Rowery przyszłości

Rowery przyszłości

Opublikowano: 3 kwietnia 2018

Postęp w technologii wpłynął ogromnie na styl rowerów na całym świecie. Projektowane pojazdy są coraz lżejsze, wykonane z najróżniejszych materiałów, nawet ekologicznego bambusa, uzyskują nowoczesną formę i coraz bardziej opływowe kształty. Innowacje sprawiają też, że jazda na rowerze jest bezpieczniejsza i przyjemniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Te zmiany dotyczą nie tylko profesjonalnych rowerów trekkingowych czy szosowych, ale również tych tradycyjnych i miejskich. Zobacz rowery przyszłości.

Inwestycja w pojazd jednośladowy równa się inwestycji w kondycję i zdrowie, jeśli oczywiście korzystamy aktywnie z zakupionego sprzętu. Dla zapalonych cyklistów wybór roweru to poważna decyzja, którą warto podjąć z pomocą eksperta. Beach cruiser, tandem czy rower cargo – oto kilka nietuzinkowych przykładów nowoczesnych modeli, na jakie warto zwrócić uwagę, jeśli chce się odejść od klasycznego zakupu.

Co technologie zmieniły w rowerach i jakie nowości marki wprowadziły na rynek? Dla rowerzystów, którzy chcą jeździć szybciej, rynek ma do zaoferowania szeroki wybór pojazdów z najwyższej półki. Przedstawiamy kilka najbardziej zaawansowanych technologicznie bicykli na świecie.

Elektryczny rower VANMOOF

Modele tej marki określane są jako najinteligentniejsze rowery na świecie. Elektryczny rower VANMOOF jest lekki, wyposażony w GPS oraz akumulator, a także w dwupoziomowe wspomaganie elektryczne kontrolowane przez poręczną deskę rozdzielczą umieszczoną na górnej rurce obok zestawu słuchawkowego. Koszt to 3000$!

Kosmiczny rower CERV

CERV to angielski rower, na który patrzysz i nie wiesz, gdzie jest siodełko, a gdzie kierownica. Zdecydowanie odbiega kształtem od tradycyjnych modeli. Jest to wyścigowy, ergonomiczny, a co najciekawsze dynamicznie regulowany pojazd – można zmieniać jego kształt w celu dostosowywania go do właściwej pozycji prowadzącego. Jest to również pierwszy przykład roweru bez łańcucha. Niestety nie został jeszcze wprowadzony do masowej produkcji – być może świat nie jest gotowy na tak kosmiczny styl i tak zaawansowaną technologię. Mimo wszystko jest to jeden z najbardziej zjawiskowych modeli koncepcyjnych, jakie dotychczas zaprojektowano.

Yerka – zagadka dla złodziei rowerów

Czy ktoś kiedyś ukradł Ci kiedyś rower? Jeśli tak, wiesz, jakie to uczucie. Świat technologii znalazł sposób na tego typu straty. Yerka to pojazd, w którego projekcie część ramy wykorzystano jako zamek – tzw. U-lock. Jego wynalazcy twierdzą, że rower jest idealnie zabezpieczony przed kradzieżą. Yerka, mimo skomplikowanej konstrukcji, ma genialny design, dodatkowo wyposażony jest w Bluetooth, dzięki czemu można go odblokować ze smartfona. Rower jest dostępny na rynku od dwóch lat.

Rower składany

Kolejną rzeczą, która cieszy cyklistów, to możliwość składania roweru np. do plecaka. Sada Bike to wersja wolniejszego, miejskiego roweru, niezwykle wygodna dla osób dojeżdżających do pracy. Po złożeniu przypomina złożony parasol – można go bez trudu przewieźć metrem czy schować pod biurkiem. Pomysłodawca postawił na minimalistyczną wersję, pozbył się piast i szprych. W wizualizacji ramy również najważniejsza była dla niego prostota konstrukcji.

Rower INGSOC

Rower INGSOC to przykład pojazdu pozbawionego szprych i łańcucha, z ramą wyginającą się pod dowolnym kątem w zależności od ustawienia kierowcy. Rama wykonana została z polimeru nasyconego węglem – przypomina szkielet kosmicznej istoty. Po takiej niezwykłej konstrukcji można spodziewać się przede wszystkim niemalże motorowej prędkości.

 

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
Sonos
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...
Integracja telefonii z CRM
Rozmowa telefoniczna to wciąż podstawowy środek komu...