Rewolucja w poruszaniu się po mieście – carsharing

Opublikowano: 15 maja 2018

Żyjesz w mieście i doskonale wiesz, jak trudno czasem o miejsce parkingowe w centrum? Problem ten nie istnieje dla mieszkańców Poznania, którzy wybrali carsharing. Sprawdź, co zyskasz, jeżdżąc samochodami na minuty.

3 powody, dla których warto zdecydować się na carsharing

Z raportu Frost&Sullivan wynika, że w przyszłości, a dokładniej w roku 2025 z carsharingu będzie korzystać 36 mln kierowców, do dyspozycji których będzie ok. 427 tys. aut. Eksperci dostrzegają ogromny potencjał w systemie współdzielenia pojazdów mechanicznych, a to choćby z uwagi na fakt, że coraz więcej osób, podejmując decyzje np. zakupowe, ma na względzie nie tylko kwestię finansową, lecz bierze pod uwagę także aspekt ekologiczny.

Dlaczego warto korzystać z carsharingu? Powodów jest wiele, a do najważniejszych należą:

  • możliwość użytkowania pojazdu bez konieczności jego posiadania

Z samochodu w ramach systemu współdzielenia pojazdu każdy kierowca może skorzystać wówczas, gdy go potrzebuje. Każdy pojazd jest zatankowany, ubezpieczony i przygotowany do drogi. Jeżeli korzystasz z samochodu raz lub dwa razy w tygodniu, aby w wygodny sposób zrobić zakupy, to wcale nie musisz go posiadać.

  • wygoda

Spółka Easyshare, która proponuje klientom samochody na minuty w Poznaniu udostępnia specjalną aplikację mobilną. To właśnie za jej pośrednictwem kierowcy dokonują rezerwacji pojazdu. Ponieważ ponad 200 samochodów czeka na parkingach w różnych częściach miasta, kierowcy nie mają kłopotu z dotarciem do wybranego auta. Dodatkowo nie muszą oni martwić się o parking, bo na terenie miasta czeka ponad 100 miejsc parkingowych, które są zarezerwowane dla samochodów tej firmy.

  • oszczędność pieniędzy

Utrzymanie samochodu to spore koszty. Niezależnie od tego, czy pojazd jest stale użytkowany, czy tylko stoi w garażu, właściciel musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. W przypadku carsharingu rozliczenie odbywa się za faktyczny czas korzystania z pojazdu. Klienci płacą za każdą rozpoczętą minutę jazdy, za każdy rozpoczęty kilometr i postój.

Usługa carsharingu w Łodzi

Coraz większa liczba klientów i duże zainteresowanie carsharingiem sprawia, że firmy nie obawiają się uruchomienia swojej usługi w kolejnych miastach. Tak jest w przypadku firmy Easyshare, która zdecydowała się wejść na łódzki rynek. Mieszkańcy Łodzi mogą już samodzielnie się przekonać o korzyściach płynących z usługi, jaką jest carsharing.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotra Laube
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...