Menu
materac

Rodzaje materacy – jakie są i kiedy warto je wybrać?

Ból szyi i kręgosłupa potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. W wielu przypadkach spowodowany jest nieodpowiednim podparciem dla pleców podczas snu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy różniących się budową i sposobem wykonania. Jaki materac wybrać, żeby poprawić komfort snu? Sprężynowy, a może hybrydowy? Podpowiadamy!

Dlaczego wybór materaca ma tak duże znaczenie?

Zanim krótko opiszemy najpopularniejsze rodzaje materacy, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wybór odpowiedniego produktu jest tak istotny dla zdrowia i higieny snu. Materac niedopasowany do wagi oraz budowy ciała może powodować dyskomfort w odcinku szyjnym, piersiowym, lędźwiowym i krzyżowym. Nawracający ból często prowadzi do bezsenności, chronicznego zmęczenia, spadku nastroju i utraty energii. Gdy wybierasz materac, pomyśl więc, że będzie on czymś więcej niż kolejnym „meblem” do sypialni. Jeśli dotychczas zdarzało Ci się spać głównie na kanapie lub źle dobranym materacu, różnicę poczujesz prawdopodobnie już po pierwszej nocy.

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe charakteryzują się dużą elastycznością i odpornością na obciążenia. To rozwiązanie, które oferuje wysoki komfort użytkowania i podparcie dla całego ciała. Dostępne na rynku produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wygodę użytkowania, niezależnie od wagi czy ulubionej pozycji w trakcie snu. W tego typu materacach sprężyny znajdują się w specjalnej kieszonce. Dzięki temu materac nie zapada się pod ciężarem leżącej na nim osoby i nie wydaje nieprzyjemnych, skrzypiących odgłosów (nawet po wielu latach użytkowania). Za to idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i naturalnych krzywizn kręgosłupa. Materace sprężynowe to jedna z najpopularniejszych grup produktów. Są chętnie wybierane nie tylko przez osoby starsze, przyzwyczajone do snu na tradycyjnych materacach, ale także przez rodziców, którzy szukają idealnego rozwiązania dla swoich pociech.

Materace hybrydowe

To grupa produktów, która, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, łączy w sobie cechy materacy sprężynowych i piankowych. To dobre rozwiązanie dla osób, które oczekują maksymalnej wygody. Materac hybrydowy jest rozwiązaniem nowoczesnym i uniwersalnym. Zapewni wygodę każdemu niezależnie od wieku, płci i wagi. Produkty te są chętnie wybierane przez osoby, które stawiają komfort snu na pierwszym miejscu.

Materac hybrydowy zbudowany jest warstwowo. Warstwa wewnętrzna, sprężynowa, zapewnia odpowiednią elastyczność. Z kolei zewnętrzna, piankowa, gwarantuje doskonałe podparcie dla całego ciała i odpowiedni komfort cieplny podczas snu. Materace hybrydowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale przepuszczać powietrze, co pozwala znacznie ograniczyć gromadzenie się w ich wnętrzu kurzu, roztoczy i bakterii. Dzięki temu są chętnie stosowane także przez alergików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023