roaming w Orange

Roaming w Orange także w ofercie na kartę

Opublikowano: 17 lipca 2023

Jadąc za granicę, nie musisz ogarniać na szybko oferty abonamentowej, żeby móc korzystać z atrakcyjnego roamingu. Zamiast tego możesz sprawdzić rozwiązanie dotyczące rozmów, SMS-ów i pakietu internetu za granicą w Orange na kartę. Propozycja jest bardzo przejrzysta i nie trzeba długo dumać nad ofertą, by dojść do tego, ile zapłacisz za swoje usługi w danym kraju. Co w przypadku roamingu wcale nie jest takie oczywiste!

A jak włączyć roaming w Orange na kartę?

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, jak tak właściwie korzysta się z roamingu w Orange na kartę. Na szczęście – bardzo prosto! Teoretycznie roaming powinien włączyć się automatycznie, ale na wszelki wypadek warto wiedzieć, jak uruchomić go ręcznie. W przypadku Orange można zrobić to na trzy sposoby, a każdy z nich jest bezpłatny (nie płacisz za włączenie roamingu):

  • Przez internet – w sekcji Pakiety i usługi, po zalogowaniu się do swojego konta klienta na stronie operatora.
  • SMS-em – o treści AKT ROAMING pod nr 80179.
  • Przez połączenie – pod nr 510 100 100 dla klientów indywidualnych lub 510 600 600 dla biznesu.

Co istotne, po przekroczeniu granicy należy zrestartować telefon, by roaming zaczął działać.

A dalej korzysta się już ze swojego numeru tak, jak w kraju – tylko według innego cennika, o czym więcej w dalszej części artykułu. Doładowania najprościej jest robić online, przez stronę https://doladowania.orange.pl/.

Roaming w Orange na kartę w Europie – jak to działa?

Unia Europejska przyniosła mieszkańcom krajów członkowskich sporo korzyści, a jedną z nich są znacznie niższe ceny za połączenia realizowane w ramach roamingu. Operatorzy mają zapewniać swoim klientom dostęp do usług po cenach krajowych. Ale wiadomo, podróże czy wyjazdy służbowe odbywają się nie tylko na tereny UE. Aby ustalenie, ile zapłaci się za wykonywanie lub odbieranie rozmów, a także wysyłanie SMS-ów czy MMS-ów bądź korzystanie z internetu za granicą, było jak najprostsze, wprowadza się dla ułatwienia tzw. strefy roamingowe.

Roaming w Orange na kartę dzieli Europę na dwie strefy:

  • Strefa 1. roamingu w Orange na kartę – oferta

Strefa pierwsza obejmuje:

  • państwa członkowskie Unii Europejskiej,
  • terytoria zależne – Gibraltar, Gujanę Francuską, Gwadelupę, Martynikę oraz Reunion,
  • a także: Norwegię, Islandię i Liechtenstein.

Odbieranie połączeń we wszystkich tych państwach jest całkowicie darmowe. Z kolei za dzwonienie do bliskich znajdujących się w Polsce zapłacisz 29 groszy za minutę, bez względu na to, z którego kraju strefy pierwszej. Nieco inaczej jest w przypadku cen za SMS-y i MMS-y w roamingu Orange na kartę. Tutaj już trzeba sprawdzać bieżący cennik w strefie pierwszej dla taryfy, z której się korzysta – można go znaleźć na stronie internetowej operatora.

A jak wygląda internet za granicą w Orange na kartę? W strefie 1. do wszystkich pakietów internetu, z których korzystasz na terenie Polski, przypisany jest niewielki pakiet darmowych danych w roamingu. O tym, ile netu możesz wykorzystać, przeczytasz na stronie Orange – znajdziesz tam również aktualny cennik za 1 MB poza pakietem.

  • Strefa 2. roamingu w Orange na kartę – oferta

Strefę drugą tworzą natomiast, ujmując najprościej, wszystkie terytoria europejskie, które nie zostały zakwalifikowane do strefy pierwszej. To między innymi Albania, Czarnogóra, Rosja, Turcja czy Wyspy Owcze. Na wszystkich tych terenach ceny są już zdecydowanie wyższe niż w przypadku strefy pierwszej. I ponieważ mogą się co jakiś czas zmieniać, to najlepiej jest zajrzeć na stronę roamingu w Orange na kartę, by sprawdzić aktualny cennik.

artykuł sponsorowany

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
połączenia międzynarodowe
Planujesz zagraniczne wakacje, a może szybki city break? Jeś...
Orange Flex
Orange Flex to plan komórkowy w aplikacji, który poj...
doładowanie telefonu w sklepie
Jednym ze sposobów na uzupełnienie środków na koncie...
Huawei Mate 9 Porshe Design
HUAWEI w swych nowych modelach postawił na jakość i...
Samsung Galaxy S6
Rodzina telefonów Galaxy to jedna z najbardziej udan...