Menu
rower miejski

Jaki rower miejski kupić?

Rowery miejskie od wielu lat podbijają serca nie tylko mieszkańców dużych miast. Wygoda i wyjątkowy wygląd sprawiły, że w czasie sezonu zobaczymy je w każdym parku, nad jeziorem czy w centrum miasta. Jeśli szukamy modelu, który ma być nie tylko funkcjonalny, ale i wyróżniać się dbałością o estetykę, koniecznie musimy wziąć pod uwagę rowery miejskie. Jednak jaki model wybrać, by cieszyć się wysokim komfortem jazdy?

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz i dłuższe, pogodne dni sprawiają, że zamiast środka transportu w postaci samochodu wybieramy rower. Miłośnicy dwóch kółek z niecierpliwością czekają na moment pierwszej wycieczki i skutecznego omijania największych korków w drodze do pracy. Możemy zauważyć, że rowerami miejskimi poruszają się nie tylko panie – ten rodzaj rowerów staje się popularny także wśród mężczyzn. Jeśli chodzi o rowery damskie miejskie, wzrok przykuwa ich zachwycający design i piękne, głównie pastelowe kolory. Zanim jednak wybierzemy kolor dla siebie, weźmy pod uwagę kilka czynników technicznych, które spowodują, że jazda będzie jeszcze przyjemniejsza, a rower posłuży nam przez wiele lat.

rower miejski

Wybór roweru miejskiego od strony technicznej

Ze względu na właściwości bieżnika rowery miejskie idealnie sprawdzą się podczas jazdy po asfalcie, chodniku i każdej utwardzonej drodze. Brak dużego protektora jak w rowerach górskich sprawia, że jazda jest niezwykle lekka, gdyż opory toczenia są minimalne. Jeśli do pracy zabieramy ze sobą jedynie laptopa i drugie śniadanie to taki sposób dojazdów jest wprost idealny.

Możemy bez problemu dojeżdżać nimi codziennie pracy czy na uczelnie. Dobre rowery miejskie posiadają pełną osłonę łańcucha oraz niezwykle wygodne i duże siodełka, wyposażone w sprężyny lub elastomety. Dobór odpowiedniego rozmiaru roweru jest niezwykle ważny. Jego wielkość powinna być dostosowana do naszego wzrostu i sylwetki. Przez zakupem zaleca się jazdę próbną w celu sprawdzenia komfortu użytkowania. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

To bardzo ważne, by rower nie był dla nas ani za duży, ani za mały. Skoro będziemy poruszać się nim na co dzień, zróbmy wszystko, żeby spełniał wszystkie nasze wymagania. Dobre rowery miejskie produkowane są w kilku rozmiarach ramy, a ich wysokość możemy dobrać kierując się odpowiednim wzorem. By wybrać rozmiar idealny należy stanąć naturalnie w lekkim rozkroku, zmierzyć odległość od ziemi do pachwiny, otrzymany wynik przemnożyć przez 0,68 dzięki takim obliczeniom otrzymujemy ROZMIAR RAMY ROWERU idealny do naszego wzrostu i długości nóg. Ważne jest też by na postoju, gdy jedna stopa jest na pedale druga swobodnie opierała się o ziemie. Da nam to poczucie komfortu i bezpieczeństwa. – podpowiada ekspert z rowerystylowe.pl.

Jak dobrać rozmiar ramy roweru?

Ten filmik Wam wyjaśni:

https://www.youtube.com/watch?v=jGsAME7dTLk

W przypadku rowerów miejskich mówimy o 28-calowych kołach i szerokiej, kierownicy często w kształcie charakterystycznej jaskółki. Najpopularniejsze rowery miejskie to rowery holenderskie, ramy klasycznych holenderek najczęściej wykonuje się ze stopu chromo-molibdenowego, przez co rower nie jest najlżejszy, ale za to bardzo stabilny i wytrzymały.

W rowerach holenderskich odróżniamy również segment rowerów miejsko- rekreacyjnych, w tym segmencie rowery wyposażone są już w ramy aluminiowe, większą ilość biegów oraz amortyzator przednim widelcu. Takimi rowerami możemy śmiało poruszać się na co dzień, ale dają nam one również możliwość wybrania się na długa wycieczkę weekendową poza miasto. Rowery miejskie umożliwiają jazdę w pozycji wyprostowanej, dzięki czemu rowerzyści nie tylko nie skarżą się na uciążliwe bóle pleców spowodowane garbieniem, ale i zyskują większą widoczność i przegląd sytuacji na drodze.

Wygodna pozycja sprzyja dłuższym wycieczkom oraz zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Jeśli chcemy korzystać z roweru podczas zakupów, przyjrzyjmy się bagażnikowi który da możliwość zamocowania pomocnej torby rowerowej. Niezwykle popularne i super przydatne są też bagażniki przednie na których można umieścić wytrzymałe i skrzynki. Wybierzmy taki model, którego bagażnik będzie mocny i starannie zaprojektowany.

rower miejski

Najpiękniejsze modele rowerów miejskich

Biorąc na warsztat rower miejski, nie sposób pominąć waloru estetycznego. Charakterystyczny design to cecha, za którą podążają rowerowi pasjonaci. Rower miejski retro? Żaden problem. Możliwości rynku i mnogość modeli powoduje, że z łatwością możemy dobrać jego wygląd do swojego własnego stylu i preferencji.

– Nieprzemijająca moda na dwa kółka jest siłą napędową każdego producenta rowerów i rowerowych akcesoriów. Dzisiaj chcemy jeździć nie tylko wygodne, ale także gustownie. Podczas wyboru modelu dla siebie bierzemy pod uwagę detale i harmonijność elementów tworzących całość. Dziś mamy tak duży wybór rowerów miejskich, że spokojnie możemy dopasować go do swojego charakteru i wybrać tak by wyrazić siebie. Nie oznacza to, że praktyczne podejście schodzi na drugi tor. Idealny rower to taki, który nie tylko zachwyci nas komfortem użytkowania i solidnym wykonaniem, ale także połączeniem kolorów i designem – mówi doradca klienta z rowerystylowe.pl.

Atrakcyjna kolorystyka cieszy wzrok użytkowników rowerów i powoduje, że miasto staje się ładniejsze. Od kilku sezonów zauważamy trend na odcienie pastelowe i orzeźwiającą miętę. Producenci zadbali także o tych, którzy kochają mocne i odważne kolory. Szeroki wybór koloru ramy i pozostałych elementów sprawia, że rower odzwierciedla nasz styl i staje się jego oryginalną wizytówką. Warto poświęcić nieco czasu i poszukać modelu stworzonego z myślą o nas i naszych potrzebach – skoro możemy jeździć stylowo i przyjemnie, dlaczego z tego nie skorzystać?

ZOBACZ – PIERWSZY ROWEREK DLA DZIEWCZYNKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020