robienie zdjęć smartfonem

Robienie zdjęć smartfonem – 6 niesamowitych sztuczek

Opublikowano: 12 listopada 2021

Robienie zdjęć smartfonem stało się teraz czymś bardzo powszechnym. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu noszenie ze sobą kompaktowego aparatu cyfrowego było powszechne, obecnie większość ludzi ma telefon komórkowy. W końcu i tak zawsze masz to przy sobie. A jakość zdjęć z telefonu komórkowego poprawiła się tak bardzo, że nie ma prawie żadnych różnic w stosunku do taniego aparatu cyfrowego. Często obrazy są nawet wyższej jakości. Niemniej jednak istnieje oczywiście kilka sposobów na uzyskanie jeszcze lepszych migawek za pomocą smartfona. Poniższe dziesięć wskazówek i wskazówek pomoże Ci zostać profesjonalistą, jeśli chodzi o fotografowanie telefonem komórkowym.

Zawsze ustawiaj najlepszą możliwą jakość obrazu

Może to zabrzmieć banalnie, ale jest to szczególnie ważne podczas robienia zdjęć smartfonem. Aby później mieć optymalne opcje edycji, zawsze należy ustawić najwyższą rozdzielczość i najlepszą możliwą jakość obrazu. Zwykle jest to już ustawione na urządzeniu, ale warto to sprawdzić ponownie. W szczególności, jeśli obrazy mają być później przetwarzane za pomocą specjalnego oprogramowania lub jeśli poszukiwane jest powiększenie jako plakat, szkoda by było, gdyby wyglądały na pikselowane i dlatego nie nadają się do użytku. Dlatego: zawsze używaj maksymalnej jakości obrazu podczas robienia zdjęć smartfonem. W końcu zdjęcia można nadal zmniejszać jeśli na przykład chcesz zaoszczędzić miejsce na dysku twardym podczas archiwizacji.

Użyj funkcji obrazu serii

Ta wskazówka też powinna mieć sens – w praktyce jednak nie wszyscy o tym pomyślą. Aby mieć jak największy wybór nagrań, z których potem można wyselekcjonować najlepsze, należy skorzystać z funkcji zdjęć seryjnych. Jest to dostępne na większości urządzeń i jest dobrym argumentem za robieniem zdjęć smartfonem (sprawdź Premiera HUAWEI nova 8i). W zależności od modelu, możesz zrobić wiele zdjęć w krótkich odstępach czasu, naciskając spust migawki przez dłuższy czas. W ten sposób najlepsze zdjęcie można później w spokoju wybrać. Pozostałe obrazy są po prostu ponownie usuwane.

Jak zdjęcia nigdy się nie rozmazują

Niepewne obrazy są jedną z największych irytacji każdego fotografa. Bez względu na to, jak ładnie można wybrać motyw, rozmycie zrujnuje obraz. Oto kilka wskazówek, które powinny przede wszystkim pomóc temu zapobiec:

  • Zawsze trzymaj smartfon obiema rękami
  • Najlepiej ustawić urządzenie na twardym podłożu
  • Użyj statywu
  • Aktywuj spust migawki za pomocą pilota

Szczególnie ostatnia wskazówka może być na wagę złota. Ponieważ nawet statyw na niewiele się zda, jeśli smartfon zostanie poruszony niewłaściwym ruchem po uruchomieniu spustu. Pomóc w tym może nawet zwykły przewodowy zestaw słuchawkowy z przyciskami do regulacji głośności. Wystarczy go podłączyć, nacisnąć przycisk plus i zrobić zdjęcie bez rozmycia. Alternatywnie można użyć pilota Bluetooth, który jest dostarczany z wieloma kijkami do selfie.

Jeśli to możliwe, unikaj powiększania

Każdy, kto zobaczy ciekawy obiekt z daleka, szybko pokusi się o zbliżenie go za pomocą zoomu cyfrowego. Jednak ta metoda nie jest zalecana. Bo niestety niewiele można zrobić z tak stworzonymi obrazami. Dzięki powiększaniu nagrania stają się rozpikselowane i całkowicie bezużyteczne nawet przy niewielkim powiększeniu. Tutaj też ujawnia się jedna z największych słabości podczas robienia zdjęć smartfonem. Jakość zdjęć robionych z zoomem szybko się pogarsza. Tak więc: trzymaj się od niego z daleka i, jeśli to możliwe, staraj się zbliżyć do tematu.

Tworzy to zdjęcia z głębią

Fajną rzeczą w robieniu zdjęć smartfonem jest to, że wbudowane aparaty mają zazwyczaj dość duży kąt widzenia. Dzięki temu idealnie nadają się do tworzenia imponujących efektów szerokokątnych . Ale jak nadać zdjęciom szczególną głębię? Fotograf powinien za to dosłownie paść na kolana. Na przykład kwiaty lub kamienie idealnie nadają się jako motyw na pierwszym planie, a za nimi ukazuje się wspaniała panorama. Ważne jest, aby zbliżyć się jak najbliżej do danego obiektu.

Lepsze portrety pod światło dzięki lampie błyskowej

Ujęcia z podświetleniem to także jedno z największych wyzwań podczas robienia zdjęć smartfonem. Jeśli na przykład ludzie mają być fotografowani na tle krajobrazu w takich warunkach, będą widziani tylko jako ciemna sylwetka. Aby umieścić zarówno osobę na pierwszym planie, jak i w tle w jak najlepszym świetle, zaleca się włączenie lampy błyskowej aparatu w telefonie komórkowym. To całkowicie oświetla scenerię i równoważy kontrasty.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
WarsawJS
WarsawJS, wiodąca społecznoś...
BMW
BMW to marka, która od lat wyznacza standardy w świecie moto...
czyszczenie zmywarek
Zmywarka to urządzenie, które stało się niezbędnym sprzętem...
motorola
Pod koniec czerwca br. w butiku przy ul. Moliera 2 w Warszaw...
chiptuning
Doświadczenie pokazuje, że c...