniu tylnich siedzeń i przedniego siedzenia pasażera otrzymuje się przestrzeń ładunkową o rekordowej długości 2,7 m. Pojemność bagażnika wynosi 580 litrów, można ją jednak łatwo zwiększyć dzięki systemowi Easy Break. Przy pomocy umieszczonej w bagażniku dźwigni automatycznie składane są tylnie kanapy. Samą przestrzeń ładunkową można podzielić na dwie części.

Wysoka i szeroka konsola kierowcy nadaje wnętrzu ekskluzywny wygląd.

W środku przewidziano ponadto liczne schowki, m.in. trzylitrowy schowek w podłokietniku. Producent Renault Megane GT wyposażył auto w technologie i systemy charakterystyczne dla wyższego segmentu. Dostępne są one w standardzie lub opcjonalnie.  Fotele przednie zostały specjalnie wyprofilowane i posiadają wbudowane zagłówki. Ich sportowy charakter podkreślają przeszycia w kolorze niebieskim. Dostępna jest tapicerka materiałowa lub – opcjonalnie – z alcantary.

Przezroczysty, kolorowy wyświetlacz Head-Up podaje informacje, które są widoczne bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Pokazuje on m.in. prędkość, dane z systemu nawigacji i innych systemów wspomagających kierowcę. System multimedialny R-LINK 2 kierowany jest przy pomocy ekranu dotykowego, dostępnego w dwóch formatach – poziomego o przekątnej 7 cali i pionowego o przekątnej 8,7 cala. Poprzez ekran można kierować nawigacją, radiem, aplikacjami, a także systemami wspomagającymi prowadzenie.

Renault Megane

W samochodzie zastosowano również układ czterech kół skrętnych 4Control. Zwiększa on dynamikę i precyzję jazdy na krętych drogach i przyczepność kół, umożliwia także bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu, niezależnie od stylu jazdy.

System kontroli pasa ruchu informuje kierowcę sygnałem dźwiękowym o każdym przekroczeniu linii pasa bez wcześniejszego włączenia kierunkowskazu. Aktywny regulator prędkości automatycznie dostosowuje prędkość, tak by zachować odstęp między pojazdami. Steruje on zarówno silnikiem, jak i układem hamulcowym. System kontroli martwego punktu ostrzega kierowcę przy pomocy diody na lusterku bocznym.

Renault Megane GT wyposażony jest w silnik benzynowy o mocy 151 KW, opracowany z myślą o maksymalnych doznaniach, które wynikają z dynamicznej, sportowej jazdy. Samochód w najprostszej wersji dostępny jest w cenie od 108400 zł.

Tekst: Wojciech Ostrowski

Fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022